čtvrtek 19. října 2023 | Lukáš Mihal

Druhá domácí výhra v řadě! Dorostenci si zastříleli proti Kometě

Dorostenci se dostávají do tempa na vlastním ledě, kde vyhráli tři z posledních čtyřech střetnutí. Zatím nejvyšším rozdílem vyhráli v moravském derby s Kometou, proti které rozhodli už v první polovině utkání. Mladí Berani si totiž připsali tři trefy hned v prvních deseti minutách. Brno sice následně snížilo, ale ševci na začátku druhé části odpověděli dalšími třemi rychlými góly a vytvořili si tak pětigólové vedení, které udrželi pozorným bráněním až do konce. Výhru podpořil třemi body Jiří Venený, brankář Radek Šimšálek si připsal 35 úspěšných zákroků.

13. kolo / čtvrtek 19. 10. 2023 /
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
6:1
(3:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Doležal (Nesrsta, Venený), 9. Venený (F. Sedláček, Doležal), 10. Kos (Mořkovský, Pečner), 24. Pluskal (Holba, Matula), 24. Nesrsta (Venený), 27. Holba (Kos) – 11. M. Mátl (Kubín, Štulo). Rozhodčí: Škach – Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Berani Zlín: Šimšálek – J. Kubečka, T. Schmied, M. Sedláček, Mořkovský, F. Sedláček, Římák, Uřičář – Matula, Matěj Holba, Pluskal – Kočica, Pečner, Kos – Doležal, Nesrsta, Venený – Škrip.

HC Kometa Brno: V. Král – Vyhlídal, Polák, M. Mátl, Panasenko, J. Veselý, Bína – Štulo, Kubín, Hamák – Kerbler, Brabenec, Šebela – Prchal, Stibůrek, Šulla – Čajka, Kukleta.

Do utkání určitě mnohem lépe vstoupili domácí hokejisté, kteří hned po minutě a půl hry šli do vedení. Po přechodu modré čáry se totiž napřáhl Dalibor Doležal, jehož pokus se od bránícího hráče odrazil přímo nad rameno brankáře Viktora Krále. O chvíli později si dokonce Berani vybojovali přesilovou hru, ale paradoxně v ní museli čelit velké šanci soupeře. Do ní se dostal Jan Kerbler, který si našel prostor pro únik a z dálky vypálil na Radka Šimšálka. Ten však jistě zasáhl a tímto zákrokem rozjel svou brankářskou show.

Přesilovku Zlín sice nevyužil, ale rozhodně ho to nemuselo mrzet. O chvíli později totiž během jedné minuty skóroval rovnou dvakrát a rázem vedl 3:0! Nejprve se prosadil Jiří Venený, který z rychlého útoku vymetl levou šibenici brněnské brány a o moment později na něho navázal Dominik Kos, který velmi šikovně tečoval střelu Jáchyma Mořkovského mimo dosah brankáře.

Kometa takový start zápasu rozhodně nečekala a ihned začala konat. O bleskové snížení se totiž z protiakce postaral Matyáš Mátl, který i pod tlakem bránícího hráče překonal zlínského gólmana. Ve výsledku to ale bylo všechno, na co se hosté zmohli. V první periodě sice měli nějaké šance, například v 18. minutě si Artěm Čajka našel spoustu prostoru před bránou, ale Šimšálka nepřekonal. To se nakonec nepovedlo už žádnému brněnskému hráči.

Při nástupu do druhé třetiny zápas sliboval velké drama, ale to mladí Berani už nehodlali připustit a rozhodli dříve, než se Kometa stačila pořádně dostat do tempa. Tříbrankové vedení Zlínu vrátil přesnou střelou po vhazování Matyáš Pluskal, o devět sekund později se trefil také Alex Nesrsta, který na hraně brankoviště dostal příliš mnoho prostoru. A tenisový výsledek byl dokonán ve 27. minutě, kdy ve vlastním oslabení Matěj Holba vypálil z buly, následně znovu získal puk, obkroužil bránu a Královi nedal žádnou šanci k přesunu.

Žlutomodří se s pětibrankovým vedením v zádech začali soustředit výhradně na obranu a udělali dobře, protože defenzivu zmákli po zbytek utkání na jedničku. Ve zbytku druhého dějství si Kometa nevytvořila žádnou velkou příležitost a při nástupu do třetí periody stále ztrácela pět branek.

Ani ve třetí části už se skóre neměnilo, i když Berani museli zvládnout rovnou tři oslabení. Šimšálek však v bráně odváděl výtečnou práci, což platí také o domácích obráncích, kteří svým protivníkům nedovolili žádné nebezpečné střely. Zlínští dorostenci si tak bez problémů udrželi vysoké vedení až do konce a na svém ledě si dokráčeli pro další tři body, navázali tak na výhru proti Přerovu. Venku se ale mladým ševcům stále příliš nedaří a tuto statistiku budou moci zvrátit v sobotu na stadionu v Olomouci.