sobota 07. října 2023 | David Jabůrek

Zlínští dorostenci dostali od Poruby pět gólů. Po jasné prohře zůstávají v extralize poslední

Zlínští dorostenci v sobotním utkání extraligy juniorů nedokázali navázat na čtvrteční výhru nad Pardubicemi a s tabulkovým sousedem – ostravskou Porubou – prohráli jednoznačně 1:5, když neproměnili mimo jiné hned tři samostatné úniky. Nadále tak zůstávají na posledním místě, teď navíc již s vícebodovou ztrátou.

10. kolo / sobota 7. 10. 2023 / 16:30
Berani Zlín Zlín - HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba
1:5
(1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Mořkovský (Škrip, Nesrsta) – 5. Stryczek, 9. Stryczek (Indrst, Dietrich), 25. Dietrich, 27. Indrst (Dietrich), 52. Indrst. Rozhodčí: Poláček – Horák, Jurčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Berani Zlín: Šimšálek (9. Zábojník) – M. Sedláček, Frömel, J. Kubečka, F. Sedláček, T. Schmied, Uřičář, Mořkovský – Nesrsta, J. Valášek, Venený, Pečner, Matěj Holba, Kos, Doležal, Pluskal, Kočica, Škrip

HC RT TORAX Poruba 2011: Láryš – Majkowski, Stasjuk, M. Kozák, Korbel, Dragon, Michalík, Planka – Skorochod, Vehovský, Ignatěnko – Indrst, Stryczek, Dietrich – J. Žídek, Bobok, Ostřížek.

Vstup do první třetiny se Beranům příliš nepovedl, když už po čtyřech a půl minutách ze sólo akce skóroval Leon Stryczek. Ten zkusil jen lehce nahodit na zlínskou bránu, ale Radek Šimšálek puk odrazil jen vedle sebe a následný pokus až zpoza červené čáry si srazil sám za svá záda. Svou smůlu pak zlínský brankář dokonal po dalších čtyřech a půl minutách, kdy jej znovu překonal Stryczek. Ten si hezky individuálně obehrál jednoho ze zlínských obránců a bekhendem po zemi pod betonem dostal kotouč do brány. Šimšálka tak mezi tyčemi vystřídal Radek Zábojník, jenž do první sirény několika jistými zákroky podržel svůj tým. Ten pak gólem „do šatny” v poslední minutě dokázal snížit na 1:2, když Jáchym Mořskovský nahodil od modré a jeho pokus si Semen Viktorovič Stasjuk srazil bruslí do své brány.

Ani začátek druhé dvacetiminutovky nebyl pro žlutomodré vůbec dobrý. Vít Dietrich totiž po nádherné individuální akci překonal poprvé také Zábojníka. Hned nato byl navíc za napadení vyloučen Tadeáš Schmied a v samém závěru přesilovku zužitkoval Jakub Indrst. Zlínští naproti tomu své ojedinělé šance spalovali. Třeba když Dominik Kos selhal v samostatném úniku. Svou jedinou větší příležitost však o chvíli později nezužikovali ani hosté, a tak po čtyřiceti odehraných minutách svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:4.

Bohužel ani závěrečné dějství radost Zlínským nepřineslo. Poruba hrála vcelku úsporným stylem, který jí však naprosto postačoval k držení náskoku. Pevná zajištěná obrana, jednoduchá hra v defenzivě i ofenzivě, žádné zbytečné vymýšlení – to hosty v poslední dvacetiminutovce zdobilo. Svěřenci Juraje Juríka tak prakticky nedostali možnost na zvrácení nepříznivého stavu. Naopak pátý zásah mohl přidat Jan Ostřížek, jemuž sjel kotouč z hole, když měl před sebou odkrytou bránu. A v čase 51:24 skutečně ještě vedení Ostravanů navýšil Jakub Indrst, který v samostatném úniku zasunul puk mezi nohy Zábojníka. Berani tak podlehli svému tabulkovému sousedovi zcela jasně 1:5 a již s odstupem zůstávají v extralize dorostenců na posledním místě.

Juraj Jurík (hlavní trenér Berani Zlín): Bohužel jsme nenavázali na výkon ze čtvrtka, kdy jsme porazili Pardubice. Trochu nás zaskočily úvodní dva smolné góly, během celého zápasu jsme se nemohli nějak najít. Byli jsme trošičku pomalejší než soupeř, takoví roztěkaní. Navíc naše šance, kdy jsme se mohli nějak dotáhnout, jsme neproměnili a soupeř nás vzápětí potrestal. O to to pro nás pak bylo těžší. Výkon dneska nebyl ideální a dostačující.

David Moravec (hlavní trenér HC RT TORAX Poruba): Z naší strany velmi povedený zápas. Drželi jsme taktické pokyny, plán hry a vycházelo nám to. Jsem rád, že jsme to zvládli a že kluci nezačali bláznit. Hráli pořád podle našich not, což je strašně důležité. Malinko se začínáme zvedat. Musím pochválit všechny hráče, kteří dřeli nahoru dolů, měli hodně zblokovaných střel, byli obětaví.