čtvrtek 05. října 2023 | Adam Čuba

Kletba prolomena! Dorostenci zaskočili silné Pardubice

Dorostenci na druhou výhru v sezoně čekali opravdu dlouho, ale dnes se konečně dočkali, na vlastním ledě předvedli srdnatý výkon proti Pardubicím! Dynamo v tabulce okupuje druhou pozici a do utkání vstupovalo v roli favorita, což potvrdilo prvním gólem v utkání. Mladí Berani však ve druhé části předvedli bleskurychlý obrat, který řídil trefou a nahrávkou kapitán Dominik Kos. O zbytek už se poté postaral brankář Radek Šimšálek, jenž za svá záda nepustil další kotouč, takže si dorostenci připisují nesmírně cennou výhru!

9. kolo / čtvrtek 5. 10. 2023 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Kočica (Kos, Mořkovský), 31. Kos (Uřičář) – 20. Křečan (D. Drábek, Šimonek). Rozhodčí: Škach – Kaprál, Lainka. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Berani Zlín: Šimšálek – J. Kubečka, T. Schmied, M. Sedláček, Mořkovský, Uřičář, Frömel – Venený, Matěj Holba, Pluskal – Kočica, Pečner, Kos – Doležal, Nesrsta, Škrip – J. Valášek.

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Ruml, Řehořek, Křečan, D. Jaroš, Jansa, Šurc – V. Tvrdík, Jindřichovský, Lempach – Kafka, Úlehla, Joska – D. Drábek, Šimonek, P. Tvrdík.

V první třetině bylo sice o kus aktivnější Dynamo, nicméně Berani se drželi dobře a sami hrozili z protiútoků. Velmi aktivní byl od začátku kapitán Kos, jenž jednou málem dorazil puk do poloprázdné sítě. Alex Nesrsta byl ještě blíž, trefil tyčku.

Klíčem však byl zodpovědný výkon všech hráčů, ti se snažili soupeře důsledně bránit. Týmu navíc ohromně pomohl brankář Šimšálek, jenž dnes chytal opravdu dobře a navíc zápas skutečně chtěl urvat, což bylo vidět na jeho emocích při nejedné zlínské šanci.

V poslední minutě ale Berani přeci jen kapitulovali, o gól se prudkou ranou z levé strany postaral Filip Křečan – 0:1.

Prostřední část hry zahájil šancí z mezikruží Tvrdík, i nadále se pak dařilo spíše hostům z východu Čech. Dokonce v oslabení 3 na 5 ujel do úniku Ruml, Václav Tvrdík byl v podobné pozici po naskočení z trestné lavice.

Paradoxně skórovali Berani. Kos vybídl před brankou Vojtěcha Kočicu a ten pohotovým zakončením vyrovnal.

Dynamo ujelo ve 28. minutě do třetice, hosty ale zastavil ofsajd. I tak došlo k zakončení, což rozlítilo obránce Jáchyma Mořkovského, mimochodem ten dnes důrazem rozhodně nešetřil.

Ve 31. minutě jsme šli do vedení! Obrana Pardubic se rozevřela, Ondřej Kos se zjevil v přečíslení 2 na 1, vzal to na sebe a skóroval – 2:1.

V závěru jsme ještě viděli pár slušných šancí na obou stranách, gólu jsme se už ale nedočkali.

Třetí třetina byla bojem o každý centimetr ledu. Berani se rvali ze všech sil aby vedení už udrželi, což se také dařilo, soupeř se prosazoval jen velmi těžko. Velmi dobrou třetinu odehrál útočník Dalibor Doležal, jenž pálil ze všech možných pozic, jednou dokonce ujel obraně soupeře. Gól sice nedal, nicméně velkou měrou napomohl tomu, že se Dynamo nedostalo do žádného pořádného tlaku. Domácí byli aktivní až do konce, čímž také oddálili odvolání brankáře Veřimovského.

Za zmínku stojí i dnešní práce v oslabení, v té se činil především Luka Pečner spolu se svým parťákem Ondřejem Kosem.

Berani tak bodují poprvé od prvního kola s Porubou a to rovnou s možná nejtěžším soupeřem, doposud prvními Pardubicemi. Klíčem byl výkon brankáře Šimšálka a obětavost celého týmu! Další duel čeká naše barvy v sobotu od 16:30. Do Zlína přijede Poruba.

Juraj Jurík (Berani Zlín):Byl to odbojovaný zápas, podpořený výborným výkonem brankáře Šimšálka, ten nám dal možnost hrát o vítězství. Vybojovali jsme si to a jsme za to vítězství strašně moc rádi, jelikož přišlo po opravdu dlouhé době.