sobota 23. září 2023 | Adam Čuba

Trápící se dorost v Třinci neskóroval a zapisuje pátou prohru v řadě

Těžký start do nové sezony zažívají naši dorostenci. Ti zatím zvítězili jen v jediném ligovém utkání, nyní naopak zapisují třetí prohru v řadě. Mladí Berani se proti silnému Třinci dlouho drželi, soupeř ale v závěrečné periodě pojistil skóre s vyhrál jasně 5:0. Naši dorostenci každopádně neskládají zbraně, další zápas je čeká ve čtvrtek, kdy doma vyzvou Hradec Králové.

5:0
(1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Hrček (Řehák), 24. Švančara (Rybnikár), 45. Rybnikár (Mrtka), 51. Weiss (Švančara), 53. Řehák (Řípa, Holub). Rozhodčí: Hranoš – Molin, Vojtášek. Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: .

HC Oceláři Třinec: Skácel – Kaleta, Holub, J. Marek, Mrtka, Niemczyk, P. Trnka – Švančara, Rybnikár, Weiss – Hrček, Řípa, Řehák – Karas, Blahuta, Hladoník – Spaskin, Morcinek.

Berani Zlín: Zábojník – M. Sedláček, Mořkovský, Frömel, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Pečner, Nesrsta, J. Valášek, Matěj Holba.

Domácí do zápasu doslova vlétli a hned v prvních vteřinách velmi aktivně motali soupeře. Nicméně jim to příliš platné nebylo, protože k vyložené šanci se Oceláři dopracovali až na začátku patnácté minuty. Do té doby soupeř ještě držel krok, ale v čase 14:09 už byl hostující brankář na střelu Jana Hrčka krátký.

Od té doby se nicméně hrál daleko zajímavější hokej než bylo do té doby k vidění. Domácí mohli chvíli nato zvýšit náskok hned dvakrát. Zlínský brankář Zábojnik však ustál melu ve svém brankovišti a následně také samostatný únik Weisse. Hosté se dostávali v úvodním dějství do šancí jen sporadicky.

Druhá třetina pokračovala ve velmi podobném duchu. Oceláři byli o něco lepší, hosté však hrozili z nebezpečných brejků. Ve čtyřiadvacáté minutě šli domácí do vedení 2:0, když se prosadil tahoun týmu Robin Švančara. Hosté mohli odpovědět především samostatným únikem z trestné lavice, ale David Skácel v brance Třince se nachytat nenechal.

Ve třetí části už se kvalita domácího celku projevila naplno i ve skóre. S výjimkou zvýšené frekvence trestů se sice obraz hry příliš neměnil, ale skóre začalo nebezpečně narůstat. V čase 44:02 se před brankou dobře zorientoval Michal Rybnikár a zvýšil na 3:0.

Od té doby bylo definitivně jasné, kdo si z utkání odnese všechny tři body. V polovině třetí části zakončoval situaci dva na jednoho přesnou ranou do odkryté klece Matěj Weiss. Ve třiapadesáté minutě domácí René Řehák už jen kosmeticky upravil skóre na konečných 5:0 pro Oceláře.