čtvrtek 21. září 2023 | Lukáš Mihal

Střelecká aktivita body nepřinesla. Dorost padl s Olomoucí

Trápení dorostenců nebere konce. Mladí ševci sice vyhráli první utkání v Porubě, ale od té doby jenom prohrávají, dnes nestačili na vlastním ledě na Olomouc. Ta zvítězila zejména díky pevné defenzivě, protože žlutomodrým nedovolila ani jednu trefu, i když domácí zaznamenali čtyřicet střeleckých pokusů. Kohouti si mezitím vypracovali pohodlné tříbrankové vedení, které jim stačilo k zisku tří bodů. První start mezi dorostenci zažil brankář Radek Zábojník, který si připsal 21 zásahů.

5. kolo / čtvrtek 21. 9. 2023 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Brym (Minář), 21. Koryčanský (Minář), 34. Sekanina (Navrátil). Rozhodčí: Vaněk – Kociňák, Jurčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 23. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:3.

Berani Zlín: Ševců (22. Zábojník) – M. Sedláček, T. Schmied, Frömel, J. Kubečka, F. Sedláček, Mořkovský, Uřičář – Matula, Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Škrip, Matěj Holba, Pečner.

HC Olomouc: Žbánek – Hubáček, Přidal, Prokop, Kalman, Holéczy, V. Černý, Holaň – Brym, Minář, Krásny, Koryčanský, Sekanina, Navrátil, Janeba, Harásek, Vogl, Balog.

Juniory čekal v 5. kole dorostenecké extraligy soupeř, který venku ještě nebodoval. Domácí také začali aktivněji, ale přes optickou převahu si výraznější šanci nevytvořili. V 8. minutě se naopak z první vážnější střely na branku prosadili hosté. Minář vybojoval u mantinelu puk pro Matyáše Bryma, který švihem zamířil mimo dosah brankáře Ševců. Zlínští měli největší šanci na vyrovnání v čase 18:50, kdy unikajícího Veneného podrazil Hubáček a sudí nařídil trestné střílení. Blafák Pluskala však přečetl gólman Žbánek, který forhendové zakončení zastavil levým betonem.

Do prostřední části vstoupili hosté skvěle. Už po 40 sekundách hry donutili soupeře ke ztrátě v obranném pásmu a Jiří Koryčanský z dorážky nadvakrát překonal domácího gólmana Ševců. Hanáci navíc o pár desítek sekund později dopravili kotouč do branky i potřetí, ovšem Berany tentokrát zachránilo postavení útočícího hráče v brankovišti. Následně domácí vyměnili brankáře, když se mezi tyče namísto Ševců postavil Zábojník. Ten inkasoval ve 34. minutě, kdy další chybu v rozehrávce Zlína ztrestal vymetenou pavučinkou v horním růžku Tobiáš Sekanina. Po čtyřiceti minutách tak ševci prohrávali 0:3.

Ve třetí třetině si hosté svůj náskok v pohodě hlídali. Mladí Berani si nevěděli s defenzivou soupeře rady, a když už nějaký náznak příležitosti přišel, byl na místě brankář Žbánek. Ten pět minut před koncem pokryl i asi největší příležitost ševců ke korekci, když si na něj zblízka nepřišel Kos. Domácí se tak nedokázali ani jednou střelecky prosadit a musejí skousnout čtvrtou porážku v řadě.