sobota 16. září 2023 | Adam Čuba

Ani dorostencům to dnes nevyšlo, těsně nestačili na Kometu

Ani našemu dorostu dnes nebyla dopřána výhra. Duel s Kometou byl sice vyrovnaný, nicméně z výhry se nakonec radoval domácí tým, který si vybudoval náskok na startu třetí třetiny a už jej uhájil. Zlínští dorostenci tak zůstávají po čtyřech kolech na třech bodech a krčí se na spodu tabulky. Těšit nás může alespoň forma mladíčka Jakuba Škripa, jenž se trefil podruhé v řadě.

4. kolo / sobota 16. 9. 2023 / 16:30
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Hamák (Štulo, Kubín), 20. Štulo (Kubín), 43. Hamák (Brabenec, Šebela) – 18. Škrip, 53. Matula (Mořkovský, Kos). Rozhodčí: Karpíšek – Komínek, Holub. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Kometa Brno: V. Král – Vyhlídal, Bína, J. Veselý, Panasenko, Beroun, Krämer – Štulo, Kubín, Hamák, Kerbler, Brabenec, Šebela, Čajka, Š. Daněk, Šulla, Kukleta.

Berani Zlín: Ševců – M. Sedláček, Římák, Frömel, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, Mořkovský – Pluskal, Holba, Kos, Škrip, Kočica, Venený, Matula, Pečner, Nesrsta.

V první třetině jsme mohli vidět hokej na obě strany. Skóre dokázal i přes tlak hostů otevřít v jedenácté minutě Dominik Hamák, který objel branku a překvapil tak brankáře Ševců. Ale i tak jsme se dočkali i gólu soupeře. Jakub Škrip dokázal vstřelit gól z buly a tím dokázal překvapit nejen brankáře Kavana, ale nejspíš i sám sebe, který se sám divil. Třicet vteřin před koncem si přebral vedení na svojí stranu David Štulo, který dostal naservírovánu přihrávku od Vojtěcha Kubína, který se dokázal zbavit všech zlínských obránců a Štulo, tak mohl opět vrátit skóre na brněnskou stranu.

Druhá třetina nám nabídla velice vyrovnanou hru, která se otáčela ze strany na stranu, avšak gólu se nedočkala. Oba dva týmy docela chybovali ve svých obranných pásmech, a nejen kvůli tomu jsme se dočkali pár gólových situacích, které buď skončili vedle, nebo se o ně postarali brankáři. Za brankářem Králem byla dokonce třikrát slyšet tyčka.

Třetí třetina už ve své třetí minutě nabídla druhý gól Dominika Hamáka, který poslal svůj tým do vedení na rozdíl dvou branek. Hamák využil krásné přihrávky, kterou mu poslal na Jan Brabenec. Nicméně, Zlín se pokusil se skóre něco udělat a v 53. minutě jsme mohli vidět Adama Matulu, jak využil zmatku, který se stal před bránou Krále. V závěru zápasu se Zlín pokoušel vstřelit i ten gól vyrovnávací, ale brněnská obrana byla odolná, a tak tři body do tabulky zapisuje Kometa Brno.

Juraj Jurík (Berani Zlín):Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Bohužel, jsme propadli v produktivitě. Měli jsme konečně nějakou tvář. Hra byla dobrá. Ale hokej se hraje na góly a domácí dali o gól víc. Kluci dřeli, ale v koncovce jsme dnes byli neproduktivní.

Jan Zachrla (Kometa Brno): Přijeli jsme z Poruby, trošku natěšení, že vyhráli takovým rozdílem, ale dneska měl ten soupeř naprosto jinou kvalitu. Nám to na druhou stranu moc nešlo. Spíš to byl u nás vybojovaný výkon, než aby jsme přehráli soupeře nějakým hokejovým výkonem. Ale byli jsme produktivní v koncovce a to nejspíš rozhodlo celý zápas.