sobota 02. prosince 2023 | Lukáš Mihal

Junioři zakončili skupinu vítěznou přestřelkou s Přerovem

Úvodní část extraligy juniorů je minulostí, junioři jí zakončili šňůrou čtyř výher v řadě a ve skupině východ skončili na šestém místě, což znamená, že budou figurovat v části poražených. V posledním duelu do Zlína zavítal Přerov, se kterým si junioři začali vědět rady až od druhé třetiny, kdy otočili z 0:1 na 3:1. Zubři však vyrovnali, ale Berani zase odskočili, přičemž dvoubrankové vedení si po přestřelce udrželi až do závěrečné sirény. K výhře nejvíce přispěl Lukáš Heš, který si připsal čtyři asistence, dařilo se i Kubovi Čechmánkovi, který zaznamenal tři body.

28. kolo / sobota 2. 12. 2023 /
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
7:5
(0:1, 3:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 24. J. Heš (L. Heš, Nekvapil), 32. J. Heš (L. Heš, Špaňhel), 34. Nekvapil (L. Heš, Vaculík), 50. Čechmánek (Tomek, Pilát), 54. Čechmánek (Holba, Zavřel), 55. Holba (Vaculík, L. Heš), 60. Pilát (Čechmánek, Špaňhel) – 6. Halík (Tomiga, Kolařík), 39. Tomiga (J. Hanák, Billa), 45. Billa (Hradil, Tomiga), 55. Buršík (Hradil), 56. Ozollapa (Janek, J. Hanák). Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 9:9, navíc J. Heš (ZLN) 5 min + OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.

Berani Zlín: Uherek – Špaňhel, Burian, Zavřel, Lukaštík, Šišák, Nábělek – Klimek, Čechmánek, Pilát – Vaculík, L. Heš, J. Heš – Pražan, Holba, Urban – Nekvapil, Pešák, Tomek.

HC ZUBR Přerov: Žurek – Škňouřil, Janek, Holík, Pekr, Billa, Tomiga – Nášel, J. Hanák, Kolařík – Halík, Hradil, Ozollapa – Šťastný, Švejda, Hyža – Buršík, Hlávka, Kuchta.

Závěrečný zápas skupiny nezačal v úplném klidu, protože hned po půlminutě hry se na trestnou lavici poroučel Martin Holba, jeho trest ale hosté nepotrestali. Do vedení se ale stejně dostali, protože v šesté minutě úspěšně dorážel Matěj Halík, který se z mezikruží bez problémů trefil do odkryté klece. Ve zbytku prvního dějství jsme viděli ještě dalších pět vyloučení, ale ani jeden tým přesilovku využít nedokázal. Zatím.

Hned po přestávce to totiž změnili ševci, kteří se také prosadili po vyraženém zakončení, kterým se prezentoval Lukáš Heš. Puk si tak našel Jakub Heš, který z velké blízky rozvlnil síť. O osm minut později žlutomodří už vedli, tentokrát Lukáš Heš vysunul bráchu Jakuba Heše do samostatného úniku, který mladší ze sourozenců zkušeně proměnil střelou k pravé tyči. Povedená pasáž pak byla dokonána další využitou početní výhodou, postaral se o to Michal Nekvapil, jehož pokus z velkého úhlu se došoural za brankovou čáru skrz betony Petra Žurka.

Pro druhé dějství to ale ještě rozhodně nebylo vše. Ve 38. minutě totiž velmi tvrdě fauloval střelec dvou gólů Jakub Heš, ten za svůj počin dostal pětiminutový trest a navíc musel jít předčasně do sprch. Toho Zubři do přestávky využili a zase snížili na rozdíl jediného gólu. Úspěšný byl tentokrát Adam Tomiga, který se od modré čáry trefil přímo do pravé šibenice branky Marka Uherka. Stav před třetí třetinou byl 3:2 pro domácí a stále bylo o co hrát.

Berani na začátku poslední periody ustáli zbytek dlouhého oslabení, ale vzápětí se nechali znovu vyloučit, za což už tvrdě pykali. Třetím úspěšným přerovským střelcem se stal Jan Billa, jenž dokonale využil volného prostoru před bránou a bleskovou dorážkou nedal zlínskému brankáři šanci k zákroku. Zlínští junioři se ale s vyrovnaným stavem nehodlali smířit a hned začali na soupeře pořádně tlačit, což přineslo kýžený výsledek. Opětovné vedení zajistil žlutomodrým barvám Jakub Čechmánek, který číhal těsně před brankovištěm a po přihrávce zakončil mimo dosah Žurka.

Tomu to očividně ve třetí části lepilo, protože o čtyři minuty později se znovu prosadil. Jakub Čechmánek opět operoval v prostoru před bránou, tentokrát se ale prosadil za pomoci pohotové dorážky. Sedm minut před koncem to tedy pro Berany vypadalo zase slibně, Přerov se ale nehodlal vzdát, protože na zlínský gól okamžitě odpověděl. Po vyhraném buly se do střely vrhl David Buršík, tu Marek Uherek moc dobře neviděl, kvůli čemuž mu kotouč propadl až do sítě.

Přestřelka však nezastavovala a o chvíli později mohli znovu slavit domácí hokejisté. Dalším úspěšným střelcem se stal Martin Holba, který se nacházel ve správný čas na správném místě a po zásahu Žurka skóroval do prázdné klece. Čtvrtý a poslední gól během čtyř minut zaznamenal přerovský Rauls Ozollapa, jenž také skóroval z dorážky potom, co si ho obránci nedokázali pohlídat. Bylo to tedy o jednu branku a Zubrům stále zbývalo dostatek času.

Přerov se však takřka sám připravil o možnost k vyrovnání, jelikož v závěru třetí třetiny rovnou třikrát fauloval. Bez brankáře zvládl hrát pouhých dvacet vteřin, pět sekund před koncem byl navíc potrestán sedmým zlínským gólem. Produktivitu z posledních zápasů potvrdil také Tomáš Pilát, který procpal kotouč do sítě střelou k bližší tyči a upravil na konečných 7:5. Junioři tak ovládli čtvrté utkání v řadě a upevnili si šesté místo v tabulce mezi Pardubicemi a Olomoucí. To znamená, že odehrají část poražených, rozlosování zápasů bude známo v nejbližších dnech.