čtvrtek 12. října 2023 | Patrik Hlaváč

Junioři i přes dvoubrankové vedení schytali další debakl

I v tomto utkání schytali hráči juniorského výběru drtivou prohru, a to i přesto, že jejich vstup do utkání byl fantastický. Ani dvě rychlé branky z kraje utkání tak nestačili na zaskočení soupeře, který žlutomodrým nasázel rovnou sedm branek.

15. kolo / čtvrtek 12. 10. 2023 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
2:7
(2:3, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Nekvapil, 6. Pilát (Klimek, Čechmánek) – 12. Vehovský (Štiak, Man), 15. Milata (Chlán, Vehovský), 19. Vehovský, 28. Vehovský (Zapletal, Chlán), 44. Saxa (Milata, Fojtík), 52. Slusarczyk (Tobola, Štiak), 59. Muroň (Fojtík, Saxa). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Mikšík, Komínek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 26. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Berani Zlín: Málek – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Mikel, Burian – Klimek, Pilát, Tomek – Pešák, Nekvapil, Pražan – Holba, Vaculík, Čechmánek – M. Horský, Urban, Heš.

HC Vítkovice Ridera: Smolka – Puchala, Čuba, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Man – Žídek, Štiak, Kovalčík – Milata, Tobola, Fojtík – Vehovský, Chlán, Slusarczyk – Muroň, Saxa, Zapletal.

Úvod celého zápasu ze strany mladých Beranů přinesl bleskovou branku, a to dokonce ve vlastním oslabení. Po necelých třech minutách hry totiž zcela překvapil obranu soupeře Michal Nekvapil, který svým následným zakončením ze samostatného úniku dostal ševce do brzkého vedení. Jeho výkonem se ale nechtěl nechat zastínit Tomáš Pilát. Ten se totiž prosadil o pouhé dvě minuty později. Díky tomu tak mladí žlutomodří vedli po pěti minutách už o dvě branky.

Reakce soupeře ale nenechala na sebe dlouhou čekat, a to navíc v až drtivé formě. V půlce první dvacetiminutovky se poprvé za Rideru prosadil Maxim Vehovský, který se navíc na listinu úspěšných střelců nezapsal naposledy. O pouhé tři minuty později pak vyrovnal Martin Milata svou metelicí. V moment, kdy hlasatel ohlašoval zbývající minutu do konce třetiny se naopak opět zaspal jako autor branky Maxim Vehovský.

Během druhého dějství jsme byli svědky pouze jedné branky, a to do sítě domácích ševců. Kromě navýšení vedení slavili Vítkovice i hattrick svého svěřence, opět se totiž prosadil Maxim Vehovský, jehož účet se touto brankou uzavřel.

V počátku posledního dějství se Beranům rýsovala ještě planá naděje na vyrovnání, prohrávali totiž pouze o dvě branky. Veškeré světlé vyhlídky ale utlumil svým gólem po třech minutách hry jediný slovenský hráč Ridery, kterým byl Markus Saxa. Díky tomu se hosté dostali do veledůležitého tříbrankového vedení.

Následný průběh hry se nesl už v pouhém přehazování puku z jedné strany kluziště na druhou. Ani to ale hostům nestačilo. V půlce této dvacetiminutovky totiž ještě zvětšil rozdíl svou brankou polský hráč v barvách ostravského klubu Jakub Slusarczyk. Jako pomyslný hřebíček do rakve ševců by se pak dal považovat gól v posledních dvou minutách zápasu, pod který se jako autor podepsal Jan Muroň. Ten tak svou brankou uzavřel celé trápení ševců, které završili ztrátou pěti gólů na soupeře.