sobota 07. října 2023 | Adam Čuba

Velká převaha, přesto prohra. Přerov dal juniorům lekci z produktivity

Nepovedený zápas za sebou mají naši junioři. Ti sice v zápase s Přerovem byli jasně lepší, na střely vyhráli 40:25. Ani to jim ale úspěch nepřineslo, Zubři Berany vyškolili z produktivity a především díky výbornému brankáři Vojtkovi vyhráli 5:2. Naši junioři tak prohrávají popáté v řadě a poslední místo ve skupině Východ tak určitě nevylepší.

14. kolo / sobota 7. 10. 2023 / 12:00
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
2:5
(0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Pilát (Čechmánek, Mikel), 48. Heš (Vaculík) – 9. Pekr, 16. J. Hanák (Da. Bárta, Hlávka), 36. Hradil (Kuchta, Ozollapa), 45. Hlávka (J. Hanák, Billa), 51. Hradil (Tomiga, Da. Bárta). Rozhodčí: Kohoutek, Čuňočka - Otáhal, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

Berani Zlín: Málek – Mikel, Šišák, Nábělek, Zavřel, Burian, Špaňhel – Klimek, Čechmánek, Pilát – Nekvapil, J. Heš, Vaculík – Tomek, Martin Holba, Pražan – Pešák.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Škňouřil, Janek, Polame, Da. Bárta, Tomiga, Billa, Pekr – Kolařík, Kuchta, Hlávka, Švejda, Šindler, Ozollapa, Martiňák, J. Hanák, Dobša, Halík, Šťastný, Hradil.

První třetina byla pro Berany jednoduše nešťastná. Co na tom, že byli jasně lepší a tvořili si šance, na kostce svítil po 20 minutách stav 0:2. Ale po pořádku…

Co zaujalo na první pohled byla aktivita našich obránců, ti s chutí vyráželi hlouběji do útočného pásma. Šanci si takto vytvořil Šišák, Tomáš Mikel chvíli po něm ještě přihrával. Další Mikelův moment přišel při přesilovce, tentokrát už pálil. Chvíli po skončení početní převahy ale přišel velmi nešťastný moment. Nábělkovi utekl u vlastní brány puk a ten zaplul až za nic netušícího Málka – 0:1.

Berani byli i nadále aktivní, z předbrankového prostoru pálil třeba Tomáš Pilát. Stačil ale jeden výpad soupeře a hned padl druhý gól. Jan Hanák si dobře sjel před bránu a nikým nehlídán trefil do poloprázdné klece.

Ve druhé třetině opět Přerov ukázal, jak z minima vytěžit maximum. Berani byli i nadále o velký kus aktivnější, za což byli ve 27. minutě odměněni, přesilovku využil dorážející Tomáš Pilát. Právě Pilát byl v dalším průběhu periody i nadále vidět, jednou málem ujel v oslabení. Gól měl na holi i obránce Burian.

Obrovskou možností byla přesilovka 5 na 3, ta byla ale zkrácená a Berani ji využít nestihli. A tak přišel trest… Nová zubří posila Rauls Ozollapa byl volný na středu, sice minul ale z následné dorážky skóroval Radim Hradil. Paradoxní je, že tohle a snad další Ozollapův výpad byl to jediné, co Zubři zvládli vyprodukovat.

V poslední minutě mohl snížit z úniku Martin Vaculík, brankář Martin Vojtek ale dnes chytal vskutku výborně.

Ve 45. minutě přišel asi rozhodující direkt. Zubři ujeli do přečíslení, Hanák trefil beton, jenomže Tadeáš Hlávka pohotově dorazil kotouč do sítě – 1:4.

O pár minut později přišla přeci jen odpověď, Jakub Heš vypálil z vrcholku kruhu a překonal Vojtka.

Berani se snažili, nicméně proti důsledné obraně a jistému Vojtkovi se jim prosazovalo těžko. Deset minut před koncem přišel Klimkův faul z přemíry snahy a Radim Hradil přesilovku přesnou střelou ke vzdálenější tyči skóroval – 2:5.

Zápas už se v podstatě jen dohrával, pár šancí sice ještě přišlo, nicméně skóre už se nezměnilo… Pochvalu zaslouží alespoň aktivní Pilát, jenž to až do závěrečné sirény nevzdal. Gólu už se ale nedočkal.