sobota 09. září 2023 | Adam Čuba

Juniorce to nevyšlo ani proti Olomouci, srazily ji oslabení a dvougólový Tomeček

Ani zápas s nedalekou Olomoucí naší juniorce nevyšel... Ačkoli byli Berani aktivnější, pohyblivější a na střely vyhráli 42:20 vítězí soupeř poměrem 1:4. Svou roli sehrálo množství oslabení, ale také nevyužití čtyřech přesilovek. Gólem se v našich řadách prezentoval pouze Tomáš Mikel, který se trefil poprvé v sezoně a drží si bilanci bodu na zápas!

6. kolo / sobota 9. 9. 2023 / 12:00
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 48. Mikel (Holba, Čechmánek) – 4. Tomeček (Bošek), 40. Ruda (Galvas, Tomeček), 43. Bošek (Tomeček), 60. Tomeček (Koudelný). Rozhodčí: Kohoutek, Grygera – Král, Smetková. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 0:3, 1.3, 1:4.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Mikel, Burian – Babulík, Pražan, Koláček, Heš, Urban, Čechmánek, Pešák, Tomek, Vaculík, Klimek, Martin Holba, Pilát.

HC Olomouc: Frgál – A. Drábek, Šlahora, Smýkal, Galvas, Compel, Bohatý, Panáček, P. Sedláček – Neoral, Koudelný, Havel, Röss, K. Drábek, Ruda, Pastrnek, Tomeček, Bošek, Šotkovský, Slováček.

První třetina nedopadla úplně podle zlínských představ. Berani byli v úvodu zápasu sice aktivnější, nicméně pak přišel útočný faul, a to bleskově potrestal Michal Tomeček, vyloučený Heš se na trestné lavici ani neohřál.

Domácí se chtěli vrátit do zápasu, což se mohlo podařit v početní výhodě, v té se ale nedařilo dostat se do střeleckých pozic. Navíc po špatném střídání bylo po přesilovce. Berani se blýskli alespoň kvalitně ubráněným oslabením, v tom se zaskvěl především blokující Klimek. Tomečka pak vychytal Uherek, Havel se nedostal k zamýšlené teči a aktivní obránce Galvas nevystřelil vůbec.

Ve druhé třetině byli Berani lepší, nicméně vytouženého vyrovnání jsme se nedočkali. Nejblíže byli domácí nejspíše při přesilovce, kdy pálil Vaculík, blízko byl i důrazný Čechmánek. Neuspěl ani Heš z mezikruží, obránce Miroslav Špaňhel dokonce po opuštění trestné lavice jel sám na bránu, nicméně zakončení na lapačku si brankář Frgál pohlídal.

A tak přišel trest… Dvě vteřinky před koncem zaskočil Berany Stanislav Ruda, jenž pohotově přehodil Uherkův beton. Olomouc po 40 minutách vedla 2:0.

Domácím se nedala upřít snaha, nicméně ani nadále se nemohli prosadit. Ve 43. minutě, těsně po úspěšně ubráněném oslabení, navíc plácl do puku na vrcholku kruhu stojící Lukáš Bošek a hosté vedli pohodlně o tři góly.

O to, že by z toho ve Zlíně přeci jen mohlo být drama se 13 minut před koncem postaral Tomáš Mikel, jenž po elegantním manévru vypálil od modré a trefil naprosto přesně! Berani měli i nadále územní převahu, nicméně prosadit už se nedokázali, a to ani při závěrečné powerplay. Olomouc naopak svou výhru pojistila trefou Michala Tomečka do prázdné – 1:4.

Juniorka se v novém ročníku i nadále trápí a na kontě má stále jen jedinou výhru. Zlomit nelichotivou bilanci mohou naši mládežníci ve čtvrtek, kdy zajíždějí do Přerova.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Z naší hry se dá vyzdvihnout snad jenom pohyb a nasazení. To se hráčům určitě nedá vytknout. Měli jsme asi nějakou územní převahu, ale taky jsme udělali mraky stupidních, hloupých faulů a dokud se od tohoto neoprostíme, tak jakákoli taktika bude zbytečná, protože tohle jsou věci, které nám ty zápasy prohrávají.