čtvrtek 07. září 2023 | Patrik Hlaváč

Junioři měli opět výhru na dosah, tentokrát ševce zradila nájezdová loterie

Junioři byli opět velmi blízko k výhře, nakonec se ale radoval z výhry po samostatných nájezdech soupeř z Pardubic. Ševci ale mohou být rádi i za bod, minutu před koncem základní hrací doby totiž ještě prohrávali. O srovnání a napínavý závěr se postaral svou střelou Matěj Zavřel, brankou v půli utkání se pak blýskl ještě Martin Holba.

5. kolo / čtvrtek 7. 9. 2023 / 15:00
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Holba (Čechmánek, Mikel), 59. Zavřel (Heš, Klimek) – 16. Kalužík (Švec, Tomas), 35. Helikar. Rozhodčí: Held, Čuňočka – Vašíček, Viskot. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Uherek – Mikel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Zavřel – Tomek, Pešák, Babulík, Pražan, Koláček, Heš, Martin Holba, Vaculík, Čechmánek, Pilát, Klimek, Urban

HC Dynamo Pardubice: Vilém – K. Červenka, Šmerda, Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, A. Fiala, J. Kubíček, Pilař, Jevtěchov, Tomas, Dostál, Pavlata, D. Burda, Kalužík, Helikar, Gromadzki, Jaša

Úvod utkání byl ze strany mladých Beranů poměrně vlažný, během pár minut se ale rychle dostali do sedla. K tomu jim pomohla i brzká početní výhoda, která nastala již ve čtvrté minutě zápasu. I přesto se ale nakonec z první branky radovali hosté. Jako první totiž propašoval kotouč za záda gólmana Tadeáš Kalužík. Ten tak potrestal svou střelou z první vyloučení z řad žlutomodrých.

Druhé dějství přineslo již mnohem bojovnější výkon ze strany výběru Jana Srdínka. Díky tomu jsme tak byli svědky i tíženého srovnání. Postarala se o ní formace pod vedením Martina Holby. Právě zmíněný centr stál na konci doslova učebnicové kombinace na jejímž konci akorát zametl kotouč do zcela prázdné brány. Berani tak potrestali velké zaváhání defenzívy soupeře.

Obdobně velké hrubky se ale dopustili samotní domácí. O pár vteřin později sice přišla ještě jako dezert početní výhoda, během ní ale junioři z Baťova města strávili víc času ve vlastím obraném pásmu než v tom útočném. Ihned po konci trestu navíc dostali Berani studenou sprchu v podobě další obdržené branky, pod kterou se podepsal Jan Helikar. Kvůli tomu tak Dynamo po zaznění závěrečné sirény stále vedlo.

Závěrečná dvacetiminutovka nám přinesla napínavou zápletku až do samotného konce základní hrací doby. Právě pouhou minutu před vypršením času se totiž prosadil Matěj Zavřel, a to dokonce už při risku hry bez brankáře. Ten svou metelicí od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Díky tomu tak vnesl obrovskou euforii na střídačku ševců, a hlavně naději na výhru.

Během následného pětiminutového prodloužení se ševci dostali ke střele dokonce pouze jednou, po většinu hrací doby si ale hýčkali kotouč na svých holích. Následná nájezdová loterie ale bohužel hrála do karet více hráčům z Pardubic. Ve třetím nájezdu se dokázal prosadit Oleksij Jevtěchov. Naopak žlutomodří nedokázali dobře rozchytaného Viléma prostřelit ani jednou. Kvůli tomu si tak nakonec odnesli z ledu pouze jeden bod.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Pardubice nás od samotného úvodu přehrávali, a hlavně díky našemu gólmanovi jsme byli rádi že jsme první třetinu završili se ztrátou pouze jediné branky. Během následujících dvou dvacetiminutovek jsme se zlepšovali, a nakonec jsme hráli poměrně vyrovnanou partii. Remízu tak bereme jako zaslouženou stejně tak i jeden získaný bod.