pondělí 28. srpna 2023 | Adam Čuba

Ani druhý zápas našim juniorům nevyšel, nestačili na Kometu

Ani druhý zápas nové sezony nevyšel našim juniorům podle představ. V Brně jsme se sice ujali vedení, ještě na konci druhé třetiny vypadal stav nadějně. Domácí nakonec skóre přeci jen strhli na svou stranu a dokráčeli v výhře 6:3.

2. kolo / pondělí 28. 8. 2023 / 18:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
6:3
(2:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Boltvan (Otava, Rakus), 20. Otava (Boltvan, Veselský), 30. Veselský (Habermann, Nekvapil), 40. Rakus (Ekrt, Němec), 48. Chludil (Nekvapil, Habermann), 49. Veselský (Habermann, Němec) – 2. Klimek (Burian), 29. Lukaštík, 38. Pilát (Zavřel, Čechmánek). Rozhodčí: Kohoutek, Mejzlík – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

HC Kometa Brno: Kavan – Zubíček, Bůžek, Němec, Ulbricht, D. Svoboda, Jurný, A. Pospíšil – Halačka, K. Horváth, Habermann, Chludil, Otava, J. Nesvadba, Rakus, Veselský, Boltvan, Nekvapil, Šantora, Ekrt.

Berani Zlín: Uherek – Burian, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Zavřel, Kotala – Tomek, Pešák, Babulík, Sadovikov, Koláček, Heš, Vaculík, Čechmánek, Pilát, Klimek, Martin Holba, Urban.

Domácí junioři hned po první minutě a jedenácti vteřinách inkasovali. Na modré čáře vyslal střelu Adam Burian, avšak teč Adama Klimka změnila směr a zapadla mezi betony brankáře Kavana - 0:1. Za nedlouho mohl domácí celek vyrovnat po úniku Jáchyma Nesvadby, ale jeho nájezd dokázal hostující brankář zastavit. O vyrovnání se dokázal postarat Adam Boltvan, který dokázal využít přesilovku po souhře celé pětice - 1:1. Obrat ve skóre přišel v poslední minutě třetiny, tlak domácích zakončil nekompromisní střelou kapitán Roman Otava - 2:1.

Druhé dějství přineslo zajímavé momenty od 29. minuty, kde nejprve brněnský Ekrt jel sám na brankáře Uherka, ale střela letěla vedle tyče. Následná akce, prakticky přes kopírák, se povedla Zlínu. Oliver Lukaštík se dostal za obranu a svou akcí vyrovnal - 2:2. Toto skóre moc dlouho nevydrželo a hned o minutu a čtyřicet vteřin později dostal Kometu do vedení Adam Veselský. Brněnský mladík nejprve neproměnil svůj nájezd, ale s dorážkou si už poradil - 3:2. Oba týmy pokračovaly v ofenzivní podívané. Prim znovu hrály přesilovky. Zlín díky ní dokázal vyrovnat po gólu Tomáše Piláta, který obdržel křižnou přihrávku a ranou z první zavěsil - 3:3. To však nebylo z gólově bohaté druhé třetiny všechno. Čtyři sekundy před koncem periody vyslal přesnou střelu nad Uherkovo rameno Robin Rakus - 4:3.

Ovšem oba týmy si dokázali vytvořit pár nadějných akcí. Jednu z nich dokázal využít Danny Chludil, který dokázal vyslat střelu, která letěla přímo pod břevno zlínské brány. O svůj druhý gól se po minutě a čtyřiceti čtyř sekundách postaral Adam Neveselý, který proměnil skvělou přihrávku od Jindřicha Habermanna, který si zapsal už třetí asistenci. Aktivita domácích, ale stále nepolevovala a byla vidět tužba dát těch gólu více. Bůžek dokonce trefil břevno. V padesáté třetí minutě se u střídaček obou týmů semlela menší šarvátka, ze které vyplynuly tři tresty, z toho dokonce pro pět plus dokonce utkání pro zlínského Nábělka.

V Brně jsme tím pádem viděli gólový cirkus, který však našim barvám nakonec bodový zisk nepřinesl. Na první výhru tak i nadále čekáme, pokusit se o ni můžeme ve čtvrtek od 18:00, kdy nás doma čeká souboj s Jihlavou.

Karel Beran (Kometa Brno) : Tak byl to těžký zápas, první domácí zápas. Ten začátek jsme měli docela smolný, nakonec jsme tu třetinu vyhráli a o osudu celého zápasu rozhodl čtvrtý gól, který jsme dali čtyři sekundy před koncem třetiny. V té třetí už jsme to jenom kontrolovali.

Jan Srdínko (Berani Zlín): My jsme vnímali kvalitu soupeře, ale ta partie byla ze začátku vyrovnaná, nicméně naše slabost, co prostě máme je spoustu vyloučení, a to pak dostáváme soupeře na nohy a Kometa má kvalitní hráče, kteří dokážou přesilovky zužitkovat a tím se dostanou i do hry. Takže asi lepší disciplinovanost, jinač co se týká úsilí, tak se klukům nedá co vytknout a musím vyzdvihnout výkon brankáře, který toho dost dneska pochytal. Je spousta akcí, které přehráváme a řešíme složitě a chce to více jednoduchosti a větší důraz.