středa 21. února 2024 | Adam Čuba

Ani počtvrté v sezoně jsme na Litoměřice nevyzráli, soupeř vítězí těsně 2:1

Ani čtvrtý letošní duel s Litoměřicemi se našim Beranům nepodařil dovést do vítězného konce. Köhler a spol sice šli do vedení ve druhé minutě, kdy se trefil Jan Süss a následně zlínský výběr vedl až do 53. minuty, během poslední desetiminutovky však domácí Stadion otočil skóre na 2:1 a tohle vedení už nepustil. K zisku bodů tentokrát nevedl ani výborný výkon Daniela Hufa, jenž chytil 26 střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Do sestavy se po deseti zápasech vrátil elitní útočník Jakub Šlahař, jenž se zařadil na křídlo druhé formace s Werbikem a Langem.

2:1
(0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 53. Kuťák (P. Svoboda, Krutil), 57. Kordule (Jícha, Tomek) – 2. Süss (Z. Sedlák, Kindl). Rozhodčí: Ondráček, Kosnar – Štěpánek, Teršíp. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1006. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Krutil, Benda, Černohorský, Tomek, Tůma, Husák – Kordule, Jícha (A), Costa – Ton, Kuťák (A), P. Svoboda – Hrabík, M. Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Novák, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Šlahař – Kindl, Süss, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

Domácí Litoměřice do utkání nastoupily hodně aktivně, na dobrou první minutu však Berani odpověděli tím nejlepším způsobem. Sedlák se uvolnil za brankou, nahrál Janu Süssovi a právě nejlepší zlínský střelec otevřel už v čase 01:15 skóre.

V dalším průběhu třetiny se několika jistými výkony prezentoval Daniel Huf, jenž do akce nejčastěji vysílal svou mrštnou lapačku. V osmé minutě ujížděli domácí 2 na 1, celé situaci však předcházel faul na Warga, hra byla zastavena a Berany čekala přesilová hra. Tu žlutomodrý výběr sehrál velmi dobře, tlak si vytvořila především elitní pětka s Petrem Holíkem. Gól ale nepadl. Za dobrý pohyb a důraz u mantinelu pochvalme ještě Zdeňka Sedláka, s první třetinou každopádně mohli být Berani obecně spokojeni, vytvořili si několik šancí a do kabin odcházeli s vedením 1:0.

Ve druhé třetině převzali iniciativu opět domácí Kališníci, svěřenci Jana Srdínka však po většinu času předváděli dobrý defenzivní výkon, navíc podpořený jistým Danielem Hufem. Největší šanci Litoměřic měl Pavel Kordule, jenž mohl zamést kotouč do prázdné brány, prostor mezi třemi tyčemi však těsně minul. Ve 35. minutě si Stadion zahrál svou první přesilovku, ve které přišlo několik slušných střel, nejblíže gólu byl z kruhu Kuťák, který si vylámal zuby na povyjetém zlínském brankáři.

V prostřední části hry si Berani moc střeleckých pozic nevytvářeli, dobrou možnost každopádně měl alespoň šikovně tečující Köhler, který kotouč poslal jen těsně nad horní tyčku.

Závěrečná třetina byla výrazně ovlivněna zlínskými tresty. První i druhé oslabení zvládli hosté výborně, soupeř měl jedinou dobrou možnost, to když Vitouch trefil Hufův beton. Vypíchněme hlavně dobrou práci mladého beka Vojtěcha Riedla, jenž po těžkém střídání čistě atakoval jednoho ze soupeřů a narušil tak rozehrávku domácích.

Osm minut před koncem však už přišel trest. Přemysl Svoboda parádním pasem našel na kruhu Filipa Kuťáka a ten přesnou ranou z první vyrovnal – 1:1. Bohužel netrvalo dlouho a Stadion otočil skóre. Role nahrávače se tentokrát ujal Jícha, jenž přesnou přihrávkou před bránu vybídl Pavla Korduleho. Mladý forward nezaváhal a z první poslal kotouč pod horní tyčku, Daniel Huf neměl ani tady šanci zakročit.

Berani se snažili vývoj utkání ještě zlomit, do dobrých pozic se však dostávali už jen těžko. Nejlépe se jevil důrazný Michal Gago, ani jeho aktivita však střely nepřinesla. V závěru ještě zkusil Jan Srdínko odvolat Daniela Hufa, ani v power play se však nepodařilo vytvořit si pořádný tlak. Litoměřice s velkou dávkou obětavosti těsné vedení uhájily a vítězí 2:1.