sobota 13. ledna 2024 | Adam Čuba

Zápas proti Přerovu Beranům nevyšel, prohráváme 1:2

Před výbornou návštěvou téměř 3500 diváků vyzvali zlínští hokejisté v rámci 38. kola Chance ligy Přerov. Duel, kterému předcházelo ještě uvedení nových zlínských legend do Síňě slávy, našemu výběru nevyšel podle představ, při vstupu do třetí třetiny musel dotahovat ztrátu dvou branek. Berani se ještě vzepřeli, snížili na 1:2 a sahali po vyrovnání. K tomu už bohužel nedošlo, Zubři si odvážejí cenné tři body.

38. KOLO / sobota 13. 1. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: : 53. Paukku (Novák, Kindl) – 24. Ministr (Indrák, Goiš), 37. Pechanec (Pospíšil). Rozhodčí: Jechoutek, Šudoma – Štofa, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3395. Střely na branku: 46:13. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Berani Zlín: Huf (S. Kowalczyk) – Hrbas (A), M. Novotný, Warg, Čáp, Zbořil, Husa, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, M. Lang – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – Kudělka (A), Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl (C), J. Adámek – Mácha, Pechanec, Lednický – Jan Svoboda, Hejcman, Pospíšil – Goiš, Ministr, Indrák – Dobša, Nemec, Chludil.

Utkání, doprovázené bouřlivou atmosférou v ochozech našeho zimního stadionu, začalo rychlou zlínskou přesilovkou, tu se ale využít nepodařilo. Pokračovalo se ve slušném tempu, i když šancí jsme moc neviděli. Snad jen přerovský pokus o únik, který Daniel Huf vyřešil pohotovým výjezdem z brány.

Brankových příležitostí sice k vidění tolik nebylo, zato o ostré souboje a obětavé bloky nouze nebyla. Za zmínku stojí především učebnicové zakročení Jesseho Paukka proti střele od modré. V závěru si i Berani vytvořili jednu zajímavou ránu, vyslal ji obránce Čáp, ani on ale na brankáře Postavu nevyzrál. Ačkoli zlínský tým soupeře jasně přestřílel, do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina bohužel patřila soupeři. Přerov si zahrál tři přesilové hry, z toho jednu využil a přidal ještě zářez při hře 5 na 5. Mezi střelce se zapsali Daniel Ministr přesnou ranou z levého kruhu a Antoním Pechanec, jenž kotouč do naší sítě dopravil dělovkou z dálky.

Berani si také vytvořili pár možností, žádnou ale gólovou. Nejblíže byl po individuálním průniku Mikko Salmio, ani on ale nedal.

Ve třetí třetině Berani na soupeře vletěli, s výsledkem se snažili ještě něco udělat. Nakonec jsme si zahráli dvě přesilovky, v těch jsme se každopádně neprosadili. Snížení přišlo osm minut před koncem přišlo vytoužené snížení, těsně po vypršení Adámkova trestu se z prostoru před brankou trefil Jesse Paukku.

Už tři minuty před koncem sáhla zlínská střídačka k power play, soupeře ještě Berani pořádně zmáčkli a vypadalo to, že se skutečně dočkáme vyrovnávací branky. Na tu už bohužel nedošlo.

Zlínští hokejisté tak potřetí v sezoně s Přerovem prohráli, tentokrát však ztratili všechny tři body. Poprvé od Nového roku jsme tak nedokázali z utkání získat ani bod, což znamená, že zůstáváme na 7. místě tabulky.


Ohlasy trenérů

Richard Kapuš (Berani Zlín): Opticky jsme dnes byli lepším mužstvem, o čemž svědčí i poměr střel. Ale bohužel, naše koncovka je žalostná, já jsem sice u mužstva teprve druhý den, ale člověk i když se podívá do statistik, tak vidí, že tým dává v průměru jednu až dvě branky. První dvě třetiny jsme z mého pohledu s koncovkou strašně váhali, měli jsme puk mezi kruhy a ještě jsme si to někam posouvali... Musíme kluky dotlačit k tomu, aby to brali na sebe, aby se tlačili do brány, clonili brankáři. Podle našich představ to vypadalo až nějakých osm minut před koncem, kdy jsme se tlačili do brány. Jedna z prvních věcí na kterých musíme pracovat, je větší úspěšnost střelby, musíme prostě dávat víc gólů.

Fotogalerie