středa 04. října 2023 | Redakce

Další výhra! Doma porážíme Třebíč a přidáváme páté vítězství v řadě

Naši Berani berou další důležitou výhru, nyní už pátou v řadě! Tentokrát v domácím prostředí porážíme Třebíč a pomalu se dotahujeme na úplně čelo tabulky. Dnes se ve výborném světle ukázala finská letka, všechny tři Finy jsme dokonce viděli v zahajovací sestavě. Nováček Mikko Salmio se uvedl dvěma asistencemi, Aleksi Salonen dal svůj první žlutomodrý gól a Jesse Paukku zvládl aktivním přístupem vybojovat dvě přesilové hry. Povedený duel odehrál také Pavel Sedláček, jenž vsítil svou první branku v nové sezoně, jistý výkon tradičně podal i brankář Daniel Huf.

3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. P. Sedláček (Salmio), 47. Salonen (Šlahař), 60. Novák (Salmio, Huf) – 50. Bittner (Bořuta). Rozhodčí: Cabák, Mejzlík – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2784. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Talafa – Paukku, Werbik, Salmio – M. Lang, Kindl, Šlahař – Süss, Vlach, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Kříž, J. Stehlík, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Ferda (A) – Vodný, Malý, Michalčuk – Maty. Svoboda, Michálek, Frömel – Matě. Svoboda, Berka, L. Stehlík.

Zápas začal ve slušném tempu a úvodní třetina ubíhala relativně rychle. V první slušné pozici se zjevil navrátilec do sestavy Martin Lang, jenž málem ujel do samostatného úniku.

Záhy jsme se dočkali také prvního gólu, výborně se při něm uvedl novic ve zlínské sestavě Mikko Salmio. Právě urostlý Fin se protáhl do útočného pásma a parádní zadovkou našel úplně volného Pavla Sedláčka – 1:0!

Hosté hrozili především z úniků, do jednoho takového se dostal i Matěj Svoboda, jenž to zkoušel Hufovi do protipohybu. Jinak Berani hráli sebevědomě, což prokázali i při oslabení, které v klidu odbránili. Navíc v něm sami zahrozili a aktivní Jesse Paukku vybojoval i přesilovou hru! Ve hře 4 na 4 jsme soupeře zmáčkli, z křídla to dobře zkoušel Salmio, od modré pak Čáp. Chvíli poté hrozil z brankoviště Süss a po pěkném průniku Werbik.

V závěru opět zahrozili hosté, nejprve tedy zrychlil Vodný, jenž se snažil překonat Hufa, následně se kotouč z ničeho nic zjevil na brankové čáře, naštěstí jej stihl odpálit Hrbas.

Na startu prostřední periody jsme Třebíč zmáčkli, z čehož plynula také další tutovka Pavla Sedláčka. Následně se našim barvám podařilo v klidu ubránit další oslabení, Vlach dokonce po naskočení z trestné lavice uháněl na Mičána, jenomže byl zabržděn. Za Horáckou Slavii nebezpečně pálil Dočekal, za Zlín odpověděl aktivní Mikko Salmio z pravého kruhu! Následně se opět výborně ukázal Jesse Paukku, jenž dnes vybojoval už druhý faul, opět při vlastním oslabení!

Při hře čtyři na čtyři jsme soupeře opět pořádně zatlačili, na střelu si sjel i Aleksi Salonen, aktivně si počínal Kindl a na bráně se snažil udeřit Jan Süss.

Gólu jsme se nakonec nedočkali, nicméně na startu třetí třetiny nás ještě čekala dohrávaná přesilová hra. Branka sice prozatím nepadla, v následné početní výhodě 5 na 3, kterou vybojoval Lang už ale ano! Aleksi Salonen se napřáhl až ke stropu haly a nechytatelnou ranou zvýšil na 2:0!

Třebíč se přeci jen dočkala snížení. Hosté v 50. minutě bleskově rozehráli svou početní převahu, Ladislav Bitttner si najel před bránu a jemně usměrnil puk za záda Daniela Hufa. Ve Zlíně to nakonec ještě bylo drama.

V závěru Berani nic nevypustili, nicméně museli si také dávat pozor na výpady soupeře. Zmiňme alespoň ostrou ránu Jana Süsse nebo důraz Bedřicha Köhlera. Vše nakonec rozhodl Martin Novák, a to po kombinaci s důrazným Mikko Salmiem, jenž tedy svou zkoušku započal parádně.

Už v sobotu nás čeká náš největší soupeř, zajíždíme totiž do Vsetína, kde odehrajeme letošní první derby! Začíná se v 17:00.


Ohlasy trenérů

Petr Leška (Berani Zlín):Pro nás to bylo těžké utkání, Třebíč hrála dobře do obrany., hrají tak celou soutěž. Těžko se nám prosazovalo, nakonec se to ale podařilo a jsme moc rádi za tři body. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme podat co nejlepší výkon a každý zápas chceme vyhrát. Tak to bude i v derby se Vsetínem. Mikko Salmio odehrál velmi dobré utkání, navíc když od března nehrál. Na ledě vypadal hodně zkušeně.

Fotogalerie