čtvrtek 07. září 2023 | Redakce

Generálka nám nakonec těsně nevyšla, Zvolen rozhodl v nájezdech

Náročný zápas mají za sebou zlínští Berani. Domácí souboj se Zvolenem splňoval všechny parametry řádné generálky, nechyběly souboje ani nasazení. Úspěšnější byli nakonec díky dvěma povedeným nájezdům hokejisté HKM.

PŘ8 / čtvrtek 7. 9. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HKM Zvolen HKM Zvolen
2:3sn
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Novák (Werbik), 55. Pospíšil (Werbik) – 25. M. Hults, 38. Mudrák (M. Hults, C. Hults), rozh. náj. Rymsha. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Čáp, Hrbas, Talafa, Suhrada, Zbořil, Novotný – Süss, Kindl, Pospíšil – Lang, Vlach, Šlahař – Gago, Werbik, Novák – Sedláček, Sadovikov, Köhler (C).

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A) – Bondra, Langkow, Rymsha – Čulík, M. Hults, Kašlík – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič.

V úvodních minutách zápasu byl mírně aktivnější Zvolen, nicméně Berani se rychle chopili iniciativy a zahráli si také přesilovou hru. Velmi blízko gólu byl po chybě soupeře v rozehrávce Roman Vlach, aktivní byl i Werbik a jen centimetry chyběly tečujícímu Bedřichu Köhlerovi.

Dobře se ve druhé polovině třetiny jevila dvojice Sadovikov – Köhler, která dokázala hosty zmáčknout v pásmu. Za Zvolen zahrozil především volný Viedenský, jenž ale jistého Hufa v bráně nepřekonal. Zdálo se, že úvodní perioda skončí bezbrankově. Pak se ale před bránou skvěle zorientoval Martin Novák, jenž v čase 19:59 zametl puk do sítě – 1:0.

Ve druhé třetině Zvolen otočil skóre, a to i přes to, že aktivitou hýřily především domácí barvy. Nejprve se překvapivou střelou prosadil Mitch Hults, jehož střela zapadla za Hufa. Berani si následně zahráli přesilovku 5 na 3, nicméně své veliké šance nevyužili a to i přes to, že hosté ze Slovenska byli pod pořádným tlakem. Neuspěl Novák, Pospíšil ani Werbik, jehož rána mířila do tyče.

A tak soupeř, který si také zahrál dvojnásobnou přesilovou hru, trestal. Dávid Mudrák si najel blíže k bráně, napřáhl se a ostrou ranou otočil skóre. Daniel Huf neměl šanci. Vyrovnání měl na holi v závěru Mikuláš Zbořil, jenž podnikl útočný výlet, kotouč za gólmana ale těsně nepřehodil.

Ve třetí třetině byli domácí blízko k výhře hned několikrát. Velmi aktivní byl opět Werbik, nebezpečně pálil i Hrbas a Martina Langa zastavil až faul jednoho ze soupeřů. Za Zvolen se připomněl Šiška, jeho ránu ale obětavě zablokoval Suhrada.

Pět minut před koncem třetí třetiny se fanoušci ve zlínské aréně dočkali vyrovnání. Tomáš Pospíšil si elegantně podržel puk, počkal na vhodný okamžik a zakončil mezi betony – 2:2. Berani byli rázem aktivnější a snažili se ještě strhnout vedení na svou stranu. To se nakonec nepodařilo a čekalo nás prodloužení.

V tom jsme byli opět aktivnější, nicméně na pozoru se musel mít i Daniel Huf, jenž zlikvidoval ránu Koleniče. Na druhé straně hrozili Kindl a Werbik, jenž se parádně prosmýkl před brankáře a v zakončení mu zabránil až faulující Zuzin.

V nájezdech se bohužel neprosadil ani jediný zlínský střelec, ačkoli Tomáš Pospíšil byl se svým zakončením mezi betony blízko. Zvolen naopak uspěl dvakrát a ze Zlína si odváží výhru 3:2.

Přípravné období nyní našim Beranům končí. Další zápas nás čeká už v rámci Chance ligy, příští středu doma v Trinity bank aréně Luďka Čajky vyzveme od 17:30 Porubu!