čtvrtek 24. srpna 2023 | Redakce

Finále Letních hokejových her ovládly Pardubice, Berani končí stříbrní

Finále Letních hokejových her v Pardubicích nevyšlo Beranům podle představ. Zápas, který byl výrazně ovlivněn častými tresty dokázalo béčko domácího Dynama ve třetí třetině otočit a dokráčet k prvenství na turnaji. Říhův výběr mohou těšit alespoň dvě úspěšně využité přesilovky, jednu proměnil Kindl, druhou Roman Vlach.

4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Žalčík (Bukač), 55. Rákos (Hrníčko, Herčík), 58. Kaplan (Bukač), 60. Kaut – 4. Kindl (Čáp), 29. Vlach (Werbik, Hrbas). Využití přesilovek: 2:2 . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

HC Dynamo Pardubice "B": Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Bukač, Voženílek, Kubíček, Tvrdík, Hrníčko, Rákos, Žalčík, Kaplan, Kaut, Lichtag, Herčík, Mikyska, Rouha, Pochobradský, Zeman, Paleček

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas, Mikel, Čáp, Husa, Zbořil, Novotný, Riedl - Pospíšil, Kindl, Süss - Lang, Vlach, Sedláček - Novák, Werbik, Sadovikov - Huhtela, Köhler, Sadovikov

Start zápasu nám vyšel o něco lépe, jelikož už na startu druhé minuty jsme si zahráli přesilovou hru. Gól se vsítit nepodařilo, nejblíže byl nejspíše střílející Süss. Už po pár dalších minutách usedl na trestnou lavici další pardubický hráč, tentokrát Tomáš Kaut. A druhou početní výhodu už se nám zužitkovat podařilo! Čáp nabil na modrou Denisu Kindlovi, ten propálil vše co mu stálo v cestě a otevřel tak skóre zápasu.

Domácí se do zápasu mohli vrátit díky čtyřminutové přesilovce, v té si ale vyloženou tutovku nedokázali vypracovat. V dalším průběhu třetiny se do velké šance dostal opět Jan Süss, jenž ale v úniku minul bránu.

Dynamo vyrovnalo čtyři minuty před sirénou. Nejprve se tedy postrkali Novotný s Kautem, v následné hře čtyři na čtyři si do mezikruží najel Lukáš Žálčík, jenž dokázal propasírovat puk až za Hufova záda – 1:1.

Hned na startu druhé periody se do velké šance dostal domácí Rákos, jenž se prosmýkl před bránu a trefil tyčku. Výraznou roli opět sehrály přesilovky, v jedné z nich Berani podruhé udeřili. Werbikovu střelu tečoval Roman Vlach a žlutomodří šli opět do vedení – 1:2! Netrvalo dlouho a Berani si zahráli další početní výhodu, částečně dokonce ve formátu 5 na 3, tentokrát se ale Honzíka překonat nepodařilo.

V dalším průběhu třetiny zaujal ještě třeba nešťastný odraz od nohy Tomáše Mikela, který málem skončil v bráně, Daniel Huf ale pohotově zareagoval. V samém závěru fauloval včerejší hrdina Köhler, jenž dostal dokonce trest do konce utkání a Berany tak ve třetí třetině čekalo dlouhé oslabení…

To jsme nakonec ustáli. Třetí třetinu však nakonec přeci jen ovládly Pardubice, a to znovu díky přesilovkám. Nejprve tedy Kaut trefil tyč, pak se ale po pěkné kombinaci prosadil Daniel Rákos a o pár minut později, v další přesilovce, tečí Robin Kaplan. Domácí Dynamo rázem otočilo skóre.

Berani se vzepřeli k poslednímu náporu, po timeoutu odvolali brankáře a vrhli se do útoku. Vyrovnat už se nakonec nepodařilo, naopak výhru pojistil do prázdné brány dnes aktivní Tomáš Kaut – 4:2.

Berani tedy nakonec na Letních hokejových hrách končí druzí, prvenství pro sebe uzmulo neporažené béčko extraligových Pardubic. Výběr Miloše Říhy čeká další test před startem Chance ligy příští čtvrtek, kdy vyrážíme do Trenčína.