středa 23. srpna 2023 | Redakce

0,3 vteřiny od vítězství, nakonec šťastnější Kohouti z Olomouc

Zajímavé utkání jsme sehráli na ledě extraligové Olomouce. Zápas plný zvratů nakonec došel až do samostatných nájezdů, ačkoli Berani byli ještě 0,3 vteřiny před koncem třetí třetiny blízko výhře. Kohoutům se ale podařilo vyrovnat, obrat pak dokonali díky úspěšným nájezdům. Domácí dokázali proměnit hned třikrát, za Zlín byl úspěšný pouze Martin Lang. I tak se ale na ledě extraligového soka jedná o povedený výsledek.

PŘ3 / pátek 18. 8. 2023 / 18:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
5:4
(1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Chmielewski (Nahodil), 38. Kusko (Chmielewski, Nahodil), 52. Chmielewski (Sirota), 60. Musil (Kunc), rozh. náj. Kunc – 19. Zbořil (Šlahař), 21. Pospíšil (Kindl, Hrbas), 47. Werbik (Šlahař, Hrbas), 59. Lang (Kindl). Diváci: 2 346. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

HC Olomouc: Sedláček (Konrád) – Rašner, Řezníček, Rutar, Mareš, Švrček, Sirota, Škůrek – Mácha, Anděl, Kunc – Tomeček, Menšík, Kucsera – Musil, Nahodil (C), Chmielewski (A) – Navrátil, Kusko, Tomajko

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Čáp, Mikel, Talafa, Suhrada, Zbořil, Novotný (A), Hrbas – Pospíšil, Kindl, Süss – Lang, Vlach, Šlahař – Novák, Werbik, Vaculík – Sedláček, Huhtela, Köhler (C)

Úvodní minuty utkání patřili domácím. Berani, kteří měli v nohách těžké utkání s Přerovem byli ze začátku zaskočeni pohybem a důrazem extraligového týmu. Branka z úvodního tlaku nepadla a tak se začali osmělovat i žlutomodří, kteří útočili na zlínského odchovance Jakuba Sedláčka. Nedisciplinovanost hrála v utkání zásadní roli a Hanáci již v první přesilovce ukázali, že to bude jejich silná zbraň, když Aron Chmielewski (1:0) se z levého kruhu nemýlil a vstřelil úvodní branku utkání.

Postupem třetiny se hra začala vyrovnávat, což vedlo k vyrovnání z hole Mikuláše Zbořila (1:1), který dokázal střelou dorazit puk do branky Olomouce a tím uzavřít účet první třetiny.

Od začátku druhé třetiny se hra diametrálně změnila a Zlín byl na puku častěji než jejich soupeř, z čehož pramenila branka Tomáše Pospíšila (1:2) po skvělé kombinaci s Denisem Kindlem. Olomouc se dostávala do hry především díky přesilovým hrám, které jim šli bravurně a dokázali vyrovnat brankou Silvestra Kuska (2:2) po šťastné dorážce z předbrankového prostoru.

V závěrečném dějství se hra přelévala z jedné na druhou stranu, ale do vedení šli opět Berani zásluhou Nicolase Werbika (2:3) po ukázkové střele. Vyrovnání přišlo opět z přesilovky, kdy polský fantom Aron Chmielewski (3:3) ze stejné pozice dokázal opět vstřelit branku. Beranům se podařilo využít i nabídnutou přesilovou hru v posledních minutách, kdy Martin Lang (3:4) se 71 vteřin před koncem se nejlépe zorientoval před brankou. Vyrovnání přišlo 0,3 vteřiny před koncem utkání z hole Pavla Musila (4:4).

V prodloužení již branka nepadla, utkání tedy ukončily samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší Hanáci. Berani odehráli velmi těžký dvojzápas, který zvládli velmi dobře a můžou se připravovat na turnaj v Pardubicích, který se bude konat příští týden.