čtvrtek 17. srpna 2023 | Redakce

Berani zvládli odvetu s Přerovem, čistým kontem zazářil Michal Kořének

Druhé měření sil s přerovskými Zubry se Beranům povedlo o poznání lépe než to první. Svěřencům Miloše Říhy se podařilo soupeře dokonce vynulovat, a to především díky výbornému výkonu brankáře Michala Kořénka, jenž předvedl hned několik výborných zákroků. Prvního gólu s Beranem na hrudi se navíc dočkal zkoušený útočník Márk Schlekmann, stejně jako letní posila Jan Süss.

PŘ2 / čtvrtek 17. 8. 2023 / 18:00
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Süss (Lang, Pospíšil), 31. Schlekmann (Huhtela), 54. Lang (Vlach). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Bezděk, Peluha. Průběh utkání: 0:1, 0:3.

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Kudělka, Cubo, Krisl (C), Němec, Adámek, Chroboček, Hanák – Březina, Indrák, Doležal (A) – Tomi, Hejcman, Jan Svoboda – Goiš, Nemec, Hradil – Tarnoczy, Chludil, Dobša

Berani Zlín: Kořének (Huf) – Čáp, Mikel, Talafa, Suhrada, Zbořil, Novotný (A), Riedl – Pospíšil, Kindl, Sedlák – Lang, Vlach (C), Vaculík – Sadovikov, Huhtela, Schlekmann – Čechmánek, Gago, Süss

Úvodní třetina se nesla především v duchu častých vyloučení. První trest přišel už ve třetí minutě a přesilovku hráli Berani. Netrvalo dlouho a nabídnutou výhodu jsme využili, backhandem se prosadil na levé straně volný Jan Süss.

Přesilovou hru hráli i Zubři, do největší šance se v ní dostal zkoušený útočník Nemec, Michal Kořének ale působili jistě a zakončení na pravou tyč zlikvidoval. Berani naopak zahrozili ve vlastním oslabení, Lang našel při přečíslení Vlacha, ten ale orazítkoval jen tyč Postavovy brány.

Zlín hrál ještě dvě další přesilovky, dobře se v nich opět jevil Martin Lang, jenž sehrál dobré utkání už před týdnem. Další gól už ale nepadl, vzruch tak zajistila pouze strkanice Schlekmanna s Indrákem.

Na startu prostřední části hry čekala Berany těžká zkouška, museli totiž ubránit minutové oslabení 5 na 3. Za Zubry se činil především Vojtěch Tomi, jenž zakončoval hned třikrát, zazářil ale brankář Michal Kořének, jenž puk za svá záda nepustil. Ani nadále nebyla o velké šance nouze, ačkoli aktivnější byl přeci jen Přerov. Jednou už byl Kořének překonán, nicméně branka nemohla být uznána vinou zásahu vysokou holí.

A tak znovu udeřili Berani. O navýšení skóre se postarala dvojice zkoušených hráčů. Huhtela vypálil, Márk Schlekmann puk tečoval a zapsal svůj vůbec první žlutomodrý gól – 0:2. Zubři byli několikrát blízko snížení, na výborném zlínském gólmanovi si ale vylámal zuby Chludil, Hejcman i Nemec. Ani jedna z výborných šancí soupeře se za záda našeho brankáře nedostala.

Ve třetí třetině se znovu připomněli i hosté. Ve slušné šanci byl Huhtela, jenž tečoval Zbořilovu střelu do tyče, o chvíli později pálil z jízdy Lang. Do zakončení se dostal i junior Vaculík, ani on ale neuspěl. Na druhé straně se neprosadil volný Březina, jenž trefil Kořénka.

Šest minut před koncem, chvíli po ubráněném oslabení, se konečně prosadil Martin Lang, jenž od Vlacha dostal přihrávku do mezikruží a upravil na velmi příznivých 0:3.

Berani nakonec dokázali vedení i čisté konto udržet a stejnou mincí oplácejí Přerovu porážku z minulého týdne, skóre opět zní 0:3 pro hosty. Už zítra nás čeká další přípravný duel, míříme totiž na led extraligové Olomouce. Začíná se opět v 18:00.

Oldřich Horák (asistent trenéra Berani Zlín): Byl to náš druhý zápas. Myslím si, že první třetina nebyla špatná, druhá třetina byla ale katastrofální. Ve třetí třetině jsme se zase zvedli, byly tam lepší věci, takové jaké jsme po hráčích chtěli. Kluci na zkoušku se zvedli, jejich lajna dala pěkný gól. Mladí hráči (Vaculík, Mikel) splnili co jsme čekali, sžívají se s dospělým hokejem. Jsou naším příslibem do budoucna. Pro Michala Kořénka je výborné, že vychytal nulu, může se od toho odrazit.