čtvrtek 10. srpna 2023 | Redakce

Start přípravy nám nevyšel, v omlazené sestavě jsme nestačili na Přerov

První přípravný duel před novou chanceligovou sezonou zlínským hokejistům nevyšel. Berani se spoustou mladíků v sestavě nakonec v PSG aréně nestačili na Přerov poměrem 0:3. Prvního startu za zlínské Áčko se dočkala hned trojice mladíků – dorostenci Jakub Heš, Martin Vaculík a Tomáš Pilát. Ve žlutomodré se premiérově ukázala i dvojice zkoušených hráčů Márk Schlekmann a Atte Huhtela.

PŘ1 / čtvrtek 10. 8. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Hejcman (Černý, Tomi), 15. Indrák (Tarnoczy, Černý), 23. Tarnoczy (Dobša, Chroboček). Rozhodčí:Šiška, Škach – Blažek, Jurčík. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, Riedl, Zavřel, Husa, Talafa, Burian, Nábělek – Schlekmann, Werbik, Sedláček – Lang, Sadovikov, Pilát – Čechmánek, Huhtela, Sedlák – Vaculík, J. Heš, Novák (C).

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Adámek, Černý, Hanák, Cubo, Holík, Chroboček, Bárta – Tomi, Hejcman, Hradil – Krupa, Indrák, Jan Svoboda – Dobša, Karafiát, Tarnoczy – Chludil, Nemec, Konečný.

První minuty zápasu byly spíše seznamovací. Postupně jsme se dočkali i nějakých šancí, do dobré pozice se dostal například Schlekmann, jenž ale trefil pouze brankářovu lapačku, z druhé strany tvrdě pálil Zdeněk Sedlák. Velmi dobře se v 1. třetině jevil Martin Lang, jenž hned třikrát nebezpečně střílel, další dvě šance pak připravil. Vyloženou tutovku si Berani každopádně ani přes herní převahu nevytvořili.

Zato Přerov vytěžil z minima maximum. Nejprve po rychlé a přesné kombinaci využil přesilovou hru ex-zlínský Darek Hejcman, o pár minut později se po nepříjemných odrazech prosadil Daniel Indrák. Zubři tedy po dvaceti minutách vedli 2:0.

Hned na začátku prostřední periody přišel pro domácí další nepříjemný moment. Zubři ujeli do přečíslení, Dobša přesně našel Patrika Tarkoczyho a ten zkušeně proměnil. Brankář Daniel Huf se sice natáhl co to šlo, tady už ale zasáhnout nemohl. Pohodlné vedení vlilo hostům samozřejmě krev do žil a chvíli byli výrazně aktivnější.

Berani se opět připomněli v přesilové hře, z podobné pozice jako v 1. třetině pálil Schlekmann, další rány šly nad…Následně musel Zlín ustát čtyřminutové oslabení, což se ale výběru Miloše Říhy podařilo velice slušně. Jedinou prudší ránu si z mezikruží vypracoval zlínský odchovanec Karafiát.

V závěru ještě zahrozil po objetí brány Sedlák, Riedlovo nahození od modré se po teči také nebezpečně přiblížilo brankovišti. Vytoužený gól ale nepadl.

V závěrečné pasáži Berani přidali na aktivitě, chtěli se alespoň pokusit o drama. Po svižné kombinaci pálil třeba Lang, velmi dobře se jevila i formace s mladíky Jakubem Hešem a Martinem Vaculíkem. Oba jmenovaní si dokonce vytvořili velice slušnou šanci. Následný tlak ještě zakončil tvrdou ranou Husa.

Přibylo také soubojů na brankovišti, nejaktivnější byl v tomto směru Nicolas Werbik, jenž se zapletl i do delší strkanice. Gól už nakonec do konce utkání nepadl, Berani tak padli 0:3…

Šanci na reparát dostanou svěřenci Miloše Říhy příští čtvrtek, čeká je totiž odveta v Přerově.