pátek 03. února 2023 | Adam Čuba

Další vysoká prohra. Dorostenci nestačili na Třinec

Dorostenci se bohužel vezou na vlně špatných výsledků a zapisují už pátou prohru v řadě. Na ledě třineckých Ocelářů se Berani drželi první třetinu, která skončila bezbrankově, nakonec ale domácí duel rozhodli pěti góly, přičemž ševci se nedokázali prosadit ani jednou a s pěti body zůstávají v rámci nadstavbové skupiny beznadějně poslední.

5:0
(0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Rybnikár (Hebar, Čmiel), 27. Holub (Blaha, Pohludka), 36. Švančara (Byrtus, Kubiesa), 44. Weiss (Rybnikár, Holub), 59. Čmiel (Zielinski, Švačara). Rozhodčí: Janda – Rychlý, Bubela. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 48:19 Průběh utkání: 0:0, 5:0.

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Čmiel (A), Dravecký, Mrtka, Byrtus, Holub (A), Zielinski – Hebar, Švačara, Pohludka (C), Weiss, Urbánek, Sajdok, Mikula, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hrček

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Uřičář, Mořkovský, Řimák, Řezníček, Lukaštík (A), Schmied, Kotala – J. Heš (A), Kos, Valášek, Pečner, Holba, Pěšák, Vaculík, Klimek (C), Nesrsta, Matula

Oceláři vstoupili do utkání o něco aktivněji než soupeř, díky čemuž si celkem rychle vybojovali početní převahu. Pár vteřin na to šel za katr další hostující hráč za vyhození puku ze hřiště a Třinec hrál přesilovku pět na tři. Tu však Oceláři využít nedokázali. Pak se Berani trochu osmělili a tlačili se do útoku, ale domácí poměrně rychle převzali hru zpátky na svou stranu. Ani přes viditelnou převahu v první části se jim však skórovat nepodařilo, tudíž svítil po dvaceti minutách na výsledkové tabuli bezbrankový stav.

Druhou třetinu začali domácí znovu aktivně, jejich snahu korunoval ve čtyřiadvacáté minutě Michal Rybnikár úvodní brankou. Pak mohl Zlín odpovědět po vyloučení Aleše Zielinskiho, ale to se mu nepodařilo. Naopak, chvíli po návratu zvyšoval na straně domácích na 2:0 David Lukas Holub. A když v šestatřicáté minutě navýšil stav na rozdíl tří branek Robin Švančara, dostali třinečtí svou hru plně pod kontrolu.

V podobném duchu se nesla i poslední třetina. Oceláři už prakticky jen útočili a dokázali ještě navýšit skóre. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se prosadil Matěj Weiss. To už bylo na ledě skutečně jen jedno mužstvo a třinečtí si hráli se soupeřem jako kočka s myší. Na konečných 5:0 upravil skóre v závěrečné přesilovce Marek Čmiel ranou od modré čáry.