sobota 10. prosince 2022 | Vojtěch Jurák

Dorostenci nedali ve Varech ani gól a naopak schytali vysoký debakl

Velmi, velmi nepovedený výjezd mají za sebou zlínští dorostenci. Po páteční vysoké porážce v Plzni tentokrát Berani nestačili na Karlovy Vary. Soupeři za celých šedesát minut nevstřelili ani gól a naopak si jich sami odváží dvanáct. Po nejvyšší porážce v sezoně zůstávají Zlínští v nadstavbě stále bez bodů. Do Vánoc odehrají dorostenci ještě dvě kola, stane se tak příští víkend na domácím ledě.

12:0
(1:0, 6:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 7. Poizl (Wardas, Záhejský), 23. Kožík (Váňa), 29. Wardas (Poizl, Postl), 31. Poizl (Wardas, Záhejský), 36. Galnor (Čihař), 37. Záhejský, 38. Váňa (Kovář, Kožík), 41. Čihař (Galnor, Záhejský), 42. Čihař, 47. Slavík (Čihař, Galnor), 53. Galnor (Čihař, Hynek), 59. Slavík (Čihař, Pelikán). Rozhodčí: Jílek – Matys, Deja. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 75:28. Průběh utkání: 12:0.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Dyk, Pelikán, O. Postl, Hynek, D. Postl, Mähler – Záhejský, Slavík, Váňa, Kožík, Galnor, Wardas, Čihař, Kovář, Poizl.

Berani Zlín: Uherek – Kotala, Mořkovský, Sedláček, Uřičář, Lukaštík, Ruml – Paták, Vaculík, Pavlík, Nesrsta, Valášek, Plšek, Pešák, Dvořák, Klimek.

Energetici vstoupili do úvodní třetiny aktivněji než Berani. Úvodní přesilovku ve druhé minutě sice nevyužili, stejně tak se neujala ani šance Slavíka o pár chvil později, v čase 06:23 už ale po zásluze vedli, to když David Poizl svižnou ranou překonal gólmana Uherka. O dvě minuty později už to mohlo být o dvě branky pro Energii. Zlínský brankář vyrazil ránu od modré čáry jen k Záhejskému, který puk dostal mezi betony gólmana. V tu doba už však byla hostující klec vysazena ze své pozice, a branka proto neplatila.

I druhá polovina první dvacetiminutovky patřila Energii, jenže Uherek přestál jak obě šance Wardase, tak dvojici tutovek domácích v oslabení, kdy proti němu neuspěli s bakchandovým blafákem Galnor a o chvíli později v brejku Poizl.

Do druhé třetiny domácí vlétli ve velkém stylu a v dominantním výkonu pokračovali po celý zbytek hracího času. Už ve 23. minutě zvýšil na 2:0 Šimon Kožík, a protože o minutu později vychytal Klimka brankář Oršulák, byli to jen energetici, kdo dával branky. V čase 28:47 nejprve spálili velkou šanci, kdy pobídku Záhejského zpoza branky poslal mimo klec Poizl. Akce Energie pokračovala, z levé strany poslal puk přes osu podél brankoviště Poizl na Viktora Wardase a ten jej už jej snadno zametl do odkryté hostující svatyně.

O dvě minuty později prokázal velký důraz na brankovišti David Poizl, který nadvakrát překonal Uherka ve zlínské brance. Hosté mohli korigovat opět Klimkem, jenže hostující kapitán ani v další dobré šanci neskóroval. A tak přišel trest. V čase 35:07 zvýšil Jakub Galnor na 5:0, o minutu později přečíslení dvou proti jednomu přesně zakončil Vít Záhejský a o dalších 59 sekund později zvýšil Vojtěch Váňa, který z kruhů parádně vymetl nečistoty pod horní tyčí zlínské branky.

S náskokem sedmi branek šli domácí do třetí části, se svým výkonem ale nepolevili. Už po půl minutě hry totiž využil přesilovou hru Vojtěch Čihař a zvýšil na 8:0, v čase 41:12 se navíc stejný hráč prosadil znovu. V čase 46:13 bylo se Zlínem ještě hůře, když se přesně trefil Lukáš Slavík a hosté nafasovali nepopulární desítku. Že by to však domácí zastavilo, to ani náhodou. Uherek se ve své brance musel hodně ohánět a během chvíle zastavil velké šance Galnora, který si dovolil zakončit i s hokejkou mezi nohama, Kováře a Záhejského.

Skóre se znova měnilo v čase 52:12, kdy se opakovanou ranou prosadil Jakub Galnor. Jedenasedmdesát sekund před koncem pak uzavřel skóre Lukáš Slavík. Zlínští tak schytali největší porážku sezony a po výsledku 0:12 zůstávají v nadstavbové části extraligy bez bodů.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): První třetina nebyla úplně podle našich představ, neměli jsme tolik pohybu, co jsme chtěli. Byla tam spousta nedostatků. Ve druhé třetině se nám podařilo dát rychlé dvě tři branky a tím se pro nás celá hra uklidnila. Utkání už jsme si poté pohlídali a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.

Petr Leška (PSG Berani Zlín): Soupeř byl ve všem lepší. V bruslení, v důrazu, ve střelbě, v kombinační hře. Pro nás to byla další lekce a ukázka toho, v čem se musíme zlepšit.