pátek 24. února 2023 | Jakub Štěrba

Skvěle! Junioři srazili obhájce titulu z Plzně a berou tři body

Výborný zápas sehráli v pátek odpoledne zlínští junioři. Ti si totiž smlsli na obhájci extraligového titulu z Plzně a dotáhli ztrátu na jedenáctý Hradec Králové! Základ pro výhru se zrodil už v šesté minutě, kdy Tomáš Pilát vsítil svou první branku v sezoně. Od té doby už Berani soupeře zpět do zápasu nepustili a díky dominantní druhé třetině zvítězili pohodlně 5:2. Výborný zápas odchytal brankář Tobiáš Synek, jenž kryl 31 střel soupeře a za svá záda pustil pouhé dva puky!

49. kolo / pátek 24. 2. 2023 / 12:30
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
2:5
(0:1, 1:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Dáňa (Titlbach, Dominik Soukup), 56. Titlbach (Benák, Houdek) – 7. Pilát (Mikel), 23. Klimek (Matúšů, Šišák), 29. Frömel (Zavřel), 39. Chludil (Laciga), 40. L. Heš (Marek, Frömel). Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Rubáš, Malý. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání:0:3, 1:3, 1:5, 2:5

HC ŠKODA Plzeň: Vondraš (Lokajíček) – Buzek, Prošek, Hodinář, Eichler, Kubíček, Houdek – Kučera, Marek Soukup (A), Dvořák, Pešek, Korčák, Kreuzman, Kaiser, Mazanec, Benák, Titlbach, Borák, Dáňa, Dominik Soukup.

Berani Zlín: Synek (Málek) – Burian, Zavřel, Mikel, Špaňhel, Hamrla, Nábělek (C), Šišák – Laciga, Chludil (A), Matúšů, Marek, Frömel, L. Heš (A), Tomek, Kaláč, Čechmánek, Klimek, Pilát.

Plzeň začala utkání aktivněji, avšak v prvních minutách prověřovala brankáře Zlína jen sporadicky. V páté minutě rozjel hezkou akci Jan Kučera, který viděl najetého Marka Soukupa, avšak jeho zakončení v brance neskončilo. Lépe si nevedli ani Buzek s Hodinářem, kteří shodně pálili od modré čáry. A tak přišel trest. Po lehčím zaváhání se do brejku dostal Tomáš Pilát, s pukem si nabruslil až na pravý kruh, odkud rychlým švihem ke vzdálenější tyči nedal Vondrašovi šanci. Za dvě minuty už mohlo být srovnáno. V přesilové hře Marek Soukup od zadního mantinelu oslovil Aleše Mazance, ten ale trestuhodně trefil jen místo, kde byl zaparkován brankář Synek. Berani šli posléze dokonce do tří, výsledkem toho byla ovšem jen rána Dominika Soukupa do pravé tyče. Tlak indiánů sílil, jenže černá guma ne a ne skončit v bráně. Krátce před odchodem do šaten dostal puk ideálně na pravý kraj Adam Dvořák, ten se nespěchal, našel ještě před prázdnou bránou Matyáša Boráka, jenže ani po této akci gól nepadl. Po dvaceti minutách tak Škoda ztrácela na svého soka jednu branku.

Pokud úvod první třetiny patřil Škodě, tak start té druhé ovládl Zlín. Krátce po návratu ze šaten Jakub Vondraš jen vyrazil ránu od modré čáry a pohotový Adam Klimek bekhendem žáhy dopravil puk do sítě. Nedlouho poté mohlo znovu udeřit, Lukáš Heš před brankou šikovně tečoval kotouč, maskovaný muž indiánů tentokrát reflexně zasáhl svým betonem. Vzápětí Západočeši ubránili přesilovou hru soupeře, avšak inkasovali krátce po jejím skončení. Šimon Frömelzůstal zapomenut mezi kruhy a rychlou střelou pod horní tyčku pálil opět do černého. Krátce za polovinou utkání se děly velké věci. Nejprve ve vlastním oslabení ujel do brejku Dominik Soukup, ten se dostal až před brankáře, avšak puk do branky nezasunul. Z rychlého protiútoku jeli na Vondraše dokonce sami dva hráči Zlína, ale ani z této příležitosti kotouč v brance neskončil. Záhy se indiáni ale přece jen dočkali. Jan Hodinář dostal přihrávku na hranu brankoviště a přesnou ranou pod horní tyčku snížil na rozdíl dvou branek. O minutu později mohl vstřelit kontaktní gól dokonce Adam Titlbach, který byl sám před gólmanem, ten nicméně těžký okamžik zvládl. A co víc, hra se přesunula na opačnou stranu, kde Zlín znovu trestal. Tomáš Mikelpodržel puk na modré čáře, posléze ho rychlým švihem poslal na branku a hostující obrance se trefil přesně do pravé šibenice. A aby toho nebylo málo, třicet vteřin před koncem prostřední periody Berani udeřili popáté. V situaci dvou na jednoho Marek našel mezi kruhy Lukáše Heše , který poprvé dokázal dostat puk do sítě.

Třetí dějství odšpuntoval drzým průnikem Adam Benák, který se přes několik hráčů dostal až před gólmana, toho ovšem nepřekonal. Na opačné straně pálil pro změnu Filip Kalač, avšak ani jeho rána síťku v brance neprotrhla. Následně byl znovu ve velké šanci Matyáš Borák, který zůstal osamocen před brankou, avšak plzeňský útočník, jako celé mužstvo, neměl svůj den. Stejný hráč byl v dobré pozici i v minutě následující, opět netrefil. Utkání se prakticky pomalu jen dohrávalo, o vítězi totiž bylo rozhodnuto. Naopak šestou branku mohl přidat Lukáš Heš, hostující útočník se dostal do samostatného úniku, jeho rána ale šla nakonec jen vedle brány. Do stejné situace se dostal i na druhé straně Adam Titlbach, jeho zakončení sice mířilo mezi tři tyče, jenomže Synek si našel puk ve své lapačce. Necelých pět minut před koncem dala Škoda výsledku definitivní podobu. Adam Benák podržel puk u zadního mantinelu, poté oslovil mezi kruhy najetého Adama Titlbacha, který se prosadil prudkou ranou k pravé tyči. Plzeňané po pěti výhrách v řadě našli svého přemožitele, na svém lede nestačili na Zlín, prohráli 2:5.