úterý 28. února 2023 | David Jabůrek

Junioři vysoko prohráli, v dohrávce podlehli Mladé Boleslavi

Zlínským juniorům nevyšel návrat na domácí led, v dohrávce 29. kola extraligy proti Mladé Boleslavi sedmkrát inkasovali. Středočeši se ujali vedení v úvodní třetině a po přestávce jej dalšími dvěma zásahy navýšili. Mladí Berani sice v polovině utkání zásluhou Lukáše Chludila snížili na 1:3, poslední dvacetiminutovka však opět patřila hostům. Zlínští tak ani na čtvrtý pokus v této sezoně nenašli způsob, jak Mladoboleslavské porazit.

29. kolo / úterý 28. 2. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
1:7
(0:1, 1:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 32. Chludil (Čechmánek, Laciga) – 13. Polák (Vochvest), 23. Moravec (Hradec, Gardoň), 26. Gardoň (Lisler), 48. Vimmer (Lisler), 57. Hradec (Gardoň), 57. Polák (Malínek), 60. Polák (Malínek). Rozhodčí: Vrba, Čech – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.

Berani Zlín: Málek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Mikel – Kaláč, Tomek, Pilát, L. Heš, Frömel, Marek, Matušů, Chludil, Laciga, Čechmánek, Klimek.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Rajgl, Hrouda, Vlasák, Vimmer, Hradec, Malínek, Gardoň, Mojsejev, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Lisler, Král.

Rozjetá Boleslav byla od začátku odhodlaná nenechat ve Zlíně ani bod, k otevírací brance jí však chybou, nedorozuměním a nešťastným odrazem přispěla především obrana Beranů. Kotouč se dostal až k Vojtěchu Polákovi, jenž vyslal pohotovou střelu nad rameno brankáře Tomáše Málka. Svěřenci Luboše Jenáčka měli v úvodní třetině k dispozici dvě přesilové hry, jakožto čtvrtý nejlepší tým soutěže na početní výhody se ale příliš neukázali.

Po pauze byli výrazně lepší Středočeši, kteří si vynutili svou první přesilovou hru a naopak ukázali, že i nejhorší mančaft na tuto disciplínu může skórovat. Tomáši Moravcovi k tomu tentokrát značně dopomohl nejistý zákrok zlínského gólmana, kterému puk propadl až za brankovou čáru.

O pár minut později na ni navíc navázal Matěj Gardoň. Ten předvedl své neskutečné umění a po objetí brány a obmotání několika bránících hráčů se dostal až k přesnému bekhendovému zakončení. Nepříznivý vývoj utlumil po hezké kombinaci Čechmánka s Lacigou a přihrávce do volného prostoru Lukáš Chludil.

Ve třetí části se pak hra Beranů zcela rozsypala. Tedy ne hned, ač již úvodní minuty nevypadaly na to, že by měli výsledek dorovnat. Od vyloučení Špaňhela v 47. minutě už ale bylo špatně téměř všechno. Nejprve využil Štěpán Vimmer přesilovku, když dostal obrovské množství času i prostoru na ose hřiště a v klidu zamířil tak, aby přidal čtvrtý zásah svého mužstva v zápase. O necelých sedm minut později ujel po chybě Buriana Vojtěch Hradec a Málka nadvakrát překonal.

Závěr pak patřil hvězdě zápasu Vojtěchu Polákovi. Ten přidal trefu do odkryté sítě z přečíslení tří na jednoho a v závěru si ještě podal nebohého zlínského brankáře blafákem do bekhendu při dalším samostatném úniku. Uzavřel tak hattrick a brankový účet Mladoboleslavských zamrazil na vysokém čísle sedm.