pátek 04. listopadu 2022 | David Jabůrek

Skvělý výkon! Junioři doma přehráli Vítkovice a slaví zasloužené tři body

Dokonce za nejlepší výkon v sezoně označil asistent trenéra juniorů Martin Hamrlík snažení mladých Beranů v pátečním domácím utkání s Vítkovicemi. Po dvou brankách Sadovikova, z čehož jedna byla dokonce ve vlastním oslabení, a trefách Heše, Lacigy a Čechmánka vybojoval Zlín cenné vítězství 5:3 nad třetím týmem juniorské extraligy. Teď mužstvo vzhledem k mládežnickým reprezentačním srazům čeká téměř dvoutýdenní pauza.

20. kolo / pátek 4. 11. 2022 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
5:3
(1:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Sadovikov (Burian), 23. Sadovikov (Heš, Burian), 24. Heš (Čechmánek, Chludil), 30. Laciga (Zavřel, Marek), 45. Čechmánek (Šišák, Chludil) – 23. Puchala (Smolka, Macias), 43. Macias (Slusarczyk), 51. Milata (Přibyl). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Mikšík, Bartoň. Vyloučení: 2:3. Využití:2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Berani Zlín: Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel – Kaláč, Tomek, Babulík, Dědek, Pilát, Heš, Babenko, Marek, Sadovikov, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert

HC Vítkovice Ridera: Irgl – Smolka, Puchala, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Prčík, Činčala – Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Pavelec, Krčmarský, Milata, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský

Do zápasu vstoupili Berani dosti aktivně a v podstatě po celou první třetinu soupeře přehrávali. Jedinou šanci, která lze označit i za gólovou, měli Ostravané přesně v polovině dějství, kdy se po chybě ve zlínské obraně ocitli v přečíslení dvou na jednoho a zakončujícímu hráči v podstatě jen stačilo zamířit mezi tři tyče. Naštěstí pro domácí však zřejmě trefil jen boční síť. Odměna za aktivitu přišla pro svěřence Luboše Jenáčka v čase 14:11. Burianovu střelu zblokoval jeden z hostů jen za sebe a kotouč si našel Stanislav Sadovikov, jenž jej dorazil za Denise Irgla. I ve zbytku této dvacetiminutovky pak byli ševci převážně v útoku, další branku už ale do první sirény nepřidali.

V úvodu druhého dějství se pak branky začaly jenom sypat. Při vyloučení Babulíka se nejprve ve vlastním oslabení znovu prosadil Sadovikov, tentokrát poté, co mu Heš v rychlém brejku dvou na jednoho přesně nahrál a on měl tak dost prostoru i času přesně zamířit. Ještě při témže vyloučení rychle odpověděli hosté, kteří díky Denisu Puchalovi byli zpátky ve hře. Ševci si však dvoubrankové vedení vzali okamžitě zpět. Po skrumáži před brankou hostí se rychle zorientovali Čechmánek s Lukášem Hešem, jenž přidal třetí trefu týmu v zápase. A přišla i čtvrtá. Druhou třetinu korunoval brankou na 4:1 Adam Laciga. Ten využil toho, že Irgl po střele Zavřela netušil, že nemá puk ve výstroji, ale svezl se mu a proklouzal těsně kolem jeho tyčky, a tak jej v pohodě zasunul do branky.

Jen ve třetí části měli lehce navrch hosté, kteří do ní vstoupili aktivně a po třech minutách snížili svou ztrátu. Brankář Synek vyrazil za svou branku pro kotouč, který se však před ním smolně odrazil od mantinelu přímo před bránu. Tam už stál připravený Krzysztof Macias, jemuž ke skórování stačilo jen trefit prázdnou zlínskou svatyni. Berani však znovu přispěchali s rychlou odpovědí a jen o dvě minuty později se radovali z pátého úderu. Puk mezi kruhy dostal Jakub Čechmánek a z ideální střelecké pozice přesnou ranou překonal Irgla popáté.

Když zbývalo lehce přes devět minut do konce základní hrací doby, přišlo další vítkovické snížení. Martin Milata šikovně objel zlínské beky i brankáře a zasunul puk za jeho beton. Berani tak ve zbývajícím čase museli bránit dvoubrankový náskok a třebaže hosté se zprvu hodně drali za dalšími trefami, po oddechovém času zlínského kouče byli zase aktivnější spíše Berani. Ti si své vedení pohlídali až do samého závěru a mohli zcela po zásluze slavit první tříbodové vítězství od 8. října.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Dneska jsme odehráli nejlepší zápas v sezoně. Až na závěr, kdy to bylo trochu nervózní z naší strany, si myslím, že jsme zápas měli plně pod kontrolou. Navázali jsme na včerejší utkání dalším dobrým výkonem a získali zasloužené tři body.