sobota 22. října 2022 | David Jabůrek

Čtvrtá prohra v řadě. Junioři podlehli na domácí půdě i Liberci

Pohledný, avšak znovu s nepříznivým výsledkem pro žlutomodré barvy. Takový byl sobotní polední zápas juniorské extraligy mezi Zlínem a Libercem. Beranům se v něm znovu dlouho nedařilo prosadit, a přestože ve třetí třetině dvakrát skórovali, na body to zdaleka nestačilo.

16. kolo / sobota 22. 10. 2022 / 12:00
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
2:4
(0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky:48. Zavřel (Chludil, Čechmánek), 59. Marek (Burian, Holba) – 34. Kříž (Duschka), 41. Brouček (Hois), 46. Hois (Przybyla, Kříž), 60. Špilka (Jenčovský). Rozhodčí: Ondráček, Maršálek – Rampír, Kráĺ. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Berani Zlín: Málek – Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský, Kráčalík – Kaláč, Babulík, Holba, Dědek, Sadovikov, Heš, Urban, Marek, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert

Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Patzelt, Duschka, D. Pérez, Hladík, Ehrenberger, Culek, Koštoval – Špilka, Jansa, Fiala, J. Pérez, Vološín, Kříž, Kofroň, Janata, Hois, Przybyla, Brouček, Jenčovský

Úvodní třetina přinesla oku diváka pohledný hokej plný zajímavých akcích, z nichž více měli rozhodně domácí Berani. Nejprve si před libereckého brankáře najel ze strany Lukáš Chludil a zkusil zakončení do protipohybu, jež mu však Vojtěch Hambálek přečetl. Následně Lukáš Heš a krátce po něm i Adam Burian orazítkoval tyčku hostující svatyně. Velkou šanci otevřít skóre měl pak znovu i Heš, který se pokoušel gólmana soupeře vymíchat, ale když už chtěl jít do zakončení, v poslední chvíli mu sjel kotouč z hole. Po první siréně tak na kostce nad ledem svítilo skóre 0:0.

Také druhá dvacetiminutovka přinesla velmi atraktivní hru, v níž se však tentokrát místo rychlých výpadů střídaly spíše pasáže, v nichž jeden z celků vždy držel soupeře pod delším zámkem. Těžit z toho však dokázali pouze hosté, za něž skóroval Filip Kříž. Ten dokázal využít skrumáže před skvěle chytajícím brankářem Tomášem Málkem po střele Vojtěcha Duschka a odražený kotouč poslat pod břevno. Pravdou je, že více vyložených šancí měli tentokrát hosté, ve zlínském dresu byl ale dost blízko skórování třeba Chludil. Střelecká impotence juniorů, trvající dlouhých pět třetin, však pokračovala dál.

Až ve třetím dějství se s góly roztrhnul pytel. Hned v první minutě po návratu ze šaten se po rychlém brejku prosadil liberecký Dominik Brouček. Čtyři minuty nato navyšoval náskok hostů už na 3:0 díky dorážce Vojtěch Hois. Až v čase 47:45 se po bezmála dvou hodinách hry prosadili také Berani. Přesilovku využil ránou od modré Matěj Zavřel a zadělal na solidní drama. Hosté svou nedisciplinovaností dávali Zlínským zejména ve třetí třetině hodně možností ke skórování, další přesilovky však zůstaly nevyužity.

Kontaktní branka přesto přišla, a to minutu a šest vteřin před třetí sirénou. Adam Burian našel při powerplay na pravé straně volného Richarda Marka, jenž brankáře Hambálka střelou tahem dokázal prostřelit. Pak už se ale zlínským juniorům nepodařila vypracovat příležitost na vyrovnání a místo toho přišla ještě jedna obdržená branka. Odrytou svatyni trefil Vasyl Špilka, který tak dal razítko na vítězství Liberce 4:2. A tak zatímco Bílí Tygři budou mít dlouho cestu domů zpříjemněnou nákladem v podobě tří bodů, Zlín prohrál už čtvrtý zápas v řadě, přičemž všechny byly domácí.

Richard Lobo (hlavní trenér HC Bílí Tygři Liberec): Z naší strany důležité utkání, po třech prohrách jsme se potřebovali chytnout. Povedlo se nám to a jsme za to hrozně rádi. Samozřejmě ta hra má ještě spoustu mezer, ale dneska jsme rádi, že jsme to zvládli a máme tři body.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): Podali jsme určitě lepší výkon než včera, nicméně soupeř nebyl tak odskočený jako Boleslav. Bohužel jsme dneska nebyli efektivní, měli jsme tam asi čtyři samostatné nájezdy plus pár dalších velmi dobrých příležitostí dát gól za stavu 0:0, ale bohužel jsme nic z toho nedali a po chybě inkasovali. Zkraje třetí třetiny nám hned ujel soupeř do přečíslení, a pak už to bylo těžké. Dneska klukům patří absolutorium za bojovnost, nicméně nekvalita v zakončení nás nepustila k tomu, abychom urvali nějaké body, které potřebujeme. Ještě bych vypíchl výborný výkon brankáře Tomáše Málka. Nezbývá nám, než dovézt body z venku, kde jsme je zatím paradoxně sbírali více než doma, přestože nás čekají příští týden těžcí soupeři - Vary a Litvínov.