pátek 21. října 2022 | David Jabůrek

Drtivá porážka. Junioři prohráli s Mladou Boleslaví o šest gólů

Zlínští junioři mají za sebou hodně nepovedený souboj s Mladou Boleslaví. Zápas, v němž bylo špatně snad skoro všechno, prohráli o šest branek, sami přitom žádnou nevstřelili. Doplatili na svou nedisciplinovanost i ofenzivní impotenci, když si za celý zápas vypracovali jen naprosté minimum brankových příležitostí. Šanci k nápravě budou mít na domácím stadionu hned v sobotu v poledne.

15. kolo / pátek 21. 10. 2022 / 17:00
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
0:6
(0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Šachl (Křepelka), 20. Zvagulis (A. Vlasák, Malínek), 30. Polák, 33. Hradec (M. Vlasák, Polák), 54. Vimmer (Gardoň), 55. Malíne. Rozhodčí: Čuňočka, Vrba – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 169. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:6.

Berani Zlín: Málek (21. Synek) – Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský, Kráčalík – Kaláč, Babulík, Holba, Dědek, Urban, Heš, Marek, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert, Tomek

BK Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Křepelka, Vochvest, Hrouda, A. Vlasák – M. Vlasák, Hradec, Malínek, Gardoň, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Leden, Vyroubal, Vimmer, Šachl

První desetiminutovka zápasu s favoritem zápasu, dosud čtvrtou Mladou Boleslaví, přinesla vyrovnaný a plynulý hokej s minimem přerušení a zajímavými akcemi na obou stranách. V jedenácté minutě se ale poprvé radovali hosté. Karel Křepelka vybojoval v rohu zlínského pásma kotouč a přihrál jej před branku volnému Petrovi Šachlovi, jenž se už nemýlil. V dalších minutách se pokračovalo v nastolené hře bez zásadnějších šancích, jenže necelou čtvrt minutu před koncem první části přišel další gólový moment. Mladoboleslavští vybojovali i přes početní nevýhodu buly ve svém útočném pásmu, které vyhráli a následně díky Kristersu Zvagulisovi také skórovali.

Ve druhé třetině si hosté hru v klidu kontrolovali. Nelze říct, že by byli na ledě nějak výrazněji dominantní a mladé Berany vyloženě přehrávali, Zlínští ale byli v ofenzivě zcela impotentní. Během prostřední části hry si de facto nevypracovali jedinou šanci, a to i přesto, že hráli čtyři minuty prakticky v kuse přesilovku. Naproti tomu Středočeši ukázali, že dovedou být produktivní, třebaže dosud disponovali jedním z nejnižších počtů vstřelených gólů v celé juniorské extralize.

V čase 29:50 se po šikovném průniku po levé straně a zakončení na zadní tyčku prosadil proti Tobiáši Synkovi, mimochodem nahradivšímu po první třetině Tomáše Málka, Vojtěch Polák. Druhou branku pak navíc Mladá Boleslav přidala o dvě a půl minuty později, když rychlý brejk po špatném zpracování puku Velikovského na modré čáře proměnil kličkou mezi betony Vojtěch Hradec. Hosté tak po čtyřiceti minutách vedli již o čtyři branky.

A příliš slitování s Berany neměli ani ve třetí části, kdy přidali rovněž dva přesné zásahy. V 54. minutě se v chaosu před zlínskou brankou nejlépe zorientoval Karel Křepelka a doklepl puk do odkryté branky, jen o chvíli později, de facto hned po buly, si pak svou gólovou akci vytvořil i sám zakončil Vojtěch Malínek. Zlínští doplatili na vlastní nedisciplinovanost i nevyužití nemalého množství vyloučení soupeře. Přestože hra na první pohled možná nebyla tolik jednoznačná, Mladoboleslavští odjíždějí ze zlínského ledu s výsledkem rovnajícím se minimálně rozdílu třidy. Brankář Marek Stuchlík si navíc připsal zcela zasloužené čisté konto.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Zápas jsem prohráli zaslouženě, bez gólu a soupeř byl jednoznačně lepší.

Ladislav Kolner (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého. Kluky jsme upozorňovali, ať se nekoukají vůbec na tabulku. Zápas jsme začali dobře, dali jsme nějaké góly, první dvě třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli. Poslední třetina už byla taková divočina, každopádně jsme rádi za tři body.