pátek 30. září 2022 | Adam Čuba

Čtvrtá prohra v řadě. Junioři nestačili na Pardubice

Zlínští junioři v rámci 9. kola přivítali na svém ledě Pardubice. Po první polovině zápasu, která skončila bez branek, hosté několikrát odskočili. Berani se sice snažili, dotahovali, nicméně vyrovnat už nedovedli a zapisují tak čtvrtou porážku v řadě.

9. kolo / pátek 30. 9. 2022 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
3:5
(0:0, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: . 38. Chludil (Frömel, Heš), 48. Marek (Chludil, Burian), 54. Frömel (Burian, Chludil) – 34. Gromadzki, 40. Chabada (Tomas, Gromadzki), 41. Kloz (Tomas), 48. Gromadzki (Sydorenko, Švec), 60. Gromadzki. Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Komínek, Viskot. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Berani Zlín: Synek (43. Málek) – Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský, Kráčalík – Kaláč, Babulík, Holba, Dědek, L. Heš, Frömel, Marek, Matúšú, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert.

HC Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Švec, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Helikar, Tomas, Fiala, Kloz, Burda, Novotný Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

První třetina moc hokejové krásy nepřinesla, aktivnější však bylo Dynamo. Dobrou ranou se v úvodu prezentoval obránce Chabada, v další šanci na pravé tyči promáchl Radek Tomas. Za domácí se snažil prosadit Šimon Frömel, největší šance ale přišla v 17. minutě, když Matyáš Dědek nahrál jednomu ze svých spoluhráčů z mezikruží před poloprázdnou bránu, tady se zaskvěl gólman Lukáš Matěcha.

I druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. V dobré příležitosti byl třeba Martin Holba, jenž si vybruslil na střed, Východočeši měli dobrou šanci třeba při dorážkách Novotného. Ve 33. minutě přišla konečně branka, bohužel však padla do zlínské klece, prosadil se nejproduktivnější z hostů Adrian Gromadzki. Odpověď přišla za několik minut, Šimon Frömel vyslal do samostatného úniku Lukáše Chludila, jenž zvolil střelu mezi ruku a tělo. Matěcha si na puk sice sáhl, zastavit jej ale nedokázal – 1:1. Pardubice ještě do sirény stihly strhnout vedení zpět na svou stranu, Tomas přihrál na Ondřeje Chabadu a ten se nemýlil. Do kabin tak šli hosté spokojenější.

Závěrečná perioda začala pro žlutomodré smolně, už po čtyřiceti vteřinách zaskočil Tobiáše Synka svou schovanou střelou Matěj Kloz a bylo to o dva góly. Zlínský gólman toho měl dost a šel střídat, utkání dochytal Tomáš Málek. O dvě minutky později mohlo být ještě hůře, Radek Tomas lízl svou střelou tyčku! Berani nakonec ještě našli sílu na nápor, z přesilovky se po střele Lukáše Chludila prosadil Richard Marek. Jenomže neuplynulo ani půl minuty a hosté rychle reagovali, z tlaku do brány těžil svým druhým gólem Adrian Gromadzki. Berani dostali ve 48. minutě možnost další početní převahy, o tu se však po minutě sami připravili vlastním faulem. Ještě předtím však kombinovali v pásmu a střela z levého kruhu trefila tyč!

Jiskřičku naděje vykřesal po Klozově vyloučení Šimon Frömel, jeho střela náramně zaplula pod horní růžek – 3:4. V 55. minutě přišla zbytečná chyba. Žlutomodří opět hráli přesilovku a mohli zatlačit, Matyáš Dědek však podrážel a připravil svůj tým o tuhle možnost vyrovnat. Nic dalšího už ševci nevymysleli, naopak dvanáct vteřin před koncem ještě jistil výhru svého týmu Adrian Gromadzki, jenž tak završil hattrick.

Junioři padli počtvrté v řadě a propadají se až na 11. místo v tabulce. Možnost prolomit nepříznivou sérii dostanou Berani hned v sobotu, kdy na Zimní stadion Luďka Čajky přijede předposlední Hradec Králové.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín):Dneska jsme si zasloužili prohrát, od začátku jsme byli horší, hlavně pohyb byl z naší strany špatný. Na Pardubice jsme jednoduše nenašli žádný recept.