sobota 22. října 2022 | Vojtěch Jurák

Také ve druhém vzájemném utkání dorost podlehl Porubě v prodloužení

Vypjatý zápas s nevydařeným koncem. Dorostenci na ledě ostravské Poruby vedli i dotahovali, o vítězi však po šedesáti minutách jasno nebylo a rozhodovat muselo nastavení. V něm mladí Berani nevyužili přesilovku a v samotném závěru – necelé tři vteřiny před koncem – inkasovali. Ze dvou zápasů tohoto týdne tak berou pouze jeden bod.

3:2p
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Sobol (Jeřábek, Pavlíček), 54. Koida (Jevtěchov), 65. Zachariasz (Bodnar) – 9. Uříčář (Frolo, Kos), 56. Frolo. Rozhodčí: Held – Maloušek, Viskot. Vyloučení: 8:5, navíc Skorochod (POR) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC RT TORAX Poruba 2011: Láryš – Stasjuk, Jeřábek, Veselý, Gebauer, Bortoli, Bodnar, Pavlíček – Zachariasz, Sobol, Jevtěchov, Indrst, Koida, Hansel, Veselý, Vehovský, Skorochod, Hlaváč.

RI OKNA Berani Zlín: Kowalczyk – Mořkovský, Mikel, Uřičář, Lukaštík, Ruml, Schmied – Vaculík, Kos, Holba, Pečner, Pešák, Frolo, Hampl, J. Heš, Klimek.

Také druhý vzájemný zápas obou týmů v této sezoně dospěl do prodloužení, na rozdíl od toho prvního na konci září ve Zlíně však tentokrát nepadlo jedenáct branek, ale pět. V první třetině mladí Berani svého soupeře mírně přestříleli a dostali se do vedení – postaral se o to Jan Uřičář, který využil přesilovku. A navzdory dalším šancím na obou stranách byl zlínský obránce jediným hokejistou, který se do první přestávky prosadil.

Žlutomodrá obrana odolávala domácím útokům více než třicet minut, jakmile se však základní hrací doba překlopila do své druhé poloviny, domácí se dočkali vyrovnání. V početní výhodě se trefil Petr Sobol. Nutno podotknout, že to bylo vůbec poprvé v této sezoně, co zlínští dorostenci inkasovali v oslabení. V tomto ohledu patří v rámci celé extraligy mezi špičku.

Ve třetí části padly branky dvě, a přestože se nejedná o nijak vysoké číslo, bylo to gólově nejbohatších dvacet minut utkání. Šest minut před třetí sirénou využil Rodion Koita chyby zlínské obrany při střídání a překonal brankáře Kowalczyka. Berani však přispěchali s rychlou odpovědí – po necelých dvou minutách vyrovnal Jakub Frolo a poslal utkání do prodloužení.

V něm měli hosté díky přesilovce velkou příležitost zápas ukončit. Po většinu času se drželi v útočném pásmu a několikrát střelecky zahrozili, obranu Poruby však nepřekvapili. A tak se nakonec radovali domácí – ti se v samotném závěru prodloužení vydali do útoku, aktivní hrou dostali zlínskou obranu pod tlak, který vyústil ve střelu Olafa Zachariasze nad lapačku zlínského gólmana.

Berani tak prohráli podruhé v řadě, tentokrát si připisují do tabulky alespoň bod. Čtyři zápasy před koncem základní části jsou Zlínští ve vyrovnané skupině C na pátém místě a v boji o „vyšší“ nadstavbu je čeká ještě dost práce.

Lubomír Vosátko (PSG Berani Zlín): Vyrovnané utkání. Nakonec se radoval soupeř, který dal o jeden gól navíc. My jsme si ale vytvořili dostatek brankových situací, chybělo jenom je proměnit. Jinak kluci zápas odbojovali, dodržovali, co jsme chtěli, a praktikovali to, co se učíme. Chyběl prostě ten jeden gól, co by nás posunul dál.