úterý 30. srpna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Příprava pokračuje, gólová přestřelka nakonec vítězně pro Zvolen

Hned devět gólů viděli fanoušci na ledě PSG arény v pátém přípravném zápase hokejistů PSG Berani Zlín před startem nové sezony. Kubiš a spol. nakonec podlehli po boji ve vyrovnaném duelu slovenskému týmu HKm Zvolen 4:5. Zlínští hokejisté v utkání vedli pouze na začátku, v 10. minutě šli do vedení a poté ještě v dalším průběhu hry dvakrát srovnali stav na 2:2 a 4:4. Vítězná akce pro hosty přišla v 51. minutě a až na jednu výjimku všechny góly dali zámořští hráči z Kanady a Spojených států. Hosté byli efektivní v koncovce, zatímco Berani další příležitosti nezužitkovali. Branky Zlína zaznamenali Valentin Claireaux, Michal Gago, Jakub Husa a Petr Mrázek. Zlín hraje ve čtvrtek 1. září doma další přípravu, síly změří s ligovou Porubou.

5. kolo / úterý 30. 8. 2022 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HKM Zvolen HKM Zvolen
4:5
(1:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. min Claireaux (Husa), 26. Gago (Bukač, Honejsek), 39. Husa (Illéš), 47. P. Mrázek (Husa, Bukač) - 17. Hanna (Zuzin), 20. Messner (Langkow), 27. Huntebrinker, 38. Šiška (S. Barcík), 51. Huntebrinker. Rozhodčí: J. Vaněk, Grygera - Blažek, Jurčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.

Berani Zlín: Kašík (36. - 40. min Huf) - Riedl, Suhrada, Bukač, Husa, Bartko, Talafa - T. Pospíšil, D. Kindl, Gago - Illéš, Claireaux, Luža - P. Mrázek, Honejsek, P. Sedláček - J. Ondráček (A), Hejcman, Kubiš (C). Trenéři: R. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

HKM Zvolen: Petrík – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Sládok, Kubka (A), Hraško – Zuzin (C), Huntebrinker, Kašlík – A. Barcík, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Marcinek, S. Barcík. Trenéři: Oremus, Kmeč, Makóni.

Zlínští hokejisté měli na začátku více ze hry a pozornost Petríka prověřili v prvních minutách Bukač a Honejsek. Domácí si vytvořili z úvodních tlaku přesilovou hru po krosčeku Šišky. Za necelou minutu se poměr sil na ledě srovnal, neboť za katr odešel Gago. Slovenský extraligista se osmělil a před brankářem Kašíkem bylo pořádně horko. Berani až do poloviny úvodní třetiny pálili slepými náboji, na konci 10. minuty dostal francouzský forvard Claireaux nádherný pas od Husy a samostatný únik proměnil po přesné střele - 1:0. Zlín se poté ubránil oslabení po faulu mladého beka Talafy. Těsné vedení mohl navýšit, ale v koncovce Gago a Husa neuspěli. Zvolen v závěru prvního dějství udeřil. V 17. minutě se dostali rychlé do rychlého protiútoku Zuzin ve dvojici s Hannou a druhý jmenovaný kanadský bek přesně vymetl horní růžek Kašíkovy svatyně - 1:1. Slováci se poté ubránili přesilovce a jedenáct vteřin před první sirénou udeřili. Opět úřadovaly kanadské akvizice, Langkow se prodral až před Kašíka a odražený kotouč doklepl do sítě obránce Messner - 1:2.

Ve 24. minutě jel v samostatném úniku na Petríka forvard Gago, jeho blafák do bekhendu však zastavila pravá tyč zvolenské brány. Berani poté bleskurychle potrestali po šestnácti vteřinách vyloučení Csányiho. Pumelici Bukače od modré čáry lehce tečoval právě Gago a srovnal - 2:2. Vyrovnaný stav na ukazateli skóre dlouho nevydržel, za minutu šli hosté v utkání podruhé do vedení. Americký forvard Huntebrinker z rychlého protiútoku tři na dva z prostoru mezikruží trefil ve 27. minutě mezeru mezi Kašíkovými betony - 2:3. Zlínští měli poté více ze hry, dostávali se i do zakončení, ale průběžný stav se nezměnil. Hosté se dostali ve 38. minutě do dvoubrankového vedení. To stál v bráně Zlína druhý gólman Huf, neboť Kašík na střídačce opravoval výstroj na helmě. Samuel Barcík vystřelil ve 38. minutě od modré čáry a domácí obránci zapomněli na volného Šišku, který zametl kotouč do sítě - 2:4. Berani ještě před druhou sirénou snížili na rozdíl kontaktního gólu, skvěle hrající obránce Husa se parádně ve 39. minutě uvolnil, dostal se pred Petríka a kolem betonu zasunul kotouč do sítě - 3:4.

Kubiš a spol. prahli ve třetí třetině po srovnání stavu a radovali se ve 47. minutě. Po levém křídle utekl Mrázek a přesnou střelou překonal Petríka - 4:4. Diváci v ochozech poté byli svědky rušných momentů. Kapitán Zvolena Zuzin se objevil znenadání před Kašíkem, ale zlínský brankář tým podržel. Vzápětí mohl vedení na domácí stranu strhnout Mrázek, jeho dorážka z brankoviště šla vedle. Rozhodující akce zápasu přišla v 51. minutě. Vítězný gól vstřelil Huntebrinker, který se nádherně trefil pod víko domácí svatyně - 4:5. Berani se hnali do útoku, ale Bartko, Illéš šance nevyužili a k úspěchu nevedla ani závěrečná powerplay. V souboji bohatém na góly se radoval ve vyrovnaném utkání nakonec slovenský extraligový tým kouče Petera Oremuse.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín: Jakub Husa, Michal Gago, Petr Mrázek.