čtvrtek 11. srpna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zahájili zápasovou přípravu na ledě Komety, duel rozsekly až samostatné nájezdy

Hokejisté PSG Berani Zlín vstoupili do série sedmi přípravných zápasů prohrou na ledě Komety Brno 2:3 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha prohrávali po úvodní třetině 0:2, ale ve druhé dvacetiminutovce se prosadili v koncovce a srovnali nepříznivý stav. Ve třetí třetině předvedl skvělé zákroky brankář Libor Kašík, který nedovolil soupeři skórovat. Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. V šesté série byl úspěšný Adam Zbořil, zatímco Denis Kindl neuspěl. Branky Zlína dali Jakub Illéš a Jiří Suhrada. V sestavě Beranů se objevilo šest letních posil, nejvíce na sebe upozornil právě střelec první branky v nové sezoně. Další přípravný zápas je na programu ve čtvrtek 18. srpna v 17:30 hodin s Duklou Trenčín, hraje se na ledě PSG arény.

1 / čtvrtek 11. 8. 2022 / 18:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
3:2sn
(2:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9 . min Koblížek (Strömberg, Holland), 19. Gulaši (E. Meluzín, Strömberg), rozhodující nájezd A. Zbořil - 21. Illéš (Bukač, Claireaux), 39. Suhrada (Köhler). Rozhodčí: Grygera, Šudoma – H. Král, Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:2:0, 2:2, 3:2.

HC Kometa Brno: M. Tomek – Kundrátek, Ščotka (A), Holland, Ďaloga, Hrbas, Gulaši, Fajmon, Kučeřík – Horký, P. Holík, Flek - Vincour, A. Zbořil, Zaťovič (C) - Koblížek, Strömberg, A. Kollár - P. Kratochvíl, Süss, E. Meluzín. Trenéři: Pešout, Horáček, Otoupalík, Švaříček.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Suhrada, M. Novotný, Talafa, Bukač, M. Zbořil - Frömel, D. Kindl, Ondráček (A) - Illéš, Claireaux, Kubiš (C) - Mrázek, Honejsek, Köhler (A) - Luža, Hejcman, P. Sedláček. Trenéři: Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Hned od úvodního vhazování se hrálo typické utkání na začátek přípravného období, tzv. nahoru, dolů a bez obran. Berani si vypracovali v úvodní třetině několik slibných šancí, nicméně v koncovce neuspěli. Do největší šance se dostal ve 4. minutě Mrázek, ale blafák na domácího gólmana Tomka nedotáhl do úspěšného konce. V 7. minutě předvedl brankář Kašík skvělý zákrok, když Holíkův pas před bránou tečoval obránce Kundrátek. Zlínský gólman se uvedl v dobrém světle i o minutu později po nahození z velkého úhlu od kapitána Zaťoviče. Střelecký účet zápasu se otevřel v 9. minutě zásluhou aktivní Komety. Před hostující branku si nabruslil Koblížek a přesnou forhendovou střelou k tyči překonal Kašíka - 1:0. Přesně za minutu mohlo být srovnáno. Mrázek našel před Tomkem volného Honejska, který z bezprostřední blízkosti neuspěl. Ve 14. minutě pálil nebezpečně z prostoru mezi kruhy Illéš, na druhé straně se trefil po rychlém brejku do Kašíkova betonu reprezentant Flek. Kometa navýšila těsný náskok před odchodem do šaten, když využila přesilovou hru. Po ráně Meluzína se dostal k odraženému kotouči obránce Gulaši a po kličce Kašíkovi měl před sebou odkrytou bránu - 2:0.

Berani vstoupili do druhé třetině úspěšně a po padesáti vteřinách vstřelili premiérový gól nové sezony. Postarala se o něho posila z extraligových Vítkovic Jakub Illéš. Ten zůstal před brankovištěm volný, zpoza brány dostal přesnou přihrávku a umístěnou střelou forhendem překonal slovenského brankáře Tomka - 2:1. Kometa dostala po faulu Novotného příležitost hrát druhou přesilovou hru. Ta se jim vůbec nepovedla, neboť zlínskou svatyni ohrozil jen Zbořil. Domácí měli v těchto chvílích zápasu více ze hry, byli bruslivější a častěji u puku. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, nicméně v koncovce byla obě mužstva bezzubá. Ve 34. minutě po rychlém přečíslení Flek ještě vylepšil palební pozici přihrávkou na Horkého, ale Kašík byl na místě. Hosté se dočkali před druhou sirénou vyrovnání. Ve 39. minutě Köhler vyhrál buly a bek Suhrada vyslal na Tomka od modré čáry pořádnou pumelici, která se zastavila až v brněnské bráně - 2:2.

Ve třetí třetině předváděl skvělé zákroky Kašík, nejdříve vyrazil ramenem ve 44. minutě teč Vincoura, a o tři minuty později před ním ocitli dva volní hráči Komety. Gólman Beranů si poradil se střelou Fleka a při dorážce na něho nevyzrál ani Horký. Zlín hrál předtím až ve 45. minutě úvodní přesilovou hru, ale zůstala nevyužita. Zákrok utkání předvedl Kašík v 56. minutě, kdy bravurně zneškodnil lapačkou bekhendový blafák Fleka. Velkou šanci spálil dvě minuty před závěrem základní hrací doby kapitán Kubiš, který netrefil odkrytou klec. Šedesát minut čisté hry zápas nerozhodlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy.

Rozhodla až šestá série nájezdů, když před tím se neprosadil ani jeden nájezdník. Adam Zbořil vyzrál po klička na Kašíka, zatímco na druhé straně Denis Kindl neuspěl - 3:2.

Samostatné nájezdy: 1. série D. Kindl -, L. Horký -, 2. série Claireaux, P. Holík, 3. série Mrázek -, Koblížek -, 4. série Illéš -, Flek -, 5. série Honejsek -, Ščotka -, 6. série A. Zbořil +, D. Kindl -.

Nejlepší tři hráči Beranů: Libor Kašík, Jakub Illéš, Jiří Suhrada.

Rostislav Vlach (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "První přípravný zápas, ve kterém byla znát přemíra snahy u hráčů a hra byla až hektická. Jsme rádi, že jsme vybojovali po šedesáti minutách remízu, protože jsme prohrávali po úvodní třetině 0:2. Dotáhli jsme to se štěstím na 2:2, ale mohli jsme i vyhrát po šanci Kubiše. Na druhou stranu musíme poděkovat brankáři Kašíkovi, který chytal velmi dobře. Na začátku utkání bylo vidět, že ještě nejsme v zápasovém rytmu, ale časem se naše hra zlepšila. Nedostatků bylo více než pozitivních věcí. Led nebyl zcela ideální, ale oba týmy měly stejné podmínky. Přesilové hry jsme vůbec netrénovali, hrály je kompletní pětky, jak nastupovaly v zápase. Hra byla při nich kostrbatá a šance měl spíše soupeř. V příštím utkání chceme dát prostor dalším mladým hráčům z juniorky. "