sobota 25. února 2023 | Redakce - marketing

Berani se posouvají do elitní šestky! K výhře nad pardubickou rezervou jim stačil jediný gól

1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Rozhodčí: Zubzanda, Veselý - Vašíček, Komínek. Vyloučení: 6:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 2799 Střely na branku: 41:21.

Berani Zlín: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Riedl, Talafa – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Gago, Mrázek – Kubiš, Hejcman, Pospíšil – P. Sedláček, Köhler, Sadovikov. Trenéři: M. Říha ml., Z. Sedlák, Horák, Horčička.

HC Dynamo Pardubice "B": Klouček – Bukač, Hanousek, Nedbal, Bučko, Chabada, Hrádek, Drtina – O. Rohlík, Rákos, Lichtag – Kaplan, Hruška, T. Svoboda – Matýs, T. Urban, Rouha – M. Machač, T. Zeman, Pochobradský. Trenéři Baďouček, Havíř, Starý

Start utkání byl svižný, zajímavé šance si v úvodu vytvořila obě mužstva. Velkou příležitost otevřít skóre měl na zlínské straně Michal Gago, který dorážel kotouč ve skrumáži před bránou, pardubický gólman Klouček však odolal. V 9. minutě si obrovskou možnost vypracoval kapitán Pavel Kubiš, který s kotoučem z pravé strany prokličkoval až před pardubickou bránu. Puk se odrazil k dojíždějícímu Petru Mrázkovi, jemuž zakončení do poloprázdné brány senzačním zákrokem překazil Klouček.

Berani tlačili, další tutovku měl na hokejce Martin Lang, brankář hostů však v úvodní dvacetiminutovce exceloval. V 15. minutě zahrozili také hosté, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho, Berany však spolehlivým zákrokem podržel Daniel Huf. V závěru měli pardubičtí výhodu přesilovky 5 na 3, obrana Beranů však těžké chvíle ustála.

Také ve druhé třetině měli domácí více ze hry, gólově to však stále projevit nedokázali. Nadějně vypadala ve 27. minutě akce ukrajinského mladíka Stanislava Sadovikova, který se natlačil před bránu a zkoušel zakončit po ledě. Klouček ale zůstával nepřekonán, stejně jako záhy proti šancím Sedláka a Kubiše. V závěru druhé dvacetiminutovky opět Berany zradila disciplína a podruhé v zápase museli bránit dvojnásobnou početní převahu soupeře. I tentokrát ji ale zvládli a v poslední minutě navíc sami vybojovali první přesilovku v zápase.

Stejně jako ve středu na ledě Slavie nakonec rozhodla až třetí třetina. V ní Berani svého soupeře dostali pod velký tlak, a bylo jen otázkou času, než se dočkají gólové odměny. Povedlo se ve 48. minutě. Jiří Suhrada vyslal od modré čáry prudkou střelu švihem, kterou Klouček pouze vyrazil před sebe a před bránou se následně nejlépe zorientoval Denis Kindl, který pohotově dorazil - 1:0.

V závěru si ještě obě mužstva zahrála početní výhodu, domácí si vypracovali řadu dalších šancí. Žádná se už neujala, nicméně ke třem bodům hubený výsledek Beranům stačil. Zlínské mužstvo se tak dvě kola před koncem v tabulce posunulo mezi nejlepší šestku, zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále. Radovat se ale i přes porážku mohli také hosté. Pardubické Béčko totiž díky prohře Šumperka získalo definitivní jistotu záchrany v Chance lize.

Václav Baďouček: Viděli jsme kvalitní a vyrovnané utkání. My jsme nedokázali využít žádnou přesilovou hru, soupeř ano, což zápas rozhodlo. Ale nám během utkání spadl kámen ze srdce, když jsme zjistili, že Šumperk prohrál a my jsme zachránění. A já bych chtěl týmu poděkovat. Miloš Říha: První třetina nebyla herně vůbec dobrá, ale vytvořili jsme si i tak tři gólovky. Stěžejní bylo v rámci zápasu bylo ubráněné dvě oslabení ve třech. Ve třetí třetině se naše hra zvedla. Těžký zápas, těžký soupeř a jsme rádi, že jsme to zvládli.