Berani po těžkém boji porážejí Přerov a dotahují šesté místo!

48. kolo / sobota 18. 2. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. min Husa (Sadovikov, Köhler), 52. P. Kratochvíl (Gago, M. Zbořil) - 47. Süss (Chroboček, Krisl). Rozhodčí: Bejček, Šudoma - O. Polák, Zídek. Vyloučení: 3:6 Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 862. Střely na branku: 34:20. Zblokované střely: 10:10. Bloky: 8:7. Vhazování: 29/66 (44%) - 37/66 (56%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Kořének - M. Zbořil, Husa, Riedl, Suhrada, Talafa, M. Novotný, Gazda (A) - Z. Sedlák ml., D. Kindl, P. Kratochvíl - P. Mrázek, Gago, M. Lang - T. Pospíšil, Hejcman, Kubiš (C) - P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (A). Trenéři: M. Říha ml., Z. Sedlák, Horák.

HC ZUBR Přerov: Postava - Kudělka (A), R. Černý, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C) - Süss, Pechanec, Březina - Z. Okál, F. Dvořák, T. Doležal (A) - Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda - Macuh, Ministr, Goiš. Trenéři: Robert Svoboda, Dočkal.

Berani vstoupili do utkání opět v plné sestavě a začátek první třetiny patřil zcela jednoznačně domácím, z čehož pramenily šance Beranů a vyloučení Zubrů. V nich Berani dokázali hosty svírat dlouhé minuty v jejich pásmu, ale dobře chytajícího Postavu nedokázal překonat Mrázek ani Martin Lang.

Ve druhé polovině třetiny se hra vyrovnala, čemuž přispělo také vyloučení Pavla Kubiše. V přesilovce si však hosté nedokázali vytvořit stálý tlak ani větší šanci. Hosté se do velké šance dostali až ve vlastním oslabení. Na brankaře jel sám kanonýr David Březina, ale puk nedokázal zakončit do brány.

Větší vzrušení nabídla až druhá třetina. Do zajímavé šance se nejprve dostal Martin Lang, hostující brankař jej však dokázal vychytat. Šťastnějším byl o minutu později obránce Jakub Husa – 1:0, jehož nahození překvapilo obranu i brankaře.

V dalších fázích třetiny tempo hry zpomalilo a ani jeden tým se nedokázal dostat do výraznějších šancí. To se změnilo ve 34. minutě. Po tlaku Přerova se do samostatného útěku dostal Petr Kratochvíl, ale Postavu nepřekonal. Během pár minut šel do velké šance Tomáš Pospíšil, jeho centr však Pavel Kubiš nedokázal zakončit do brány.

Hosté se dokázali dostat do útočného pásma na delší dobu při vyloučení Denise Kindla. V posledních vteřinách třetiny se do zajímavé šance dostával Jan Süss, puk však skončil na boční konstrukci brány.

Ve třetí třetině se do více akcí dostávali hosté z Přerova, ale ze začátku nedokázali překonat skvěle chytajícího Kořénka, který se zvlášť vytáhl při šanci kapitána hostí Kristla. Kapituloval až v 47. minutě, kdy hezkou akci dokázal zakončit Jan Süss - 1:1.

Berani ale pokračovali v trpělivé hře a deset minut před koncem získali dvojnásobnou početní výhodu, kterou během půlminuty dokázal po nacvičeném signálu využít Petr Kratochvíl - 2:1. Následně dostali Berani ještě jednu kratší dvojnásobnou výhodu, ale tu již Berani využít nedokázali.

Mrzet je to ovšem nemuselo, protože závěr utkání si zkušeně pohlídali a nedovolili hostům dostat se do jakéhokoliv souvislého tlaku.

Nejlepší hráči: Petr Kratochvíl - Jan Süss.

Hvězdy utkání: Petr Kratochvíl, Michal Kořének, Jakub Husa.

Miloš Říha mladší (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Věděli jsme, že nás čeká těžký a důležitý zápas. Duel s Přerovem jsme výborně odpracovali, měli jsme více ze hry a větší aktivitu. Bohužel za těsného vedení 1:0 je zápas poté většinou o jedné chybě, která se stala ve třetí třetině. Soupeř se poté dostal zpět do zápasu. Z brejkových situací a vyložených šancí jsme měli odskočit na větší náskok a zápas by měl jiný průběh. Těší mě tříbodová výhra a využitá přesilovka v závěru utkání. Konec zápasu jsme odehráli skvěle po taktické stránce, neboť soupeř se již k ničemu nedostal. Velké poděkování patří klukům do kabiny."

Petr Dočkal (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): "Hráli jsme s tabulkovým soupeřem o pomyslných šest bodů. V první polovině jsme nebyli aktivní a vůbec jsme nehráli hru, kterou jsme si předsevzali. Zlín byl aktivnější a vypracoval si více gólových šancí. Pouze zásluhou výborného výkonu brankáře Míši Postavy jsme zůstali v zápase. Ve třetí třetině jsme začali být aktivnější po střelecké a herní stránce. Podařilo se nám dostat zpět do zápasu a pak jsme nějak odehráli dvakrát oslabení pět na tři. Každý ať si udělá obrázek sám.... Inkasovali jsme rozhodující gól a bohužel v závěru již nepřišel z naší strany žádný tlak. Bojujeme dále a chceme skončit v tabulce co nejvýše." (ror)