neděle 12. února 2023 | Redakce - marketing

Tuhý boj s lídrem, Berani na body v oslabené sestavě nedosáhli

1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. min Gago (Köhler, Z. Sedlák ml.) - 19. Poizl (Matyáš Svoboda, Matěj Novák), 43. Bittner (Matěj Novák, Matyáš Svoboda), 53. Psota (Bořuta, Dočekal). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Blažek, Veselý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 521. Střely na branku: 27:17. Zblokované střely: 14:7. Bloky: 5:10. Vhazování: 25/53 (47%) - 28/53 (53%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Berani Zlín: Huf - Gazda (A), Husa, Riedl, Suhrada, Talafa, M. Novotný, M. Zbořil - Z. Sedlák ml., Gago, M. Lang - Kubiš (C), Hejcman, Frömel - Köhler (A), Sadovikov, P. Sedláček - Luža, J. Čechmánek. Trenéři: M. Říha ml., Z. Sedlák, Horák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Tureček, Bořuta, M. Furch, L. Forman, Vodička, Poizl, Fajmon - Psota, Bittner (C), Dočekal (A) - Ferda (A), Malý, Klímek - I. Sedláček, D. Michálek, Pšenička - Matěj Novák, Šilhavý, Matyáš Svoboda. Trenéři: Pokorný, Barvíř.

Zlínskou kabinu zasáhla marodka a Berani vyjeli do zápasu bez čtyř důležitých útočníků. Přesto byli Berani od začátku utkání aktivnějším týmem, šance Sedláka, Gazdy nebo juniorů Čechmánka a Sadovikova však brankou neskončily.

K prvnímu výraznějšímu tlaku se hosté dostali v předposlední minutě, skrytá střela Daniela Poizla (0:1) bez teče zaplula do branky zlínských Beranů a poprvé změnila skóre utkání. Berani se obratem pustili do tlaku, který vedl k vyloučení Třebíče.

Ve druhé třetině pokračoval tlak zlínských, kteří se dostávali do dalších slibných šancí a k brance chybělo v několika případech jen velmi málo. Ve druhé polovině se konečně zlínští dočkali, puk v předbrankovém prostoru dorazil Michal Gago (1:1).

Ve druhé polovině druhé třetiny se do útoku dostávali více i hosté. Všechny šance však pochytal Daniel Huf, který dokázal vychytat také všechny střely během obávané přesilové hry Třebíče.

Cestu za body si domácí zkomplikovali hned na začátku třetí třetiny, kdy po krásné přihrávce Matěje Nováka branku vstřelil Ladislav Bittner (1:2). Následně se zajímavých šancí dostával Pavel Kubiš a Martin Lang, ale na brankaře Třebíče nevyzráli.

Třebíčtí ukázali následně vysokou efektivitu v zakončení, kdy osm minut před koncem utkání vstřelil branku Matěj PSOTA (1:3), který dokázal využít odraženého puku před brankou. Následně opět měli více ze hry Berani, ale brankaře hostů nedokázali překonat ani v následné hře bez brankaře.

Miloš Říha ml. (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Velká škoda, že jsme nemohli nastoupit proti Třebíči v kompletní sestavě. Přes noc nám onemocněla virózou řada hráčů. Kluci, kteří nastoupili odvedli maximum a nechali na ledě všechny síly. Bohužel během utkání odstoupili ještě další hráči. Celkově byla hra vyrovnaná, i když jsme byli aktivnější při střelbě, ale těch vyložených šancí tam příliš nebylo. Bojovali jsme, dohrávali osobní souboje, za což musím hráče pochválit. Třebíč byla nakonec šťastnějším týmem, zatímco my jsme po laciných chybách inkasovali góly. Soupeř udělal chybu, což jsme ve třetí třetině nepotrestali."

Kamil Pokorný (hlavní trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "Věděli jsme, že Zlín v předchozích zápasech zlepšil výsledky a získal spoustu bodů. Využili jsme ligovou pauzu, abychom se na utkání připravili na soupeře a dále po kondiční stránce. Soupeř hrál dobře z obrany, byl v první třetině více na puku a dobře forčekoval. Neměl vyložené tutové šance, spíše jen střely z dálky. Nám se podařila jedna střela a šli jsme do vedení. Domácí měli ve druhé třetině větší tlak, zatímco my jsme nastřelili tyč. Zlín poté využil přesilovku a vyrovnal stav. Ve třetí třetině jsme chtěli být trpěliví a dobře bránit. Podařilo nám vstřelit gól, dále přišla pojistka v podobě třetího gólu a závěr utkání jsme již ubojovali. Soupeř byl aktivnější, byl více na puku, ale nedostával se do vyložených šancí. Jsme velmi rádi, že si ze Zlína odvážíme tříbodovou výhru. (ror)