Beraní jízda pokračuje! Sedmý zápas v řadě za plný počet bodů!

44. kolo / středa 1. 2. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Baník Sokolov Sokolov
5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. min T. Pospíšil (Kubiš, P. Sedláček), 19. Kubiš (Köhler, P. Mrázek), 26. M. Zbořil (Kubiš), 36. Suhrada (Gazda, Gago), 41. Z. Sedlák ml. (D. Kindl, Kratochvíl). Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Pěkný, Bezděk. Vyloučení:4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 762. Střely na branku: 17:31. Zblokované střely: 16:15. Bloky: 12:14. Vhazování: 29/51 (57%) - 22/51 (43%). Průběh utkání: 5:0.

Berani Zlín: Huf - Gazda (A), Husa, M. Zbořil, Suhrada, Talafa, M. Novotný, Riedl - Z. Sedlák ml., D. Kindl, Kratochvíl - P. Mrázek, Gago, M. Lang - Kubiš (C), P. Sedláček, Köhler (A) - T. Pospíšil, Hejcman, L. Heš. Trenéři: M. Říha ml., Z. Sedlák, Horák.

HC Baník Sokolov: Cichoň (26. min Michajlov) - Klejna, J. Novák, T. Tomek, M. Rohan, Krutil, Weinhold, Baláž - Vrhel, Kverka (A), Osmík - Hauser, Zadražil, Helt - Csamangó, V. Kysela, Švec - Křemen, T. Rohan (C), Hajný. Trenéři: Štrba, Holejšovský, Fečo.

Berani do zápasu vstoupili sebejistě a po prvních oťukávacích minutách, kdy se činili především brankáři, udeřil v sedmé minutě hry Tomáš POSPÍŠIL (1:0) po nahrávce Pavla Kubiše.

Další vývoj třetiny ovlivnilo útočné vyloučení domácího Mrázka, ale Berani si s přehledem počínali i v obranné třetině, takže Sokolov nepustili k výraznější šanci. Následně se do zajímavých příležitostí dostávala také nová akvizice ve žlutém dresu Martin Lang, ale brankaře Cichoně nedokázal překonat.

Berani se přesilovky v této periodě nedočkali, což je ovšem mrzet nemusí. V signalizované výhodě zamkli sokolovské v jejich třetině a po tom, co Bedřich Köhler netrefil odkrytou bránu, se do kombinace zapojil Petr Mrázek a Pavel KUBIŠ (2:0), který již rozvlnil síť za brankářem.

Do druhé třetiny vlétli hráči Sokolova s velkým elánem a šance si vybojovali Osmík, Zadražil a Kverka, všichni ale ztroskotali na skvěle chytajícím Hufovi. Berani, posíleni sérií vítězství, neměli dnes problém s efektivitou a v šesté minutě třetiny zvýšil náskok Mikuláš ZBOŘIL (3:0).

Berany v zápase trápila nižší disciplinovanost, v následujících minutách byli vyloučeni Lang a Sedlák, obě přesilovky soupeře ale žlutomodří zvládli bravurně a mohli se opět pustit do útoku, z čehož pramenila další branka v síti Sokolova, tentokrát po delším tlaku skvěle udeřil Jiří SUHRADA (4:0)!

Po skvělých zákrocích Dana Hufa se Berani dočkali své první přesilové hry, která přelomila zápas do posledního dějství. Po skončení trestu hostujícího se podařilo Beranům vstřelit pátou branku, kdy se prosadilo i první formace, přesněji Zdeněk SEDLÁK (5:0), po přihrávce Denise Kindla.

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Herní projev nebyl v našem podání i přes vítězství optimální. Na co jsme sáhli, to nám spadlo do brány. V naší situaci potřebujeme další tři body, za což jsme velmi rádi."

Martin Štrba (hlavní trenér HC Baník Sokolov): "Po celou sezonu od začátku soutěže nás trápí koncovka, což se opět potvrdilo. V určitých pasážích zápasu jsme mohli být i lepším týmem, ale bohužel jsme nevyužily vypracované stoprocentní šance. Zlín nám ukázal jednoznačnou produktivitu, i když vyložených šancí příliš neměl. Co měl, tak fantasticky trefil, dal góly a výsledek byl 5:0 pro domácí. Podruhé za sebou nedáváme při venkovním zápase ani gól." (ror)