Skvělý výkon Beranů! Čtvrtá výhra v řadě za plný počet bodů!

41. kolo / středa 25. 1. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Draci PARS Šumperk Šumperk
6:2
(1:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. min Z. Sedlák ml. (Suhrada, D. Kindl), 27. D. Kindl (Suhrada, Kratochvíl), 28. Köhler (Gago, Kubiš), 31. Köhler (P. Mrázek, Gazda), 32. D. Kindl (Z. Sedlák ml., Kratochvíl), 41. D. Kindl (Kratochvíl, Gazda) - 5. Průžek (Bartoš), 31. Průžek (Bartoš, Žálčík). Rozhodčí: Koziol, Rapák - Blažek, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 786. Střely na branku: 37:20. Zblokované střely: 13:19. Bloky: 18:11. Vhazování: 27/45 (60%) - 18/45 (40%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Berani Zlín: Huf - Gazda (A), Husa, M. Zbořil, Suhrada, Talafa, M. Novotný, A. Burian - Z. Sedlák ml., D. Kindl, Kratochvíl - P. Mrázek, Honejsek, L. Heš - Köhler (A), Gago, Kubiš (C) - T. Pospíšil, Hejcman, P. Sedláček. Trenéři: M. Říha ml, Z. Sedlák, Horák.

Draci PARS Šumperk: Vondraš (31. min Hamalčík) - Eliáš, Drtil (A), Dudycha, Kadeřábek, Kunst, Hrachovský - Žálčík (C), Bartoš (A), Průžek - Mácha, Šuhaj, Vildumetz - Š. Jelínek, Nedvídek, Matěj Svoboda - Jouza, Dubský, Bernat. Trenéři: Majer, Kregl, Pútec.

Berani do utkání vstoupili velmi bojovně a hned v prvních minutách hry se jim podařilo vypracovat si několik velmi zajímavých šancí. Tlak, který iniciovala od začátku především první útočná lajna, vygradoval ve čtvrté minutě, kdy branku vstřelil Zdeněk SEDLÁK (1:0) díky příkladnému důrazu v předbrankovém prostoru po nahození Jirky Suhrady.

Za necelou minutu bylo ovšem srovnáno. Hostující Jiří PRŮŽEK (1:1) nahodil puk zpoza branky na záda brankaře Hufa, který si puk srazil do branky. Ve zbývající části druhé třetiny měli výrazný tlak domácí, kterým se i přes slibné šance nedařilo prostřelit brankaře hostů VONDROUŠE.

Druhá třetina začala tlakem hostů v přesilové hře, ale po ubránění se vrhli do útoku opět hráči s Beranem na hrudi. Zvýšený tlak znamenal přesilovku pro Berany, kterou po půlminutě využil Denis KINDL (2:1) krásnou střelou od levého mantinelu.

O minutu později bylo ještě veseleji. Ukázkový důraz na brankovišti předvedl Bedřich KÖHLER (3:1) po asistenci Michala GAGA. Gólové hody ovšem nekončily a Berani za další tři minuty zvyšovali již na 4:1. Bedřich KÖHLER dokázal díky práci na brankovišti opět vybojovat situaci, kterou zakončil Antonín HONEJSEK (4:1). Ačkoliv rozhodčí puk za brankovou čárou neviděl, po konzultaci s videorozhodčím se rozhodl gól uznat.

Šumperk ovšem neskládal zbraně a stejně jako po první brance dokázal velmi rychle vstřelit branku. Opět se trefil Jiří PRŮŽEK (4:2) po velmi hezké přihrávce ŽALČÍKA.

Do minuty však vrátil tříbrankové vedení zpět exšumperský útočník Denis KINDL (5:2), kterého začátek roku zastihl ve skvělé formě. Zbylou část třetí třetiny ovlivnila Berany ubráněná přesilová hra.

A krasojízda Denise KINDLA (6:2) pokračovala hned ze začátku třetí třetiny, kdy po přihrávce Petra Kratochvíla zvýšil na konečných 6:2. Zbylá část třetiny se již jen dohrávala, kdy Berani plně kontrolovali hru a nepouštěli soupeře do větších šancí, které by mohly třetinu zdramatizovat.

Berani si z utkání odnáší další tři cenné body, na které se budou snažit navázat v sobotu při utkání s Jihlavou.

Miloš Říha ml. (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Věděli jsme, že soupeř je houževnatý, i když se mu nedaří. Poslední zápas se Vsetínem neodehrál vůbec špatně, proto jsme se na souboj dobře připravili. V první třetině jsme nehráli, co jsme chtěli. Po domluvě v přestávce se naše hra zlepšila především směrem dopředu, zatímco s hrou v defenzivě nejsem spokojen. Jsme spokojeni, neboť bereme tři body. Je to do dalších zápasů motivace a posílení sebevědomí, nicméně na můj vkus bylo na naší hře hodně chyb."

Lukáš Majer (hlavní trenér DRACI PARS Šumperk): "Blahopřeji Zlínu k zasloužené výhře. První třetinu jsme se drželi herního plánu, který jsme měli. Hrajeme o záchranu a každý bod velmi zodpovědně a drželi jsme se plánu i přes první inkasovaný gól. Dařilo se nám brzdit útoky domácích a byli jsme zodpovědní. Bohužel ve druhé třetině přišel faul, oslabení, inkasovaný gól a od této chvíle jsme měli hlavy dole. Snažili jsme se to zastavit, dali jsme gól na 2:4, ale ihned jsme dostali gól na 2:5. Třetí třetina byla na úrovni silvestrovského derby Sparta versus Slavia. To už bylo pouze dohrání. Od Nového roku jsme jen tréninkový kemp, hráči mají dobré podmínky. Vinou dobrých výsledků jsme na hráče netlačili. Téměř nikdo kromě první formace nehraje, co má na dresu vepředu. Je to k zblití, jakým způsobem nehrajeme o záchranu. Hráči by měli padnout za klub, ale nedělají to. Máme ještě jedenáct kol na to, aby hráči začali podat po "držkách" a žrát led." (ror)