sobota 15. října 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vítězná série skončila. Berani vyšli střelecký naprázdno a všechny body odevzdali rysům z Frýdku-Místku

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 12. kola Chance ligy 2022/23 na domácím ledě s týmem HC Frýdek-Místek 0:4 nenavázali na předchozí úspěšnou sérii čtyř výher v řadě. Berani v celém průběhu utkání s rysy tahali za kratší konec provazu a podruhé v sezoně vyšli střelecky naprázdno. Zlínu se herně nedařilo, soupeři nabídl řadu přesilových her a gólových příležitostí si vytvořil pramálo. Na straně Beranů se neujala ani jedna z 25 střel, gólman hostů Vojtěch Mokry vychytal čisté konto. Kubiš a spol. inkasovali celkem čtyřikrát a doma si připsali čtvrtou porážku v sezoně. Zlín hraje ve středu 19. října na ledě vedoucí Poruby.

12. kolo / sobota 15. 10. 2022 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek
0:4
(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. min Hotěk (Toper, Vrdlovec), 29. Zeleňák (Haas, L. Bednář), 56. Jobánek (Homola), 57. Ramik (Matěj, Macháček). Rozhodčí: Jiří Ondráček, Rapák - Maštalíř, Dědek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 454. Střely na branku: 25:19. Zblokované střely: 19:5. Bloky: 4:15. Vhazování: 28:/46 (61%) - 18/46 (39%). Průběh utkání: 0:4.

Berani Zlín: Huf - M. Zbořil, Suhrada, Gazda, Husa, Talafa, M. Novotný, Riedl - P. Mrázek, P. Sedláček, T. Pospíšil - J. Ondráček (A), Chludil, Kubiš (C) - Honejsek, Hejcman, Köhler (A) - Frömel, Gago, Luža. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

HC Frýdek-Místek: Mokry - Teper (C), Š. Havránek, J. Michálek, Sova, Ročák, Zeleňák, J. Adámek - Dostálek (A), Vrdlovec (A), A. Zeman - L. Bednář, Haas, Hotěk - Ramik, Macháček, Matěj - Homola, Jobánek, Geidl. Trenéři: Janeček, Daňo, Dršata.

Zlínští hokejisté nabídli v úvodní třetině hostujícímu týmu rysů zbytečnými fauly hned tři přesilové hry. V první početní výhodě si hosté pořádnou šanci nevypracovali, při druhé již pořádné kousali před domácím gólmanem Hufem. V 7. minutě Dostálek tečoval nahození Vrdlovce a rozezněla se pravá tyčka zlínské branky. V závěru dvouminutového trestu zlínského týmu poslal od modré čáry pumelici kapitán Teper a hosté neuspěli ani s následnou dorážkou. Frýdek-Místek byl aktivnější a měl více ze hry. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě byl důrazný před brankovištěm Zeman, ale Huf vykryl prostor. Berani přidali ve druhé polovině úvodní třetiny. V 11. minutě se dostal ke střele po průniku na pravém křídle Chludil, frýdecký gólman Mokry byl připraven.V 15. minutě odešel po sporném vyloučení za katr Luža a Frýdek-Místek třetí početní výhodu již využil. Teper vypálil od modré čáry a odražený kotouč se odrazil od mantinelu na druhou stranu, kde ho poslal umístěnou střelou Hotěk do zlínské sítě - 0:1. Před první sirénou hráli přesilovku i Berani, vytvořili si velký tlak a kotouč po zásahu Ondráčka jen projel přes brankoviště.

Zlínští hokejisté nevyužili na začátku druhé třetiny zbytek početní výhody, když dvakrát pálil Gazda. Domácí i další početní výhodu nesehráli dobře, navíc mohli inkasovat. Rysi šli v 25. minutě do rychlého brejku dva na jednoho, obránce Ročák se prodral před Hufa, který předvedl parádní zákrok. Frýdek-Místek byl stále aktivnější a po zásluze vstřelil druhý gól. Hosté šli ve 29. minutě opět do rychlého přečíslení, Haas naservíroval kotouč na zlatém podnosu na hůl obránce Zeleňáka, který usměrnil přihrávku do sítě - 0:2. Gól nakonec posvětil i videorozhodčí. Berani se nemohli dostat do tempa, gólovou situaci si prakticky nevytvořili a nešly jim na rozdíl od předchozích zápasů ani přesilové hry.

Svěřenci Rostislava Vlacha vstoupili do třetí třetiny se snahou zvrátit nepříznivý stav utkání. Střely Suhrady, Gazdy a Pospíšila však kontaktní gól nepřinesly. Hosté hráli výborně v defenzivě a nepouštěli zlínské hokejisty do zakončení. Navíc ve 47. minutě měl Bednář na holi třetí střelecký úspěch. Huf skvělým zákrokem střelu zneškodnil. Berani v závěru tápali a nenašli již síly na zvrat v utkání. Navíc ještě dvakrát do třetí sirény inkasovali. Nejdříve v 57. minutě signalizoval Huf po tvrdé ráně úpravu masky, rozhodčí nereagoval a Jobánek z velkého úhlu zasunul kotouč za bránu - 0:3. Odevzdaní domácí za půldruhé minuty inkasovali počtvrté. Junior Ramik nejdříve nastřelil tyč a odražený kotouč umístil do branky - 0:4. Frýdek-Místek si odvezl ze Zlína zaslouženě tříbodové vítězství.

Nejlepší hráči: Tomáš Pospíšil - Michal Hotěk.

Rostislav Vlach (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Počáteční tlak nám pokazila tři vyloučení. Šest minut jsme hráli v oslabení, což soupeře nastartovalo. Úvodní tlak z naší strany byl špatný, poté jsem se z toho dostávali po celý zápas. Až ve třetí třetině jsme měli určitý tlak a pár šancí, ale soupeř hrál lépe než my."

Martin Janeček (hlavní trenér HC Frýdek-Místek): "Do utkání jsme rozhodně nešli jako favorité, navíc máme rozpadlou sestavu. Věděli jsme, že začíná zápas za stavu 0:0, hraje pět hráčů proti sobě, máme stejné branky a vyhraje ten, který si to pracovitostí více zaslouží. Od prvního střídání jsme tvrdě pracovali v defenzivě a nepustili jsme domácí do tlaku. Nápor sice přišel na začátku třetí třetiny, ale ustáli jsme to. Týmovou hrou a obětavostí jsme došli pro tři body. Výsledek obrovsky klame, Zlín byl hodně blízko kontaktnímu gólu na 1:2 a zápas mohl vypadat zcela jinak. Jsme šťastní, že odsud odjíždíme s výhrou. Věříme, že na ni příště navážeme a hlavně se nám vrátí do sestavy uzdravení hráči."