úterý 23. srpna 2022 | Vojtěch Gargulák

Berani v přípravě podruhé uspěli, výhru v Přerově vystříleli obránci

Zlínští hokejisté mají za sebou druhé vystoupení v rámci letošního ZUBR Cupu. Na ledě Přerova odehráli solidní zápas, dařilo se jim přesně kombinovat a tvořit si řadu dobrých šancí. Do branky Beranů se poprvé v přípravě postavil Michal Kořének, kvůli drobným zraněním naopak zápas vynechali Jakub Husa a Pavel Kubiš.

ZC2 / úterý 23. 8. 2022 / 18:00
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
1:2
(1:0, 0:2, 0:0 )
Branky a nahrávky: 9. Ministr - 23. Zbořil (Bartko, Honejsek), 39. Suhrada (T. Pospíšil, D. Kindl) Rozhodčí: Cabák, Hranoš – Navrátil, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 126. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Mikuláš Zbořil

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Černý, Kudělka, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč – Jak. Svoboda, Kratochvil, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Ministr, Macuh, Goiš – Dobša, Dvořák, Indrák. Trenér: Robert Svoboda

Berani Zlín: Kořének – Gazda, Suhrada, M. Novotný, Talafa, Bartko, M. Zbořil – T. Pospíšil, D. Kindl, J. Ondráček – Illéš, Claireaux, Chludil – P. Mrázek, Honejsek, Köhler – Gago, Hejcman, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha do utkání vstoupili aktivně, v úvodní pětiminutovce si vytvořili řadu nadějných šancí. Claireaux ani Mrázek však v přesilovce brankáře Petráska nepřekonali. Po ubránění početní nevýhody naopak udeřili domácí. V 9. minutě Gazda při rozehrávce před bránou přišel o kotouč a útočník Daniel Ministr si trpělivě položil Kořénka na zem a střelou pod víko otevřel skóre. Další šanci hostů měl Doležal, tentokrát však zlínský mladík skvěle zasáhl. Obecně ale měli v prvním dějství více ze hry Berani, gól však z tlaku nevytěžili.

To se změnilo hned zkraje druhé třetiny. Berani soupeře na dlouhou dobu zamkli ve svém útočném pásmu, kde výborně kombinovali Mrázek s Honejskem. Nakonec to ale byl obránce Mikuláš Zbořil, přerovský odchovanec, kdo tvrdě vypálil od modré čáry a jeho rána zaplavala až do horního rohu brány. Hosté dominovali, Zubři měli často problémy se dostat z vlastního pásma, držel je však výborně chytající Petrásek. Na druhou branku si tak Berani museli počkat do 39. minuty, kdy po faulu Přerovanů v ponechané výhodě poslal Pospíšil zpoza brány krásnou přihrávku do mezikruží, kam si sjel Jiří Suhrada a propálil Petráska mezi betony.

V závěrečné periodě se hra vyrovnala, několik dobrých šancí měl přerovský Jakub Svoboda. Ani jeden z brankářů však další změnu skóre nepřipustil a Berani tak z Přerova odvážejí vítězství 2:1. Dařilo se jim navíc také v samostatných nájezdech, které tradičně uzavírají většinu přípravných utkání. Michal Kořének v nich zůstal nepřekonán, v dresu Beranů se naopak prosadil obránce Jan Bartko.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): Bylo to hodně bojovné utkání se spoustou nepřesností. První a poslední třetina byly hodně vyrovnané, v úvodu druhé třetiny jsme byli lepším týmem a dokázali jsme otočit skóre. V závěru už hru poznamenal nekvalitní led a tak jsme výsledek udrželi až do konce.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání nabídlo oboustranně kvalitní hokej, podpořený dobrou diváckou kulisou. V první třetině a v závěru té třetí jsme si vytvořili nějaké šance, na konci jsme sahali po srovnání. První a třetí část byly minimálně vyrovnané. Ve druhé třetině jsme vypadli za hry po obdrženém gólu a soupeř nás přehrával. Tam jsme hráli až moc pasivně. Zlín má velmi kvalitní hráče, podržel nás gólman. Oba brankáři vůbec zachytali velice slušně. Byla to pro nás velmi poučná konfrontace do dalších zápasů.