neděle 20. března 2022 | Adam Čuba

Dorostenci ve čtvrtfinále končí. Ve třetím zápase proti Plzni neudrželi vedení

Extraligová sezona zlínských dorostenců skončila. Mladí Berani vypadli ve čtvrtfinále s Plzní, sérii ztratili poměrem 0:3 na zápasy. V odpoledním utkání na PSG aréně se ve druhé třetině sice ujali vedení a dlouho těsný náskok drželi, hosté však v poslední desetiminutovce skóre dokázali otočit a svůj postup pak ještě pojistili trefou do prázdné branky.

ČF3 / neděle 20. 3. 2022 / 15:45
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
1:3
(0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 35. Pilát (Špaňhel, Vaculík) – 53. Kučera, 57. Kučera (Makovec, Bílek), 60. Mazanec (Buzek, Hořejší). Rozhodčí: Skopal – Rychlý, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Berani Zlín: Kowalczyk – Kotala, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Holba, L. Heš, Pilát, Marek, Babulík, Kaláč, J. Heš.

HC ŠKODA Plzeň: Jansa – Jiříček, Lučan, Hromádka, Buzek, Skala, Eichler – Bílek, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Titlbach, Makovec.

Už od úvodního vhazování bylo vidět, že jde o hodně. Oba celky do zápasu nastoupily plné nasazení a energie, ale ač se první třetina nesla ve vysokém tempu, vyložených šancí zas tak mnoho k vidění nebylo. A to i přes to, že oba týmy dostaly k dispozici dvě přesilové hry. V těch se však dobře prezentovali spíše bránící se celky, za zmínku snad stojí jen závar po střele hostujícího obránce Josefa Eichlera. Samuel Kowalczyk však svůj tým podržel.

Na domácí straně je třeba vypíchnout moment, který přišel jedinou vteřinu před zazněním sirény oznamující konec první třetiny. Lukáš Heš se z ničeho nic zjevil před Danielem Jansou, zkusil krátkou kličku do backhandu, západočeského brankáře ale nepřekonal.

Vstup do druhé periody se jednoznačně více podařil hostům, na ševce vletěli. Minimálně deset minut se Škodovce dařilo soupeře jasně přehrávat. Pravidlem se pomalu stávaly dlouhé pobyty v útočném pásmu, kdy se Beranům nedařilo vyhodit a zdálo se, že gól visí na vlásku. Nejblíže k němu byl ve dvacáté páté minutě do mezikruží sjíždějící Antonín Lučan, jenž ovšem v ideální pozici netrefil kotouč.

Ovšem pět minut před koncem třetiny se prosadili žlutomodří. Berani ihned využili přesilovkové výhody, která jim byla poskytnuta. Rozestavili přesilovkový vzorec a puk postupně doputoval od střílejícího Michala Řezníčka, přes v brankovišti pracujícího Martina Vaculíka až k Tomáši Pilátovi na levém kruhu, jenž zametl kotouč do sítě. Ve zlínské PSG aréně propukla čirá radost. V závěru periody se ještě jednou dostal do šance Lukáš Heš, který využil toho, že se obrana soupeře rozestoupila, ovšem ani tentokrát neuspěl.

Třetí třetina se nesla v duchu urputné beraní snahy udržet hubený jednogólový náskok. V začátku sice ještě útočili, postupem času však spíše čelili aktivní Škodovce v cestě za vyrovnáním. Dlouho se zdálo, že se to žlutomodrým skutečně podaří, časomíra ukrajovala vteřinky a nejeden domácí fanoušek už ve skrytu duše doufal v úspěch. Tyto úvahy však sedm minut před koncem utnul Jan Kučera. Plzeňský lídr z ostrého úhlu překvapil Kowalczyka a vyrovnal na 1:1.

A pro domácí bylo brzy ještě hůře. Jan Kučera se po nějakých čtyřech minutách trefil z přečíslení tři na dva podruhé v utkání a přiblížil indiánům semifinále. Beranům už nezbylo nic jiného než vsadit vše na jednu kartu. Žlutomodří se po vzepjetí posledních zbytků sil vrhli do útoku, blízko vyrovnání byl Lukáš Heš, jenž potřetí stanul tváří v tvář Danielu Jansovi. Ani tentokrát ale neuspěl. No a když Zlínští odvolali dvě minuty před koncem gólmana, Plzeň zápas definitivně rozhodla. Aleš Mazanec trefil prázdnou bránu a potvrdil západočeský postup!

Berani tak po tuhém boji končí letošní extraligovou sezonu ve čtvrtfinále. Plzni dnes podlehli 1:3 a celkově v sérii 0:3 na zápasy.

Radek Pšurný (PSG Berani Zlín): Dostali jsme nešťastné góly. Za stavu 1:0 šest a půl minuty před koncem jsem věřil, že aspoň jeden zápas uhrajeme. Potkali jsme však těžkého soupeře. Nerad to přiznávám, ale myslím, že Plzeňští přes nás postoupili zaslouženě, přehráli nás.