sobota 19. března 2022 | Adam Čuba

Junioři v posledním zápase sezony vysoko padli, rozhodla třetí třetina

Mladí Berani uzavřeli sezonu 2021/2022 neúspěšně. V posledním utkání nadstavbové skupiny padli proti Třinci vysoko 1:7, a to především kvůli hororové třetí třetině, kterou zlínští junioři prohráli 0:5. Jedinou žlutomodrou branku zapsal útočník Matyáš Dědek.

1:7
(1:1, 0:1, 0:5)
Branky a nahrávky: 8. Dědek (Masař, Burian) – 12. Ramik (Pětník), 36. Geidl (Kareš), 43. Moškoř (Geidl, Jobánek), 51. Kozlík (Haas, Andrle), 52. Matěj (Ramik, Marcinko), 58. Moškoř (Jobánek), 60. Haas (Kozlík, Kareš). Rozhodčí: Obadal, Grygera – Kučera, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 1:0, 1:7.

Berani Zlín: Šarman – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl, Kráčalík – Martinec, Dědek, Masař, Hrazdira, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga.

HC Oceláři Třinec: Klimek – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Šotkovský, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.

Úvod zápasu lépe vyšel domácím, kteří byli od první minuty mírně aktivnější a vytvářeli si šance. V páté minutě si sice na trestnou lavici za hru vysokou holí šel odpočinout Matyáš Dědek, nicméně Berani podali v oslabení velmi sympatický výkon a soupeře téměř k ničemu nepustili. A za několik málo okamžiků po skončení přesilové hry soupeře se dokonce dočkali úvodní branky! Matyáš Dědek si vybruslil k modré čáře, napřáhl až ke stropu haly a zakončil za záda bezmocného Jakuba Klimka.

Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Richard Pětník společně se zakončujícím Michalem Ramikem využili minely ve zlínské obraně, vymíchali Dominika Šarmana a zakončili do odkryté sítě. Chvíli poté mohl vrátit žlutomodrým vedení Lukáš Chludil, jeho únik a zakončení nad vyrážečku však úspěšné nebyly. Oceláře vyrovnávající branka nakonec přeci jen nakopla a zbytek první třetiny ovládli. Za zmínku stojí především výkon nejproduktivnějšího borce slezského týmu Oskara Haase, jenž si i dnes dokázal vytvořit mnoho velmi dobrých šancí. V první třetině se však ještě neprosadil a do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Hned v úvodu druhé periody se zaskvěl výtečným zákrokem hostující gólman Jakub Klimek, jenž svým tygřím skokem sebral gól z hokejky Lukáše Chludila! I tak ovšem byl výkon ševců v této části hry velmi dobrý, mladí Berani si tvořili šance, hýřlil pohybem a snahou strhnout zápas na svou stranu. K tomu byl velmi blízko Dominik Luža, který v polovině zápasu nejdříve nedokázal při přečíslení zpracovat udržet mezi třemi protihráči velmi těžký pas Richarda Hrazdiry aby za chvíli nevyzrál na Jakuba Klimka v samostatném úniku. Třinec na vsítění vedoucí branky nepotřeboval mnoho. Ve třicáté páté minutě se dokázal po spolupráci s Antonínem Karešem prosadit Nico Geidl a rázem to bylo 1:2.

Vstup do třetí dvacetiminutovky patřil Ocelářům. Hned po dvou minutách se v brankovišti prosadil obrovitý Jan Moškoř a poslal tak svůj celek do dvou brankového trháku. Žlutomodří se ještě nesložili. Do velmi slibných šancí se dostali Patrik Nábělek, Lukáš Chludil nebo Jakub Čechmánek. Hostující obrana však nechtěla dopustit žádné drama a za pomoci Jakuba Klimka do sítě už žádný kotouč nepustila.

Okolo padesáté minuty se Beranům celá jejich hra naprosto rozsypala. Nejprve se po průjezdu pravým křídlem prosadil Matěj Kozlík, aby se o necelou půl minutku později svým osmnáctým gólem v ročníku trefil Pavel Matěj. V závěru přidali Oceláři ještě další dva zářezy. Jan Moškoř, podobně jako předtím Matěj Kozlík vstřelil svou druhou branku v zápase a patnáct vteřin před závěrečnou sirénou po nádherném pasu skrz pásmo a zakončením z první trefil už dříve zmíněný Oskar Haas.

Beranům tak derniéra sezony 2021/2022 nevyšla, soupeři ze Slezska podlehli vysoko 1:7 a v tabulce nadstavbové skupiny skončí na poslední čtvrté příčce.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): Určitě je škoda, že v posledním zápase jsme se rozloučili tak špatným výsledkem. Myslím si, že po dvě třetiny ta hra měla určité parametry, bohužel stejně jako během celé sezony jsme shořeli na produktivitě a efektivitě. V momentu, kdy se zápas lámal, soupeř své šance využil a my ne. Potom těch posledních deset minut to už byl takový zlom, bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo. Za celou tu sezonu musím kluky pochválit, myslím si, že ji zvládli dobře.