čtvrtek 17. března 2022 | Vojtěch Jurák

Úspěšný výjezd. Junioři vyhráli v Hradci Králové

Junioři mají za sebou poslední venkovní zápas této sezony a byl to zápas tříbodový. Mladí Berani v Hradci Králové sice inkasovali hned v první minutě, v dalším pokračování však skóre otočili a gólem dokázali odpovědět i na vyrovnání domácích. Na východě Čech po čtyřiceti minutách vedli 3:2, ve třetí části už ke změnám ve skóre nedošlo. Dvěma trefami se na výhře Beranů podílel Adam Laciga.

11. kolo / čtvrtek 17. 3. 2022 / 17:15
Mountfield HK Hr.Králové - PSG Berani Zlín Zlín
2:3
(1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Michal Beneš (Budina, Matěj Beneš), 35. Budina (Matěj Beneš) – 10. Čechmánek (Burian, Kráčalík), 22. Laciga (Talafa), 39. Laciga (Masař). Rozhodčí: Hribik, Červenka – Šimánek, Thuma. Vyloučení: 7:7, navíc Lang (HKR) a Talafa (ZLN) oba 5 min + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Mountfield HK: Sajdl – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar, Perička – Matěj Beneš, Budina, Kašpar, Lang, Pajer, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý, Michal Beneš.

PSG Berani Zlín: Synek – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl, Kráčalík – Handl, Martinec, Dědek, Masař, Hrazdira, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga.

Hradec vstoupil do utkání nejlépe, jak mohl. Už po 56 sekundách totiž využil Budina chybné rozehrávky, předložil kotouč mezi kruhy pro Michala Beneše, který vymetl švihem vingl nad Synkovou lapačkou. I nadále byli domácí aktivnějším celkem a využívali zlínských chyb, hostující brankář však podržel svůj tým v deváté minutě, kdy zabránil Kašparovi ve variaci Forsbergovy kličky.

Hosté se do hry dostávali postupně a odměnou jim bylo srovnání v polovině desáté minuty. Burianův výpad po pravém křídle sice brankou neskončil, následná dorážka Jakuba Čechmánka ale již propadla Sajdlovi za brankovou čáru. Zbytek první třetiny se nesl spíše v duchu souboje brankářů. Synek v 15. minutě předvedl proti střelám Šimka a Šedivého z opačných pólů útočného pásma výborný dvojzákrok, Sajdl se pak minutu před koncem zaskvěl proti Masařově bombě.

Start druhé třetiny museli nejprve absolvovat Lvi v dohrávaném oslabení 4 na 5, které se na konci úvodní minuty změnilo v oslabení dvojnásobné po vyloučení Matěje Beneše. A to se již povedlo hostům využít, když Sajdlovu chybnou rozehrávku z kruhů zachytil Adam Laciga, který posléze snadno trefil odkrytý kout branky a poslal Zlín do vedení. Ševci posléze hráli velmi dobře takticky z obrany a brejkové situace jim přinesly další možnosti, leč Čechmánek v 29. minutě z přečíslení mířil nad. Domácí útočníky dlouho trápil Synek v brance Beranů, ihned z protiútoku po Čechmánkově bombě mohl potrestat Talafovu hrubici Budina, ale trefil jenom beton hostujícího gólmana.

Přesto se ale Lvi dočkali srovnání v 35. minutě, v rychlém brejku trefil prostor nad přesunujícím se Synkem Matyáš Budina. Poslední pětiminutovka nabídla nejvýživnější porci emocí, krátce po srovnávací brance se strhla potyčka téměř všech hráčů na ledě, rozhodčí sáhli k hromadnému vyloučení, načež šli následně na trestnou i Pinkas s Dědkem v dalším střídání. Přesto ještě hosté našli čas na jednu branku, když Masař pustil puk za sebe na Adama Lacigu, který zamířil přesně lad lapačku Sajdla a Zlín tak po dvou třetinách vedl.

Do třetí třetiny vstoupily oba celky ve vysokém tempu a také motivované, už po necelých dvou minutách přišlo vzájemné vyloučení. Hradec však dlouho ne a ne prolomit velmi dobře fungující zlínskou obranu. A když už to přišlo na konci 48. minuty, tak Kašparovi po kombinaci na jeden dotek chyběly centimetry na zakončení do prázdné. Tobiáš Synek ve zlínské brance byl navíc i nadále klíčovým mužem, krátce po nevyužité šanci Kašpara nadvakrát zabránil Michalu Benešovi ve skórování.

Ani tato třetina se neobešla bez emocí, které již však měly za následek vyšší tresty. Kryštof Lang bezprostředně po odpískání zakázaného uvolnění dohrál v plné rychlosti na mantinel Kunsta a strhla se bitka, v níž byl nejaktivnějším mstitelem Tobiáš Talafa. Jak Lang, tak Talafa měli oba v utkání předčasně dohráno, Lvům se ale čas na snížení krátil. Dvě minuty před koncem odvolali trenéři Sajdla na střídačku, ale to nepomohlo a Zlín tak vyhrál v Hradci poměrem 3:2, domácím pak zkomplikoval cestu mezi poslední osmičku.