úterý 08. března 2022 | Lukáš Mihal

Junioři i přes střeleckou převahu padli s Hradcem Králové

Juniorům se opět přestává dařit. V nadstavbě již podruhé prohráli tři utkání v řadě, aktuálně třetí porážku za sebou přidal Hradec Králové. Ten zvítězil díky povedené třetí desetiminutovce, ve které skóroval třikrát a odskočil tak na rozdíl čtyř branek. Ztrátu sice Berani v závěrečné periodě trochu snížili, nakonec se ale nedostali ani na dostřel jednoho gólu a play off se jim začíná vzdalovat.

8. kolo / úterý 8. 3. 2022 / 15:00
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
3:5
(1:2, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Laciga (Nábělek, Luža), 45. Martinec (Riedl), 48. Talafa (Chludil, Masař) – 7. Michal Beneš (Havlíček, Budina), 17. Budina (Matěj Beneš, Idžan), 24. Budina (Matěj Beneš), 26. Budina (Michal Beneš, Havlíček), 28. Idžan (Novotný). Rozhodčí: Hradil, Maršálek – Vašíček, Viskot. Vyloučení: 0:1, navíc Laciga (ZLN) 5 min + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5.

Berani Zlín: Synek (26. Šarman) – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl, Kráčalík – Handl, Martinec, Dědek, Masař, Hrazdira, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga.

Mountfield HK: Burda – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Souček, Budina, Kašpar, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý, Pilný, Michal Beneš.

Úvodní dějství dnešního utkání přineslo rovnou tři branky, z čehož dvě padly za záda domácího gólmana. O tu první se postaral po pouhých šesti minutách hry Michal Beneš. Ten svou metelicí od pravého kruhu poslal přesně do levého horního rohu svatyně, kam se už brankář nedokázal natáhnout.

Juniorský výběr ševců se ale nechtěl nechat zahanbit, a tak se o tři minuty později postaral o odpověď. Podepsal se pod ní Patrik Nábělek, který jako první procpal puk do brány Mountfieldu. Nutno ale uznat, že při jeho zakončení stála na jeho straně opravdu velká dávka štěstí. V závěru této dvacetiminutovky se ale hosté dostali opět do vedení. Postaral se o to Matyáš Budina, který využil jedné z mnoha chyb v obraně Beranů, díky které se dostal do úniku dva na jednoho. Nakonec se právě on dostal k zakončení, po kterém mířil puk do již zcela odkryté brány.

Ve druhé třetině ale přišla obrovská mizérie domácího mančaftu, která přinesla rovnou tři obdržené góly během pouhých čtyř minut. O rovnou dva z nich se postaral krátce po sobě Matyáš Budina. První gól přišel po pouhých třech minutách od úvodního hvizdu, a to poté co se jmenovaný hráč dostal do samostatného úniku po chybě v obraně soupeře. Ani tato obrovská hrubka ale nezastavila zlínský výkonnostní propad. Tentokrát dokázal opět Matyáš Budina skórovat z akce dva na jednoho, díky čemuž si na své konto připsal hattrick, a to ještě před uplynutím půlky herní doby.

Po této brance přišlo dokonce i střídání ve svatyni Beranů, ani to ale nestačilo na ukončení kanonády Hradce. Tentokrát se totiž dokázal pro změnu prosadit Vito Idžan, a to pouze dvě minuty od posledního gólu. I on nakonec trestal zaváhání defenzívy ševců, po které následoval opět únik dva na jednoho.

Během poslední dvacetiminutovky ale přišlo až překvapivé zmrtvýchvstání ze strany žlutomodrých, které sice přineslo ještě dva góly, na čtyřbrankovou ztrátu to bylo ale málo. O první změnu skóre se nicméně postaral po čtyřech minutách od úvodního hvizdu Tomáš Martinec, kterému se podařilo po zisku puku poslat kotouč mezi betony gólmana. O tři minuty ale přišla další branka a ztráta Zlína byla už jen dvoubranková. Mezi úspěšné střelce se nyní mohl zapsat i Tadeáš Talafa. Právě on totiž svým zakončením od levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. I přes velké zdramatizování utkání a pozdní tlak ševců jsme už další gól neviděli, a tak se ševcům prohrou postup do play-off výrazně oddálil.