sobota 12. února 2022 | Vojtěch Jurák

Bravo! Junioři venku přetlačili Liberec a slaví postup do nadstavby!

Základní část skončila a junioři mají velký důvod slavit. Zlínští do poslední chvíle bojovali o postup do nadstavby, který si definitivně zajistili výhrou v Liberci. Na severu Čech to bylo drama až do posledních chvil. Domácí třikrát vedli, mladí Berani však vždy dokázali srovnat. Ve třetí třetině poslal hosty poprvé do vedení 16letý Tomáš Pilát a v závěru nakonec postupové vítězství pečetil gólem do prázdné branky Dominik Luža.

38. kolo / sobota 12. 2. 2022 / 13:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
3:5
(2:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Měchura (Nezbeda, Kovář), 17. Leden (Kovář, Cikhart), 26. Hois (Kříž, Leden) – 9. Talafa (Luža, Čechmánek), 18. Čechmánek (Frömel), 30. Chludil, 44. Pilát (Martinec, Riedl), 59. Luža (Kunst). Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Kajínek, Všetečka. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

Bílí Tygři Liberec: Vopravil – Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Patzelt, Culek – Leden, Nezbeda, Cikhart, Hois, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Berani Zlín: Synek – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Reidl – Ramert, Martinec, Dědek, Masař, Pilát, Frömel, Luža, Chludil, Čechmánek.

Do utkání o něco lépe vstoupili Zlínští, kteří si za svou aktivitu vysloužili přesilovku. V té se ale paradoxně prosadili Tygři. Adam Měchura se dostal do samostatného úniku a tváří v tvář Tobiáši Synkovi se nemýlil - 1:0. Vedení však domácí neudrželi dlouho. V 9. minutě se po vhazování dostal kotouč k Tadeáši Talafovi, který z modré čáry vymetl šibenici branky Štěpána Vopravila - 1:1.

Zanedlouho dostali početní výhodu k dispozici také Liberečtí a nabídnutou šancí nepohrdli. Kotouč se po buly přes Filipa Kováře dostal až k Matěji Lednovi, který z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Berani ale ještě do první sirény stihli opět vyrovnat. Jakub Čechmánek po přiťuknutí Šimona Frömela využil nabídnutého prostoru a poslal kotouč pod břevno - 2:2!

Na začátku druhé třetiny se do vedení opět dostali domácí. Filip Kříž v dobré pozici ještě přihrál Vojtěchu Hoisovi, od jehož brusle se kotouč odrazil až za brankovou čáru - 3:2. Scénář z úvodní části hry se ale opakoval a Berani rychle vyrovnali, když střelu Lukáše Chludila za bezmocného Vopravila neštastně tečoval jeden z libereckých beků - 3:3.

Na začátku třetí třetiny si Berani zahráli další přesilovku a tentokrát ji už využili. Tomáš Martinec po rychlé akci naservíroval puk Tomáši Pilátovi, proti němuž už se Vopravil nestihl přesunout - 3:4. Tygři měli následně více ze hry a šli si za vyrovnáním, přes dobře bránící Zlín se ale těžko dostávali k větším šancím. Nejblíže k gólu měl kapitán Lukáš Nezbeda, na Tobiáše Synka ale ani při jedné ze svých šancí nevyzrál. V závěru to Liberečtí zkusili i bez brankáře, což se jim nakonec nevyplatilo. Dominik Luža přes celé hřiště zamířil do prázdné branky a upravil na konečných 3:5.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): Zlínští hráli o všechno, což na nich bylo vidět. Potrestali každou naši chybu, my jsme naopak naše šance neproměnili. Z naší strany to asi nebylo úplně špatné utkání, v rozhodujících chvílích jsme se ale na rozdíl od soupeře neprosadili.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Kluci věděli, o co hrají, a tak k tomu také přistoupili. Myslím si, že kluci podali výborný kolektivní výkon na hranici svých možností. Samozřejmě jsme měli i štěstí, ale to přeje připraveným. Dvě třetiny jsme dotahovali a do třetí jsme šli za stavu 3:3. Věděli jsme, že kdo dá gól, bude mít velkou výhodu. Nakonec jsme ho dali my a potom přidali pojistku do prázdné branky. Klobouk dolů před klukama, jak se postavili k celému víkendu a jak ho odmakali.