pátek 11. února 2022 | Vojtěch Jurák

Junioři po boji podlehli Boleslavi, do tabulky získali alespoň bod

V nesmírně dramatický duel se proměnil zápas juniorů proti Mladé Boleslavi. V Jičíně, kde se utkání hrálo, padaly góly téměř výhradně v první třetině – mladí Berani šli dvakrát do vedení, ovšem Bruslaři vždy srovnali krok. Po dvaceti minutách platilo nerozhodné skóre 2:2 a v dalším pokračování zápasu se na tom už nic nezměnilo. Zápas proto dospěl k napínavému vyvrcholení. Těsně před koncem základní hrací doby Zlínští ubránili dlouhé oslabení tří proti pěti, v prodloužení mohli dokonce rozhodnout v trestném střílení. Nakonec to však byli domácí, kdo pro sebe urval vítězství. Junioři tak mají ze zápasu alespoň bod a dotáhli se v tabulce na Olomouc. Sobotní kolo definitivně rozhodne, zda do nadstavby postoupí mladí Berani, nebo Hanáci.

37. kolo / pátek 11. 2. 2022 / 17:30
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
3:2p
(2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Plíšek (Hrouda), 20. Vlasák, 63. Vlasák (Půček) – 7. Riedl (Chludil), 14. Dědek (Ramert, Horský). Rozhodčí: Úlehla, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 157. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Hron, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest, Jasečko – Simon, Snášel, Brouček, Půček, Broš, Vlasák, Hruška, Hradec, Vyroubal, Plíšek.

Berani Zlín: Šarman – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl – Ramert, Martinec, Horský, Dědek, Masař, Pilát, Frömel, Luža, Chludil, Čechmánek.

Bruslaři do svého posledního zápasu v základní části nevstoupili vůbec špatně, když z první střely orazítkoval břevno zlínské branky Křepelka. Další rána Vlasáka z pravého kruhu hostující svatyni minula. Stuchlík musel poprvé do akce proti příklepu Talafy. V 6. minutě dojel vyhozený touš Frömel, jenže od pravé tyče pak branku minul. Následně fauloval Vochvest a Zlínští přesilovku využili. Po průniku do útočného pásma se puku ujal kapitán Vojtěch Riedl, jenž od modré zamířil přesně k levé tyčce domácí klece.

Bruslaři zabrali a za dvě minutky srovnali krok, když se z pravého kruhu přesně trefil Jindřich Plíšek. Ve 14. minutě pak Horský rozjel pasem na Ramerta rychlou akci, kterou zakončil Matyáš Dědek, jenž lehce protečoval prudký pas Ramerta. Na konci prvního dějství se hrálo ve čtyřech, což domácím evidentně svědčilo. Po krátkém tlaku se ke kotouči dostal Marek Vlasák, který dokázal projít až před branku, kde Šarmana oklamal krásnou forhendovou kličkou a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Po změně stran se o první větší rozruch postaral Hron, jehož nahození Šarman neudržel a musel následně kotouč bleskově přikrýt, aby ho někdo z Bruslařů neuklidil do sítě. Další příležitost Broučka, jenž dostal puk na levý kruh, zneškodnil Šarman výtečně hokejkou, přestože na Broučka zírala poloprázdná branka. Gólman Zlína následně dvakrát úspěšně zakročil proti pokusům Hradce. Jednou ramenem, podruhé vyrážečkou. Na druhé straně zase Stuchlík vychytal únik Horského, kterému sebral gól za pomoci své lapačky. O minutku později ještě z pravého kruhu hrozil Martinec, jenž však trefil pravou tyč. Oba celky si následně vyzkoušeli přesilovku, Zlín dokonce dvě, ale ke gólu to nevedlo. Bruslaři se radovali v době, kdy zazněla druhá siréna, jenže rozhodčí shledali Vlasákův gól jako pozdní.

Bruslaři začali třetí třetinu v přesilovce, kterou si přenesli ještě z druhé části. V početní převaze se k vážnější příležitosti dostal Vlasák, jenž trefil Šarmana, který se zrovna přesunoval. O pár minut později zkoušel Pilát dostihnout nahozený kotouč, ale Stuchlíkova hokejka byla rychlejší. Potom se oba celky začaly bát o výsledek a hrálo se opatrněji. Ve 49. minutě chtěl z levého kruhu střílet Martinec, jenže Vlasák ho dokázal čistě odzbrojit. Středočeši poté úspěšně ubránili přesilovku Beranů a poté si stejnou situaci mohli po faulu Dědka vyzkoušet také Bruslaři. Navíc pak Martinec podrazil Půčka a byla z toho dvojnásobná výhoda. Bruslaři však gól nevstřelili, protože Vlasákovu střelu přizvedl Luža, Jasečkovu ránu zase vyrazil Šarman a šlo se do prodloužení.

Nastavený čas začali hosté v oslabení, jenže Středočeši se žádné větší šanci nedostali. Na začátku 62. minuty ujel Bruslařům Frömel, kterého při zakončení fauloval Křepelka a Berani dostali k dispozici trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Martinec, jenž zvolil střelu na vyrážečku a trefil tyč. Ve stejné minutě ještě ujížděl na druhé straně Plíšek, jenž byl rovněž faulován, ale tentokrát z toho trestné střílení nebylo. Následná početní převaha už přinesla rozhodnutí, když se z pravého kruhu přesně trefil Marek Vlasák.

Mladí Berani tak v Jičíně vybojovali bod a v tabulce se dotáhli na Olomouc. O postupu do nadstavby tak rozhodne poslední kolo základní části. Zlínští budou na dálku bojovat o 12. pozici s Olomoucí.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, protože soupeř hrál o hodně. My jsme se na to připravovali, ale bohužel jsme to neunášeli a nehráli tak, jak jsme si řekli. Bylo to od nás nervózní a byly tam taky zbytečné fauly. Na druhou stranu musím klukům poděkovat, že urvali ty dva body, které nám stačí na třetí místo. Bylo to upracované a ubojované. My se teď musíme připravit na nadstavbu, kde by nám takový výkon nestačil.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Těžké utkání. Věděli jsme, do čeho jdeme a co nás čeká. Myslím si, že kluci si na to dobře nachystali. První třetinu jsme si de facto dali ty branky sami, protože ty dva góly byly zbytečné po našich chybách. Zbytek zápasu se mohl zvrátit na obě strany. My jsme rádi, že máme bod a budeme zítra o další tři bojovat v Liberci, kde se to rozhodne.