sobota 29. ledna 2022 | Patrik Hlaváč

Důležité vítězství! Junioři porazili Litvínov

Juniorský výběr žlutomodrých po čtyřech zápasech prolomil nevýrazné výsledky, mladým ševcům se podařilo porazit Litvínov. Rozhodujícím momentem zápasu byla poslední dvacetiminutovka, kdy Berani převzali otěže utkání a nastříleli Vervě dva góly. Díky této výhře si ševci upevnili 13. místo v tabulce. Zároveň se drží v kontaktu s týmy před sebou a dál bojují o nadstavbu. Juniory ještě čekají tři duely.

36. kolo / sobota 29. 1. 2022 / 12:00
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Čechmánek (Kunst), 46. Nábělek (Dědek), 50. Masař (Chludil, L. Heš) – 24. Slavík (Stehlík, Hocelík). Rozhodčí: Hradil, Blaha – Čelechovský, Hübl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Berani Zlín: Šarman – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl – Martinec, Horský, Dědek, Masař, L. Heš, Frömel, Luža, Chludil, Marek, Čechmánek

HC VERVA Litvínov: Čermák – Baláž, Hocelík, Hák, Hynek, Kroupa, Kuchař, Háva – Kočárek, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Maštalířksý, Šprynar, Skuhrovec, Slavík

První dějství dnešního utkání začaly oba celky poměrně vyrovnanými výkony. Jak minuty ale plynuly, tak ševci začínali mít čím dál tím více herně navrch.

Čtyři minuty před zazněním závěrečné sirény jako první hráč rozvlnil síť svatyně Jakub Čechmánek. Ten se dostal po zisku puku v obranném pásmu do úniku dva na jednoho. Místo přihrávky se rozhodl pro nekompromisní zakončení a udělal dobře, svým pokusem do pravého horního rohu nedal brankáři nejmenší šanci na zákrok.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Vervy. Zatím dominující Zlín rázem vypadal, jako by zapomněl na to, jak hrál během úvodní dvacetiminutovky. Toho po méně než čtyřech minutách od úvodního buly využil Marek Slavík. Ani tentokrát už do konce třetiny nemusel žádný z gólmanů lovit další kotouč z brány.

Během poslední dvacetiminutovky se žlutomodří probrali a hráli jako vyměnění. Litvínov na tuto změnu hry hledal odpověď jen těžko, naopak jejich soupeři tento styl dominance očividně chutnal. Převahy využil po necelých šesti minutách hry Patrik Nábělek. Ten potrestal úplně první faul Litvínova od začátku zápasu.

O pouhé tři minuty se obdobným kouskem přihlásil o slovo Jakub Masař. Také on si na své konto připsal první úspěšnou střelu v utkání, a to zakončením od levého kruhu.

Poté se hosté dostali pod značný tlak, kvůli čemuž se začala množit i vyloučení z řad hráčů Vervy. Ve zbytku utkání proto hostě už neměli příliš příležitostí na snížení rozdílu ve skóre, a to dokonce i přes závěrečný risk hry bez brankáře.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Myslím si, že začátek nebyl vůbec špatný. Oba týmy ví, o co se hraje a jaké je jejich postavení v tabulce. První třetina se nám podařila. Během druhé dvacetiminutovky jsme trochu odstoupili od stylu hry, který máme natrénovaný, nicméně ve třetím dějství jsme se ale vrátili zpátky do tempa. V dnešním zápase jsme měli blíže k vítězství než soupeř, více jsme si za tím šli a zaslouženě jsme získali tři body.