středa 09. února 2022 | Patrik Hlaváč

Junioři zvládli drama, na domácím ledě přetlačili Chomutov

Nejstarší mládežnický výběr Zlína stále drží naději na postup do nadstavby, pomohla jim k tomu výhra za tři body nad předposledním Chomutovem. Dlouho se zdálo, že mladí Berani mají zápas pod kontrolou – nad soupeřem vedli na začátku druhé třetiny 4:0 a v poslední části 6:2. Hosté se však nadechli a třemi góly ještě závěr duelu zdramatizovali. Nyní mají junioři před sebou poslední dva zápasy základní části, oba venku. Nejprve v pátek vyzvou Mladou Boleslav, o den později pak Liberec.

35. kolo / středa 9. 2. 2022 / 12:15
Berani Zlín Zlín - Piráti Chomutov Chomutov
6:5
(3:0, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Burian (Dědek), 10. Luža (Čechmánek, Frömel), 20. Kunst (Marek, Talafa), 21. Čechmánek (Frömel, Talafa), 43. Frömel (Kunst, Čechmánek), 45. Čechmánek (Luža, Frömel) – 28. Ekrt (Šugár, Šilar), 35. Pöschl (Šilar, Rindoš), 51. Šilar, 52. Šilar (Ekrt, Pöschl), 59. Šilar (Pöschl, Rykl). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Kleprlík, Smetková. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:5.

Berani Zlín: Šarman – Talafa, Kunst, Riedl, Nábělek, Burian, Velikovský, Kráčalík – Luža, Čechmánek, Frömel, Masař, Chludil, L. Heš, Dědek, Marek, Martinec, Pilát.

Piráti Chomutov: Suk – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Rykl, Ekrt – Šugár, Šilar, Krasanovský, Cháb, Svoboda, Vostiňák, Černý, Döring, Rindoš.

Úvodní třetinu započali jednoznačně lépe žlutomodří, kteří v nastolené dominanci pokračovali téměř celých dvacet minut. Díky tomu jsme viděli rovnou tři branky z čehož všechny padly za záda gólmana Pirátů. O tu první se postaral po méně než pěti minutách hry domácí bek Adam Burian, který tak poslal své spoluhráče do brzkého vedení.

Téměř přesně v půli tohoto dějství využil tlaku zlínského juniorského výběru Dominik Luža. Ten tak jenom podtrhl zatím špatný výkon hostů. Těsně před zazněním závěrečné sirény se o důležitý gól do kabiny postaral opět obránce, v tomto případě jim nebyl nikdo jiný než Stanislav Kunst. Ten využil zaváhání Pirátů, po kterém nastal před brankovištěm obrovský zmatek. Jeho následné zakončení z prostoru mezi kruhy tak projelo hloučkem hráčů jak nůž máslem.

Během druhého dějství jsme viděli opět tři góly, v tomto případě ale dva padly za záda Dominika Šarmana. Úvod dvacetiminutovky byl ale jasně lepší ze strany žlutomodrých, kteří rozezněli sirénu po pouhých patnácti minutách. O tuto branku se zasloužil Jakub Čechmánek a vypadalo to, že je rozhodnuto.

Poté ale přišlo vyloučení z řad domácího celku, se kterým zvládli hráči Chomutova naložit, jak nejlépe mohli. Tento faul potrestal Jan Ekrt, který vlil svým spoluhráčům do žil čerstvou krev. Možná i díky tomu se postaral ještě o jednu změnu skóre Martin Pöschl. Ten tak výrazně přiblížil svůj mančaft vyrovnání.

Během poslední dvacetiminutovky jsme byli svědky rovnou pěti branek, z čehož tři padly opět do sítě zlínské svatyně. Díky tomu se Pirátům podařilo vyhrát i poslední třetinu, tři body ale zůstaly na domácím ledě.

O první gól této třetiny se postaral po méně než třech minutách hry Šimon Frömel. Jeho nekompromisním zakončením z prostoru mezi kruhy nedal gólmanovi nejmenší šanci na zákrok. O dvě minuty později se postaral o další změnu skóre Jakub Čechmánek, který tak zvýšil opět na rozdíl čtyř branek a znovu to vypadalo, že je již rozhodnuté.

Po uplynutí půlky času se ale přihnala na led bouře jménem Tomáš Šilar, která ještě pořádně zdramatizovala utkání. Devět minut před závěrečnou sirénou tento hráč využil velkého zaváhání jednoho z obránců při rozehrávce. O méně, než minutu později se opět tento borec postaral o rozvlnění sítě ve svatyni ševců. V tomto případě měl ale i velkou kupu štěstí, jelikož se po mnoha odrazech dostal k dorážce do zcela odkryté brány.

Tři minuty před koncem přišlo jedno z mnoha vyloučení z řad domácího celku, po kterém si Piráti vzali oddechový čas. Následně na to se pokusili o risk hry bez brankáře, což se jim nakonec i vyplatilo. I v tomto případě nebyl autorem gólu nikdo jiný než Tomáš Šilar, který se tak podepsal pod úplně všechny góly Chomutova a jako třešničku na dortu si domů odváží hattrick.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Dneska jsme dobře začali, poté jsme ale polevili. Ve třetí třetině jsme si to navíc začali zbytečně komplikovat individuálními chybami, které nás potápěly, nicméně i přesto jsme to se štěstím vybojovali.