sobota 07. prosince 2019 | Lukáš Mihal

Junioři se na Bruslaře dotahovali, ale nakonec nedokázali vyrovnat + FOTO

Mladí Berani vstoupili do zápasu plní odhodlání, chtěli navázat na včerejší výhru nad Libercem. Lépe však začala Mladá Boleslav, která jako první vedla, ale Zlín dokázal rychle zareagovat. V závěru druhé části se však Bruslaři prosadili dvakrát, což rozhodlo o jejich výhře. Na začátku závěrečné třetiny navíc zvýšili na 1:4 a bylo rozhodnuto. Ševci se pak ještě tlačili k obratu, snížili na rozdíl jediného gólu, ale na čtvrtou vyrovnávací branku nakonec nedosáhli.

25. kolo / sobota 7. 12. 2019 / 12:30
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
3:4
(0:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Kozubík (Frömel), 48. Frömel (Chludil, Luža), 50. Dobiáš (Sebera, Luža) – 20. Szturc (Půček, Petržilka), 38. Houška (Petriska, Simon), 39. Dudycha (Moravčík, Szturc), 44. Petriska (Moravec, Petržilka). Rozhodčí: Obadal – Smetková, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.

Berani Zlín: Šarman – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Chludil, Frömel, Podešva, Kozubík, Luža , Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Apolenář.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml – Moravec, Sýkora, Dotter, Houška, Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Moucha, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon.

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Mírně aktivnější byli hosté, za které se do šance dostal Michal Simon, který se prokličkoval skrz tři zlínské hráče, ale pak zakončil jen vedle. Bruslaři poté získali dlouhou přesilovku pět na tři, nejblíže k jejímu využití byl David Sýkora, který však od modré čáry nastřelil jen tyč. Mladá Boleslav se ale nakonec přece jen v první dvacetiminutovce dostala do vedení díky využité přesilovce. Po střele Jana Půčka zůstal puk v brankovišti, toho si jako první všiml Gabriel Szturc, který ho na třetí pokus dotlačil do sítě. Středočeši tak po prvním dějství drželi těsný jednobrankový náskok.

Ve druhé periodě se konečně ozvali také domácí hokejisté, kteří velmi rychle srovnali stav utkání. Šimon Frömel tvrdě vypálil, brankář hostů Tadeáš Zeithaml udržel puk jen na brankové čáře, kde si ho skvěle všiml David Kozubík, který ho zpoza brány doklepl do sítě. Berani byli díky vyrovnání aktivnější, prosadit se mohl i Vojtěch Dobiáš, který se dobrým forčekinkem dostal před brankáře Bruslařů, toho si položil, ale odkrytou klec nedokázal trefit. Vzápětí byl v dalších dvou šancích Sebastian Fajkus, který málem využil přesilovou hru, ale Zeithaml všechny jeho pokusy pokryl, díky čemuž pak mohla jít Mladé Boleslav do vedení.

V závěru druhé části totiž fauloval Kryštof Bednařík, což znamenalo přesilovku pro Bruslaře. Tu dokázal využít Matěj Houška, který sice nezakončil úplně ideálně, ale Dominik Šarman zaváhal, protože mu puk propadl do sítě. Vzápětí hosté přidali další branku, díky čemuž se do šaten odcházelo za jejich dvoubrankového vedení. Štěpán Dudycha tvrdě vypálil od modré čáry a jelikož zlínský gólman nic neviděl, tak nedokázal zasáhnout. S Berany to tak po čtyřiceti minutách vypadalo hodně špatně.

A po prvních pěti minutách závěrečné části to se ševci vypadalo ještě hůře. Ján Petriska se totiž dostal před Šarmana, kterého si položil a poté zakončil do prázdné klece. Vypadalo to na hotové utkání, ale Berani se nevzdali a v rozmezí dvou minut snížil na rozdíl jediné branky. Nejprve se prosadil Šimon Frömel, který velmi šikovně tečoval nahození Lukáše Chludila. O chvíli později rozvlnil síť také Vojtěch Dobiáš, který se přesně trefil z mezikruží. Domácí tak měli dvanáct minut na vstřelení vyrovnávacího gólu, ale to se jim nepovedlo. V nejvýraznější šanci byl Chludil, ale ten na skvěle chytajícího Zeithamla nevyzrál. Mladá Boleslav tak nakonec udržela náskok a ze Zlína veze domů tři body.

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): Včera jsme měli výborný zápas, výborně jsme bruslili. V první půlce dnešního utkání z naší strany bylo bruslení špatné. Znovu jsme naskočili na aktivní vlnu až v závěru duelu, kdy jsme stáhli ze 1:4 na 3:4 a měli jsme mohutný finiš, ale to už nestačilo.