úterý 12. března 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Skvěle! Berani srovnali sérii předkola s Bruslaři, Kašík vychytal nulu

Aktualizována fotogalerie. Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli 2. zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 2:0 a vyrovnali stav stav 1:1 na zápasy. Kubiš a spol. rozhodli bitvu hned na začátku utkání, když využili ve čtvrté minutě přesilovou hru. Zlínští po celý průběh usilovně bránili těsný náskok a bezchybný výkon podal gólman Libor Kašík. Fantom na zlínském brankovišti nepustil za svá záda ani jednu z jednadvaceti střel Bruslařů a vychytal šesté čisté konto v play off. Berani po bojovném výkonu zpečetili výhru a první bod v sérii gólem do prázdné brány při neúspěšné power play Středočechů. Branky zaznamenali Jan Dufek a Pavel Sedláček. Série se nyní přesouvá k dvěma zápasům na zlínském ledě, první se hraje ve čtvrtek 14. března v 17 hodin.

0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. min Dufek (Fořt, Nosek), 60. P. Sedláček. Rozhodčí: Roman Svoboda, Pražák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 731. Střely na branku: 21:21. Zblokované střely: 18:14. Hity: 8:10. Vhazování: 29/59 (49%) - 30/59 (51%). Průběh utkání: 0:2.

BK Mladá Boleslav: Jan Růžička - Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Dlapa - Pacovský, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Gazda, Zbořil, Ferenc, M. Novotný - Dufek, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - L. Krejčík, P. Sedláček, Okál - Š. Kratochvil, Popelka, E. Kulda. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Bruslaři začali i druhý zápas aktivně a hned na začátku utkání vyzkoušel pozornost gólmana Kašíka exzlínský Šťastný. Zlínští hráli již ve 4. minutě úvodní přesilovku po prohřešku Dlapy a za necelou minutu otevřeli střelecký účet utkání. Nahození Fořta od modré čáry lehce tečoval Dufek do boleslavské sítě. Pro dvaadvacetiletého forvarda to byl premiérový gól v extralize! Vzápětí měli stejnou výhodu i Středočeši, ale obětavě hrající hosté nepustili soupeře do vážnějších příležitostí. Zlínští zvládli bez újmy i druhé oslabení, Pacovský a Skalický nepřekonali zblízka Kašíka. Berani byli na rozdíl od prvního duelu aktivnější v útočné fázi, po ráně Lotyše Kuldy zasahoval boleslavský brankář Jan Růžička. Bez úspěchu pro žlutomodré barvy skončila tentokrát druhá přesilovka, hosté se téměř k ničemu nedostali. Zlín pohrozil před první sirénou, po ideální nahrávce Hermana zpoza brány nevyužil velkou šanci Šlahař.

Zlínští neponechali nic náhodě a druhou třetinu zahájili aktivitou v útočném pásmu. Na druhé straně se prodral před Kašíka rychlík Šťastný, ale zlínský strážce svatyně úspěšně zasáhl i po akci Flynna. Bruslaři dostali po zbytečném faulu Kuldy možnost hrát přesilovku, paradoxně největší příležitost měl po rychlém brejku Kubiš, ale pálil nepřesně. Rušné chvilky přišly ve 30. minutě. Nejdříve nevyužil v oslabení slibné postavení před Kašíkem zkušený Klepiš, na druhé straně neuspěl v koncovce Honejsek. Domácí v závěru druhého dějství zvýšili obrátky ve snaze vyrovnat, jenže Látal, Pacovský a Klepiš nebyli v zakončení úspěšní.

Středočeši přepli ve třetí třetině na vyšší rychlostní stupeň. Boleslavští hráči naráželi na bezchybný výkon Kašíka. Zlínská opora na brankovišti se zaskvěla ve 45. minutě, kdy bravurně kryla do lapačky ránu Žejdla. Pozadu nezůstávali ani hosté, na Růžičku mířili Kulda a Novotný. Berani pečlivě bránili své obranné pásmo a domácí marně hledali recept, jak vyzrát na Kašíka. Kubiš a spol. chtěli rozhodnout ještě před závěrem, střelu Okála vytěsnil Růžička ramenem. Na brankovišti zůstal volný kapitán Kubiš, ale kotouč mu přeskočil přes čepel hole. Svěřenci kouče Hořavy sáhli půldruhé minuty před třetí sirénou k power play, ale zlínské srovnání série zpečetil gólem do prázdné brány Pavel Sedláček.

Nejlepší hráči utkání: Jan Růžička - Libor Kašík.

Miloslav Hořava (hlavní trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Úporný zápas, neměli jsme tak dobrý pohyb jako v prvním duelu. Zlín hrál výborně, systémově, což jsme očekávali. Série může být opravdu dlouhá, bude to úporný hokej. Jedná se o předkolo a není se čemu divit. Těšíme se do Zlína."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Pochvala patří celému týmu. Podali jsme diametrálně odlišný výkon proti úvodnímu zápasu série. Byli jsme aktivní, hráči plnili přesně to, co jsme si po úvodní prohře řekli a co jsme hráčům vytkli. Vynikající výkon podal gólman Libor Kašík. Oba brankáři byli skvělí, čemuž odpovídá i skóre. Jsme spokojeni, série pokračuje dalšími zápasy."