pátek 15. února 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani skolili po obratu lídra a slaví výhru v Liberci po čtyřech letech! + FOTO

Aktualizace o rozsáhlou fotogalerii. Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 44. kola Tipsport extraligy na ledě vedoucího celku tabulky Bílí Tygři Liberec 3:2 a po senzačním obratu v závěru vybojovali všechny tři body! Severočeši ještě na začátku 55. minuty vedli 2:1 ale Beranům se podařil nevídaný zvrat a husarský kousek. Podruhé odpověděli na vedení Bílých Tygrů vyrovnávacím gólem a vítěznou trefu dali zásluhou využité přesilové hry v čase 58:26 minuty. Zlínští ukončili sedmizápasovou sérii porážek pod Ještědem a po dlouhých čtyřech letech v Liberci opět vyhráli (naposledy v lednu 2015)! Navíc vyhráli na ledě nejlepšího týmu na domácím ledě, kterému ukončili aktuální šňůru pěti tříbodových výher v řadě! Branky zaznamenali Tomáš Fořt, Jakub Herman a Pavel Kubiš. Berani se opět přiblížili postupu do play off, na předkolo ztrácí již pouhý bod. Zlín hraje v neděli 17. února doma s Vítkovicemi, začátek netradičně v 18:20 hodin.

44. kolo / pátek 15. 2. 2019 / 18:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
2:3
(1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. min P. Jelínek (L. Hudáček, Šmíd), 47. Lenc (Šmíd, Birner) - 29. Fořt (Freibergs, J. Ondráček), 55. Herman (Honejsek, Šlahař), 59. Kubiš (J. Ondráček, Freibergs). Rozhodčí: Pražák, Kika - Jiří Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 989. Střely na branku: 23:25. Zblokované střely: 6:9. Hity: 7:4. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Kolmann – Lenc, Lakatoš, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán, P. Augusta

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - E. Kulda, P. Sedláček, Fryšara - Václavek, Popelka, Werbik. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Liberecký trenér Pešán poslal do pozice centra první řady Lakatoše, který na podzim úspěšně hostoval ve Zlíně. První střelu utkání vyslali hosté, střelu Šlahaře domácí brankář Will vyrazil. V úvodním minutách utkání měli více ze hry Bílí Tygři, ale gólmana Kašíka neohrozili. Více příležitostí měli Berani, ale Sedláček s Fořtem nebyli v koncovce úspěšní. V 7. minutě odešel na trestnou lavici Herman a Severočeši početní výhodu využili k úvodnímu gólu. Zatímco Kvapil v jasné pozici volil ještě přihrávku, deset vteřin před vypršením trestu udeřilo. Hudáček objel branku a z prostoru levého kruhu mířil Jelínek přesně k tyči. Zlínští další oslabení již ubránili. Domácí se dostali ve 14. minutě do rychlého brejku, naštěstí pro hosty Birner jen vyprášil Kašíkovy betony. Strážce zlínské svatyně si připsal skvělý zákrok v 16. minutě po šanci Ordoše a vzápětí vytěsnil i nahození Kolmanna. Zlín hrál v závěru první třetiny přesilovku a byl blízko srovnání stavu, ale pumelice Freibergse od modré čáry se zastavila jen na břevně.

Hned po zahájení druhé třetiny se dostal do úniku Fořt, ale ve stoprocentní šanci přestřelil. Berani poté přečkali bez újmy dvě oslabení. Skvělé zákroky předváděl Kašík, po ráně Jaroslava Vlacha kotouč ukryl efektivně v lapačce. Po střele Jelínka z mezikruží ve 27. minutě hosty zachránilo břevno. Zlínští vyrovnali stav před polovinou utkání. Freibergs adresoval přihrávku na Fořta a jeho teč skončila ve 29. minutě v liberecké síti. Berani byli aktivní a nevídaná situace nastala ve 31. minutě, když Honejsek dvakrát trefil tyčku! Nejdříve z bezprostřední blízkosti před Willem, vzápětí po střele z mezikruží. Vedení na domácí stranu mohl strhnout Jelínek, ale z prostoru kruhu přestřelil. Rychlý hokej pokračoval až do druhé sirény, v šancích se ocitli dále Kubiš a Lakatoš.

Hosté promarnili na začátku třetí třetiny ideální příležitost jít do vedení v podobě tří přesilových her v řadě, přičemž 74 vteřin hráli pět na tři! Několikrát pálil Nosek, v dorážkách před Willem neuspěl Freibergs. Přišel zákonitě trest a Liberec se dostal ve 47. minutě opět do vedení. Kašík neudržel dělovku Lence a odražený kotouč uklidil do odkryté brány Lenc. Berani se nevzdali a před Willem hodně zatápěli. Nosek a především Kulda s Popelkou měli vyrovnání na holi, ale gól do tygří sítě padl až v 55. minutě. Herman vypálil z mezikruží a po střele z voleje překonal Willa. Skvělý obrat pro zlínské barvy pokračoval. Dvě minuty před závěrem základní hrací doby byl vyloučen Derner a Berani za pouhých 19 vteřin dali vítězný gól utkání. V čase 58:26 minuty protlačil kotouč ze skrumáže za brankovou čáru se štěstím Kubiš. Bílým Tygrům nepomohla ani závěrečná power-play. Zlín slaví výhru pod Ještědem po čtyřech letech a v letošní sezoně bodoval s Libercem poprvé ve vzájemných zápasech!

Nejlepší hráči: Roman Will - Tomáš Fořt.

Filip Pešán (hlavní trenér a sportovní ředitel Bílí Tygři Liberec): „Měli jsme špatný den, chyběla nám pokora a nasazení. Hráli jsme zbytečně složitě proti výborně organizovanému soupeři, který byl po většinu zápasu lepší a zaslouženě vyhrál."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „V zápase se nám podařilo domácí překvapit, což je pro nás hodně důležité. Předvedli jsme bojovný výkon podpořený skvělým Liborem Kašíkem v bráně. Utkání jsme mohli rozhodnout v přesilovce pět na tři, v ní jsme hráli trochu nesoustředěně. Následně jsme inkasovali, což bylo nepříjemné. Klukům se ale i s patřičným štěstím podařilo zápas otočit, za což jsme velmi rádi."