
Bývalý zlínský útočník a kapitán Pavel Kubiš se při derby oficiálně rozloučí s kariérou
Devětatřicetiletý Kubiš ze své hráčské kariéry trvající bezmála čtvrt století věnoval Zlínu 23 sezón a patřil k nejvýraznějším útočníkům týmu. Z Baťova města odešel coby kapitán mužstva po vítězství prvoligového titulu. Nyní se mezi Berany a jejich fanoušky vrací, aby se rozloučil a zavzpomínal na svá nejlepší hokejová léta. Pavel Kubiš bude coby čestný host utkání pozván nejen do studia, ale také do beraní fanzóny, kde před zápasem proběhne autogramiáda.
Rodák z Náměště nad Oslavou začínal s hokejem v Třebíči, ještě jako dorostenec ale přišel v sezóně 2000/2001 do Zlína, kde nakonec setrval po téměř celou svou kariéru. První mistrovský titul Zlína ještě sledoval z tribuny, v ročníku 2004/2005 už byl však pevnou součástí útočných linií žlutomodrých soupisek. Oblibu mezi spoluhráči i fanoušky si nevybudoval přílišnou dravostí, ale spíše důraznou strategickou hrou s rozmyslem, která mnohdy tvořila klíčové momenty zlínských zápasů.
Forward s kuriózní přezdívkou "Piškot" byl za své dlouholeté snažení odměněn v sezóně 2013/2014, kdy spolu s ostatními svěřenci Rostislava Vlacha pozvedl Masarykův pohár a dovedl Zlín k druhému mistrovskému titulu. Další významný milník v Kubišově kariéře spojený se zlínským ledem je sezóna 2021/2022, kdy se stal kapitánem mužstva. Tomu zůstal věrný i po smolném sestupu do první ligy.
V následující sezóně, kdy byli Berani již favoritem Chance ligy, dosáhl Pavel Kubiš posledního triumfu, na který může být náležitě pyšný - Zlín ovládl soutěž a probojoval se do baráže. Třetí ze čtyř utkání s Rytíři Kladno bylo posledním utkáním Kubiše ve žlutomodrém dresu. Po dlouhém zranění se pokusil o restart u vsetínských Valachů, návrat na led ve vysněné formě se však nezdařil a Pavel Kubiš uznal, že je třeba zůstat u hokeje, ale v jiné pozici. Od letošní sezóny je trenérem Horáckého hokejového klubu Velké Meziříčí!
Autogramiáda Pavla Kubiše proběhne ve vyhřívaném stanu beraní fanzóny od 14:15. Následně bude bývalý kapitán Beranů čestným hostem ve studiu během zápasu, kde se v rozhovorech podělí o své hokejové zážitky a rozloučí se s fanoušky!